Kwietnia 25, 2024, 02:06:22 pm
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do dołu

Autor Wątek: MOACB by pretorianstalker  (Przeczytany 37901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 29, 2008, 04:22:58 pm »

Mi się do końca nie podoba to, że zapis w jednym z pkt Combat is now finished kończy procedurę walki. Ja uznałbym, że kończy walkę w sensie naparzania się, natomiast walka trwa nadal, bo wychodzą właśnie takie dziwne sprawy :P Tylko teraz by trzeba odkręcać sporo rzeczy, bo ten zapis Combat is now finished został bardzo enzutzjastycznie przyjęty ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 29, 2008, 04:30:46 pm »

Należy ustalić, czy:

a) - Natychmiast po Fazie Ustalania Wyniku Walki, walka jest zakończona - zmiana statusu i przyznawanie punktów następują później jako jej skutki (jak wiadomo, te działania mogą występować poza walką). Problem jednak stanowią tutaj karty takie jak: BOJOWY STRÓJ MISTYKA czy RADOŚĆ ZWYCIĘSTWA, ale można to ominąć udając, że pisze na nich: "...wojownik natychmiast leczy ranę, którą otrzymał w czasie walki...".

b) - Walka toczy się aż do momentu Fazy Przyznania Punktów (niezależnie od tego, czy ktoś je zdobył czy nie) - a co za tym idzie, PRZEMYŚL TO JESZCZE RAZ uniemożliwia zagranie UCIECZKI w czasie walki (jak również OSZUSTWA i innych podobnych kart).

Mi bardziej podoba się opcja "a".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2008, 04:34:41 pm wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 29, 2008, 07:28:52 pm »

Nic nie trzeba zmieniac tylko wystarczy byc konsekwentnym. Skoro po ciezkich bojach ustalono ze nawet po smierci wojownika walka jeszce sie nie skonczyła ( dla mnie absurd ale przeciez Wy wiecie lepiej ) to znaczy ze gdy ktos w trakcie walki rzuci Think again itp. ani Ucieczka ani Oszustwo ani wiele innych kart specjalych poprostu nie bedzie działac. Nie mozna z powodu jednej karty zmieniac wszystkich wczesniejszych ustalen. Naprawde rozbrajaja mnie Twoje argumenty Pretor, za kazdym razem gdy cos jest nie po twojej mysli, o tym jakie to comba moga powstac. Tak jak by do tej pory nie było róznych comb  ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2008, 07:40:58 pm wysłana przez Muleq »
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 29, 2008, 10:16:41 pm »

No wiesz - jakby nagle powstało coś co rozwala grę to trzebaby to zmienić - tak czy inaczej. Na razie się nie wypowiadam w tej konkretnej kwestii, bo nie mam czasu żeby wszystko przeczytać. Zadnych argumentów nie przytaczałem, więc nie wiem co Cię tak rozwaliło :P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 29, 2008, 10:32:56 pm »

W sprawie comba chodziło mi o to co napisałes o Mishimie i first strike i jak to wszyscy graliby Mishima gdyby grac wg MOACBu Wintera. Moze wtedy ktos włożyłby do talii Alarm Alarm! ?. Albo zamiast Ilian przywołałby Muhawijhe? Albo włozył do talii karty Zasadzka i Atak z Zaskoczenia? Jest naprawde wiele sposbów zeby zniwelowac combo o którym wspomniałes, a z których nikt nie korzysta m.in. dlatego ze gramy wg Twojego MOACBu. I nie zrozum mnie zle. Tez uwazam Twoja wersje za lepsza ale szlag mnie trafia gdy raz Winter jest cacy a raz be, wszystko w zalezności od tego jak Wam pasuje. Chciałbym posłuchac jeszce co Skoqu i Diabler maja do powiedzenia w tej sprawie. Ze swojej strony moge tylko podtrzymac to co pisałem w kwestii zagrywania Ucieczki.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 29, 2008, 11:32:39 pm »

W skrócie moje zdanie jest takie, że Think Again byłoby za mocne, dwie walki są bez sensu.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 30, 2008, 12:06:20 am »

... dwie walki są bez sensu.
Pisząc o dwóch walkach masz na myśli FS czyli Agresor walka (przeżywa obrońca), Obrońca walka?
Jakie widzisz inne rozwiązanie dla takiego pojedynku?
Zapisane

Diablerist

  • Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 30, 2008, 01:51:00 am »

Takie jak dotychczas, czyli tylko rany rozważa się niejednocześnie. Chociaż ja bym jeszcze grał tak, że FirstStriker ma inicjatywę pierwszy nawet jak jest Obrońcą.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 30, 2008, 11:37:39 am »

