Marca 28, 2024, 09:04:05 pm

Autor Wątek: Samobójcza Misja  (Przeczytany 3240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Samobójcza Misja
« dnia: Kwietnia 12, 2009, 01:14:37 pm »

Tak się ostatnio zastanawiałem. Jak to jest ze zdobywaniem PZ za Samobójczą? Jak wsadzimy Algerotha do Grabieżcy i się sam zgniecie to nie dostaniemy PZ tylko PA - za zabijanie własnych wojowników nie dostaje się po prostu nigdy PZ. Ale gdzie przebiega ta granica? Czy kiedy zaatakujemy własnego wojownika za pomocą Potężnego Wpływu do dostaniemy PZ za misję w przypadku zgonu? :) Bo pkt z Potężnego to będą zdecydowanie PA.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2009, 07:24:51 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 12, 2009, 02:51:06 pm »

Kolejne bardzo wynaturzone granice w Doomie :) Też mam z tym problem. Ogólnie co by się nie ustaliło i tak źle i tak niedobrze. 

Ale takie stwierdzanie że się zabiło własnego wojownika poprzez użycie wojownika przeciwnika jest nieco dziwne. Jednak nie mam pomysłu na rozwiązanie tej sytuacji tak aby wszyscy byli zadowoleni :P

EDIT: Może nieco odejdę od tematu ale czy zdobywam PZ jeżeli przeciwnik zabiej swoim wojownikiem innego swojego woja? (np Potężny wpływ + telepatia - czy coś w tym stylu)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2009, 03:52:31 pm wysłana przez Lapson »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 12, 2009, 07:57:15 pm »

Myślę, że tak - wojownik zdobywa PZ za zabicie swojego przyjaciela, które trafiają na konto rzucającego potężny wpływ. I myślę, że podobnie będzie z Samobójczą misją - wojownik po wielkim wpływie atakuje i zabija... W tym momencie wojownik, którym wykonujemy 3 akcje atakuje naszego wojownika, zabija go i zdobywa dla nas PA, a nasz zabity wykonuje misję i zdobywa PZ. Tak ja to widzę :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 12, 2009, 09:12:04 pm »

Z wybrańcem doszliśmy dziś do tego samego wniosku.
Zapisane

DarthHuru

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 21, 2009, 12:33:39 am »

Szukalem na forum i nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie

mam wojownika z samobojcza misja, ktory atakuje innego woja.
obaj gina. Ile PZ otrzymuje, oczywiscie PZ za wartosc swojego +3 za zabicie wroga, czy otrzymuje tez punkty za wartosc wroga ? No i czy wrog otrzymuje punkty za zabicie mnie ?

dzieki za odpowiedz
Zapisane

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 21, 2009, 01:55:42 am »

Za zabicie przeciwnika otrzymujesz normalne punkty + 3 dodatkowe z samobójczej misji.

Co do drugiego pytania, to moim zdaniem przeciwnik tez powinien otrzymać punkty. W końcu zabił Twojego wojownika i nagroda należy się też dla niego :)
Zapisane

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 30, 2009, 10:19:51 am »

I oto ja niedoświadczony w bojach turniejowych zadam banalne pytanie:

1. zakładając że mam woja z samobójem i podczas walki zarówno mój szlachetny wojownik jak i jego przeciwnik giną to jak dostaje się punkty?? Czy wygląda to tak: ja dostaje punkty za przeciwnika + 3 + za mojego(efekt samobójczej misji)??

2. Czy jeżeli mam wojownika z misją i ubije go niekoniecznie poprzez walkę z kimś innym, dajmy na to: za pomocą kart specjalnych, czy otrzymam punkty zwycięstwa?? Chodzi mi konkretnie o efekt samobójczej misji, bo w zapisie karty stoi: " if worrior is killed, mission is completed... itd." Więc po mojemu jasno wynika że jakkolwiek by nie otrzymał "śmiertelnej rany" czy to z mojej inicjatywy czy od przeciwnika/ gracza to powinienem dostać PZ.
Zapisane
Non Serviam !

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 30, 2009, 12:03:08 pm »

Na pierwsze pytanie odpowiedź jest dokładnie taka jak napisałeś.
W kwestii drugiej pewien dylemat wprowadza ostatnie zdanie z Samobójczej misji sugerujące że musiała sie odbyć walka. Z drugiej strony zacytowane przez Ciebie zdanie wyraźnie wskazuje kiedy można dostać pkt. , co więcej zakończone jest kropką więc zamyka pewną myśl. Poza tym jest słynna zasada że za swoich wojowników możesz dostac tylko PA. Tak czy inaczej sam na siebie Smiertelnej rany zagrać nie możesz ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 30, 2009, 03:49:32 pm »

Jeśli wojownik z samobójczą misją zgidnie np poprzez Śmiertelną ranę - dostajesz PZ za misję. Sam śmiertelnej na siebie zagrać nie możesz, ale jeśli zabijesz swojego wojownika np niszcząc własnego grabieżcę z wojownikiem w środku - dostajesz PA zamiast PZ. Jeśli w jakikolwiek sposób sam zabijesz własnego wojownika to zawsze tylko PA (wyjątkiem jest Chytra zagrywka).
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 03, 2010, 01:40:26 pm »

zasadniczo chodziło mi np. o taka sytuacje:

Mam rannego kuratora z samobujczą misją, i rzucam essence of virtue. Karta ta zadaje rane wszystkim wyznawca demnogonisa, tak wiec kurator idzie do piachu. Czy wtedy dostane punkty za samobójczą misję??
Zapisane
Non Serviam !

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 03, 2010, 02:19:08 pm »

A ja się zastanawiam... Za misję pkt chyba i tak by były... Hmm... Tylko wiadomo - jak sam rzucasz kartę to PA, jak ktoś inny to chyba PZ.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 26, 2011, 12:01:51 am »

Już kiedyś o coś podobnego pytałem, ale dalej jest to nie jasne dla mnie... sorry chłopaki ;).

Czy dostanę punkty PZ z misji za to combo: RANNY WYZNAWCA APOSTOŁA + SAMOBÓJCZA MISJA + ESSENCE OF (NP. MORALITY).... Jeżeli nie to proszę o krótkie uzasadnienie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2011, 05:30:49 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
Non Serviam !

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Samobójcza Misja
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 26, 2011, 10:28:42 am »

Nie - bo za zabijanie własnych wojowników zdobywasz tylko i wyłącznie PA, niezależnie od tego jakbyś ich nie zabił. Jeśli przeciwnik zagra Esencję, a Ty masz samobójczą to tak - dostaniesz PZ.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.