Kwietnia 26, 2024, 06:01:12 am

Autor Wątek: MOACB by pretorianstalker  (Przeczytany 37923 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 05, 2007, 12:10:09 pm »

Cornered i reszta działa do momentu "NOW COMBAT IS FINISHED". A to chyba gdzieś przed rozdawaniem pkt - wszystkie karty zagrywane "po walce" wtedy się zagrywa  (np Radość Zwycięstwa) a teoretycznie nadal jest to objete MOACB. Czyli - manipulacje zdobytymi pkt są dozwolone. Walka kończy się w momencie ustalenia wyniku - czyli ran/śmierci. Wygląda na to, że kontrowanie ran i pkt odbywa się już po walce.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2007, 12:32:21 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 05, 2007, 12:26:15 pm »

aha - to jeszcze trochę inaczej.... ok możliwe że i tak jest - a co z granatem neuralnym - po walce czy jeszcze w trakcie?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Diablerist

  • Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 05, 2007, 12:26:57 pm »

Ok, jeszcze proszę o wyjaśnienie co się dzieje jak walka jest nierównoczesna? (mamy dwa razy Combat is finished :-\)
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 05, 2007, 12:31:51 pm »

czyli rozumiem, ze mimo think again mozna zagrac ucieczke, bo to juz jest po walce tak?
(moze choc jeden spor z Diableristem wyjdzie na moja korzysc ;) )
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 05, 2007, 12:34:02 pm »

Z tym Think Again już gdzieś było - mam wrażenie, że to właśnie Diabler pokazał mi ten pkt z NOW COMBAT IS FINISHED.
Nie wiem na tą chwilę co z walką nierównoczesną... Error się robi - muszę przemyśleć :D Gdyby jechać zgodnie z zapisami, to Think/Cornered działałyby tylko w pierwszej co jest moim zdaniem bzdurne :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 05, 2007, 12:37:09 pm »

Wyszłoby że walka z first strikiem ma swoje pewne ograniczenia - może warto zostawić że działa do końca pierwszego ataku? Byłoby nic za darmo :P w każdym razie niejasno się zrobiło....
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Diablerist

  • Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 05, 2007, 12:42:55 pm »

mam wrażenie, że to właśnie Diabler pokazał mi ten pkt z NOW COMBAT IS FINISHED.

Owszem, to ja  ;D Przynajmniej nie forsuje tutaj mojej jedynej słusznej drogi jak co poniektórzy :P Jakbym chciał to bym się tu nie odezwał i byśmy grali "na moją korzyść" wg ostatnich ustaleń. W każdym razie trzeba to rozstrzygnąć. Psikus może też wyjść przy Vendet'cie z Think Again.

a co z granatem neuralnym - po walce czy jeszcze w trakcie?

Z tekstu "after combat is resolved" konstatuję paralelę, że jest on odpalany po punkcie 37, czyli z Paparazzo jednak nie weźmie się dodatkowych punktów.

Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 05, 2007, 12:44:57 pm »

A... boście zamieszali :P (celowo wykorzystałem to wiejskie słowo - żeby nie było ;) ). Niby są dwa momenty po walce wtedy, bo są dwa momenty na zagrywanie radości zwyciestwa, która to właśnie leci po walce... dziwne cokolwiek...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwca 09, 2008, 10:43:54 pm »

Dobra, to gramy, że nawet przy walce niejednoczesnej jest jedno COMBAT IS NOW FINISHED po punkcie 9? Czyli wszystkie Ucieczki, Radości Zwycięstwa, Oszustwa i Szpiegi wchodzą nawet jeśli było Think Again. Jeszcze pytanie dodatkowe - kiedy COMBAT się zaczyna? Może to mieć znaczenie, bo jeśli gramy na Fazę deklaracji ataku to od razu można zagrać Cornered i przeciwnik nie wnerwi nas już Tchórzostwem :) Wydaje mi się, że to byłoby dobre ze względu na popularność i stopień wnerwialności Tchórzostw (chyba, że się zrobi jakiś error przy innej karcie - na razie mi nic nie przychodzi do głowy).

A teraz kwestia właściwa:
W Sosnowcu wyszła taka sytuacja, że Nekro atakował Zdobywcą z Callisto z Miną ŻZ Łukasza z Miną i Pancerzem LZ dającym FS. No i tutaj ja byłem pewien, że Minę pierwszy może odpalić FStriker mimo, że jest Obrońcą. Na razie wg tego MOACB gramy, że tylko rany są rozstrzygane nierównecześnie. Ja bym grał też (trochę podobnie jak w MOACB Wintera), że jeśli ktoś ma FS to leci we wszystkich fazach jako pierwszy tj. pierwszy zmienia taktykę, przerywa itd.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 09, 2008, 11:00:49 pm »

