Marca 28, 2024, 12:13:05 pm

Autor Wątek: Mosiężny Apokalipta  (Przeczytany 8155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 28, 2006, 03:43:49 am »

Jakaś lipna ta twoja xięga. Żaden z tych sposobów nie działa. Masz jeszcze jakieś inne?
Zapisane

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 29, 2006, 03:24:44 pm »

A co Ci tu nie działa? Argumenty proszę.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 29, 2006, 03:48:58 pm »

Ja poproszę argumenty za tym, ze to działa, bo jak dla mnie dośc oczywistym jest, że nie ;)
1.Plagiat nie powoduje, że wojownik jest traktowany tak jakby wszedł do gry, tylko inny wojownik dostaje jego zdolności. Zdolności apokalipty zyskane w ten sposób po prostu nie działają w żaden sposób.

2.Apokalipta spada po zagraniu Przemiany - heretyk jest anihilowany i w tym momencie Apokalipta opuszcza grę ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 29, 2006, 03:55:03 pm »

Wyjąłeś mi to z ust, pretorianstalker. Co do drugiego sposobu nie byłem pewien, ale wnioskowałem, że Anihilowanie Wojownika jest szerszym pojęciem niż odrzucenie, a nie na odwrót (ktoś zrozumiał ten argument? :shock: ) Zanim się wymyśli jakieś "fajne" combo warto również przejrzeć angielskie skany (w końcu po to są). No chyba że ktoś nie spik inglisz.
Zapisane

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 30, 2006, 10:56:08 pm »

Nie będę dyskutował z Panami, którzy wyjmują sobie "TO" z ust.......
Argumenty przyjmuję, choć temat znowu został nagięty w innym kierunku.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 30, 2006, 11:27:23 pm »

Cytuj
Nie będę dyskutował z Panami, którzy wyjmują sobie "TO" z ust.......

Nie wiem czy to kolejny atak na mnie czy zwykły żart ;) Ostatnio już się tego tyle nazbierało, że nie odrózniam  :mrgreen:
Co do tematu - żeby wyjaśnić wątpliwości, trzeba było dodać pare dodatkowych punktów (chociaż sam się właśnie złapalem na tym, że myslałem, że to temat o wystawianiu dwóch apokaliptów na raz :P ). Gdyby mozna było anihilować podwładnego apokalipty bez straty tego ostatniego, to mozna by na siłe wystawiać samych apokaliptów :) A z tego co wiem ta karta jest w grze tak długo jak przypisany jej wojownik i nie ma znaczenia jak grę opuści i czy zrobi to na zawsze czy ma jeszcze sznasę wrócić.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 08, 2006, 08:16:23 am »

Znowu ten sam kwasik:
wykładam obóz pracy, dziecko Ilian i apokaliptę. Daję pojmanego Apokalipcie i dołączam go do obozu pracy. Karta Pojmany przestaje (chyba) obowiązywać i bierze się pod uwagę kartę Obozu Pracy (możliwe też, że działanie kart się kumuluje, ale raczej nie, gdyż wówczas nie wiadomo by było co zrobić z wojem jeśli obóż pracy lub pojmany zostanie odrzucony). Wracając do głównego wątku- uwięziony Apokalipta chroni dziecko Ilian przed atakiem i dodaje dodatkową akcję, a dziecko Ilian nie może być dziabnięte tak?






P.S. Teraz pozostałoby tylko dać dziecku Ilian poszukiwacza czaszek i kompletować ten zestaw nuklearny.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 08, 2006, 10:28:56 am »

Nie! :) Jak już gdzieś w archiwach można odkopać, ustlaliliśmy (tak samo pisało gdzieś na oficjalnej stronie), że wojownicy uwięzieni nie mają żadnego wpływu na grę, niezależnie od tego czy robi to Gliniarz Bauhausu czy dowolny Obóz lub Pojmany - wszyscy Ci wojownicy traktowani są tak samo.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Izzi

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 08, 2006, 10:29:27 am »

Chyba to nie zadziala tak samo, jak Apokalipta za Murem Obronnym, a szkoda :D
Zapisane
Sic vis pacem, para bellum

Jerry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Irytujący Kłapouchy Gaduła ;)
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 18, 2006, 05:08:19 pm »

A czy nie jest tak, że wojownik który jest dołączany do wojownika, aby go chronić, nie może się nigdzie bez niego ruszyć?
Nie może Apokalipta wejść za mur, jeśli chroniony nie wchodzi za mur. Jak w życiu - ochrona idzie za bossem, a nie biega samopas.
Na wejście za mur (przejście na placówkę) trzeba poświęcić 2 akcje - bo przenosimy dwóch wojowników. Nie można ich rozdzielić.
Podobnie z uwięzieniem. Gdy uwięzimy chronionego, jednocześnie więziony jest Apokalipta.
Proste i logiczne.
Zapisane

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 19, 2006, 09:21:27 pm »

Proste i logiczne- być może, ale nie w DT. Problem logiki był już poruszany. Gdyby MA miał być wojownikiem dołączanym, który nie jest samodzielnie funkcjonującą kartą, a kartą dołączoną, to przenoszenie dwóch wojowników byłoby jedną akcją, akcją przeniesienia tylko i wyłącznie podstawowego wojownika, do którego MA byłby dołączony. Poza tym tak samo byłoby z sierżantami, ochroniarzami itp. ... To działa jednak inaczej, bo MA może samodzielnie walczyć, otrzymywać dary MH, ekwipunek, czy karty specjalne. Skoro ustalenia były, że wojownicy uwięzieni tracą swoje zdolności w wyniku uwięzienia, to wyjaśnia problem
Zapisane

Jimmy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 08, 2009, 06:57:32 pm »

Czy Mosiężnego Apokaliptę mogę wystawić jeśli na stole nie mam żadnego wojownika? Czy do wystawienia jego muszę mieć na stole jakiegoś wojownika o W 6 lub mniej? Grabieżą można go wystawić?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 08, 2009, 07:22:13 pm »

Tylko jako ochrona do wojownika o odpowiedniej wartości. Grabież ani inne sposoby nie pomogą.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 27, 2011, 08:56:58 pm »

Wojownik ma przydzielonego mosiężnego, dostaje niewinną - czy mosiężny z innymi kartami dołączonymi spada?
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Mosiężny Apokalipta
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 27, 2011, 09:10:41 pm »

Nie spada - jest przydzielony, ale nie dołączony (coś w stylu dowódców Aide-De-Camp itd)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D