Pamietam jak kiedys byłem oskarżony o wprowadzanie rewolucyjnych zmian. W prównaniu do Twojej propozycji moje pomysły to co najwyżej kosmetyczne poprawki ;) Piszesz ze Think aganin moze byc zbyt mocne. W tej chwili jest chyba zbyt słabe bo nie spotkałem sie zeby ktokolwiek wkładał je do talii. A nawet jesli to mało komu przyszło by do głowy je zakłocic co przeciez swobodnie mozna zrobic. Ewentualnie skoro to taki wielki problem mozna ograniczyc tego typu karty do jednej sztuki. Jest naprawde wiele mozliwości i zanim zaczniemy zmieniac zasady walki warto by je wszytskie przemyslec a co ważniejsze przetestowac. Moze sie okaże ze wcale nie takie Think again straszne jak go maluja. 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 30, 2008, 02:07:50 pm »

Piszesz ze Think aganin moze byc zbyt mocne. W tej chwili jest chyba zbyt słabe bo nie spotkałem sie zeby ktokolwiek wkładał je do talii. A nawet jesli to mało komu przyszło by do głowy je zakłocic co przeciez swobodnie mozna zrobic. Ewentualnie skoro to taki wielki problem mozna ograniczyc tego typu karty do jednej sztuki.
No to znaczy, że rzadko na turniejach bywasz. Jak zagram na Luty i Think Again to ci zacznę takie wygibasy podczas walki z Inspiracji robić, że Czaszki przy tym to pikuś. Ograniczania nowych kart nie popieram.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 30, 2008, 03:21:22 pm »

Przegladnałem talie z ostatnich kilku Turniejów. Poza Toba nikt nie miał Think again. Zgadzam sie ze z Lutami bedzie ciezko, dlatego postuluje ewentualnie ograniczyc karte badz do jednego egzempalrza, badz ustalic ze gdy nie ograniczamy Lutów to niestety trzeba zbanowac Think again itp. Przeciez non stop po kazdym z Turniejów okazuje sie ze jest jakas karta która nalezałoby w jakis sposób ograniczyc. Nie wiem skad nagle Twój sprzeciw w sprawie tej karty. A prawda jest taka ze wystarczy uznac to co juz kiedys pisałem ze walka konczy sie w momencie smierci wojownika i sprawa załatwiona. Wtedy i Ucieczka i wszystkie inne kart które zagrywa sie juz po smierci wojownika spokojnie mozna by było uzywac mimo Think again. Co wiecej było by to wtedy zgodne z zasadami logiki o które od tak dawna postuluje ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 30, 2008, 03:44:28 pm »

A prawda jest taka ze wystarczy uznac to co juz kiedys pisałem ze walka konczy sie w momencie smierci wojownika i sprawa załatwiona. Wtedy i Ucieczka i wszystkie inne kart które zagrywa sie juz po smierci wojownika spokojnie mozna by było uzywac mimo Think again.

A co wtedy by było gdyby przy obronie przed FS ktoś rzucił tę nieszczęsną Ucieczkę? (pamiętaj, że wojownik wtedy "is not killed" a nie "zostaje zabity i ożywa") Czy wtedy trzeba by wracać do walki ("jeżelii przeciwnik przeżyje może oddać")? Dziwne to wszystko... A co z fazą kontrowania ran / zapobiegania śmierci?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 30, 2008, 04:32:27 pm »

W mojej wersji Ucieczka jak i wszytskie inne karty zapobiegajace smierci wojownika mozna uzyc juz po walce, a co za tym idzie po skutecznym ataku np takiego Toshiro walka sie skoczy. W ten sposób wojownicy z FS beda w koncu jakos dowartościowani, chociaz w porównaniu do wersji Wintera lub postulatu Diablera i tak nie za bardzo. 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 04:37:40 pm wysłana przez Muleq »
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 30, 2008, 05:52:31 pm »

Przegladnałem talie z ostatnich kilku Turniejów. Poza Toba nikt nie miał Think again.
Lechu i Skoq. Think + czary mary to całkiem srogie kombo.

Jaki mój sprzeciw? Ustaliliśmy, że działa do "combat is now finished" Więc Ucieczki i Oszustwa włażą normalnie. Chodzi o to, że jak będziemy grać na rozdzielanie walk agresora i obrońcy przy FS to nie wiadomo do kiedy działa.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 30, 2008, 06:21:49 pm »

Jak będą 2x combat is now finished, to też nie wiadomo jak z kartami modyfikującymi :) Np w pierwszej walce ktoś zamienia cechy Zmianą Sytuacji... a w drugiej... yy... ma zmienione? Nie ma? Musi zagrywać od nowa?:)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do góry