Ja tam uważam, że to czy ktoś jest FStrikerem czy nie, nie powinno mieć wpływu na to np czy on pierwszy czy nie przerywa walkę. W tym momencie zacznie sie składanie decków na Mishimę z Gung Ho, bo wtedy cała Mishima będzie jechała z Miny wcześniej niż inni. Do tego będzie zawsze wcześniej rzucała Hasty Getaway i podobne, powodując, że będzie można składać playalone decki bo i tak Mishima zawsze pierwsza przerwie nawet w obronie :) Szósty zmysł kanji będzie też nieźle wymiatał :P  A ja uważam (może nie do końca jest to zgodne z tym co pisał Winter), ze pierwszy atak powinien ograniczać się do tego co pisze na kartach - jak przeciwnik przeżyje może oddać, albo jak nie zostanie zraniony może oddać.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 10, 2008, 10:45:29 pm »

W tej właśnie fazie postanowiłem dodać etap zagrywania kart zmieniających agresora/orońcę z kilku prostych przyczyn.
-Faza nazywa się fazą ustalania agresora i obrońcy więc po jej zakończeniu powinniśmy już wiedzieć kto i z kim walczy.
-Zmiana walczących po fazie ustalenia taktyki jest dla mnie dziwna, zwłaszcza, że mamy potem od nowa do czynienia z fazami ustalania taktyki i wybierania strefy walki. Możemy miec tu do czynienia z sytuacją, kiedy ktoś wyrzuci podczas fazy ustalania taktyki kilka kart, aby ustalić odpowiadającą mu taktyke, a wtedy drugi gracz zagra badziewną Słabą Hipnozą i karty szlag trafił :) Tracą na tym równiez i tak już mało przydatne Strefy walki. Jeżeli uda się nam zaskoczyć przeciwnika zmianą taktyki na inną niż on zakładał, to możemy go zniszczyć używając strefy walki. Jeżeli po deklaracji strefy walki mozna zmienić agresora obrońcę to nic z tego. Ponadto nie można zaskoczyć nikogo strefą walki trzymaną na ręcę - aby z niej skorzystać i tak musimy dać szansę przeciwnikowi aby ewentualnie zmienił agresora/obrońce :/
Rozumiem już dlaczego Winter po wyborze taktyki daje jeszcze jedną fazę zmiany walczących. Przednia Straż/Tylna Straż - z tych kart można dopiero skorzystać jak znamy taktykę, a są to ewidentnie karty zmieniające walczących. Teraz pytanie czy powinno to następować przed czy po wyborze strefy?
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 29, 2008, 12:47:55 pm »

Po zagłębieniu się w waszą lekturę do głowy wpadły mi dwie rzeczy:
- co z fazą wybierania umocnień? chyba decydujemy czy bronimy się w mieście itd to dość istotne gdy ktoś zaatakuje a w trakcie walki da swojemu wojownikowi np Oblężenie Cytadeli.
- jak rozumieć pierwszeństwo przerywania walki? tzn że przeciwnik nie może nic zrobić dopóki mu nie pozwolę (jeżeli jestem agresorem) i nawet jak już przeszliśmy do fazy przerywania walki ja (agresor) mogę w niej zagrać sobie np ukryte siły (bo zeszły mi karty we wcześniejszych fazach) i gdy dobiorę inspirację zagram ją i wystawię przenośną minę i dopiero przerwę walkę a obrońca nie będzie miał tu nic do gadania.
Zapisane

Diablerist

  • Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 29, 2008, 02:02:34 pm »

Z Umocnień korzystasz zawsze, o ile nie jesteś w Pojeździe, nie walczycie w Strefie lub przeciwnik jakoś nie neguje działania twoich Umocnień. Jak dasz Oblężenie to przeciwnik z Cytadelą ma psikusa, o ile go zabijesz ;)

Nie możesz mu nie pozwolić. Po twoich Ukrytych może zagrać coś przerywającego. Tak samo jak może wejść w twoją Inspirację własną.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 29, 2008, 02:03:17 pm »

Nie ma czegoś takiego jak wybieranie umocnienia. Umocnienie działa zawsze, chyba, że bronisz się w strefie.
Co do innych faz - jeśli w jakiejś fazie zrobisz cokolwiek to oddajesz inicjatywę. Jeśli w fazie pzrerywania zagrasz inspirację to mozesz dostać kontrę np Po namyślę od obrońcy. Masz szansę zagrać pierwszy np Hasty Getaway, ale jeśli zdecydujesz sie na Inspirację to inicjatywa przechodzi na przeciwnika.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 29, 2008, 03:10:13 pm »

A mnie po raz kolejny zaciekawiła sprawa z Ucieczka. Ostatnio wszyscy jak jeden mąz z uporem godnym lepszej sprawy przekonywali mnie ze w trakcie walki z FS po użyciu Ucieczki walka moze byc kontynuowana. A tu nagle czytam ze mimo uzycia Think again można zagrac Ucieczke. No to przepraszam albo rybki albo akwarium? 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)