Kwietnia 23, 2024, 04:36:31 pm
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu

Autor Wątek: MOACB by pretorianstalker  (Przeczytany 37853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 30, 2008, 10:28:49 pm »

"Chodzi o to, że jak będziemy grać na rozdzielanie walk agresora i obrońcy przy FS to nie wiadomo do kiedy działa."

Dlatego własnie uwazam ze nie powinno byc dwóch "Combat is Finished" i po skutecznym ataku Toshiro przechodzimy do fazy uzdrawiania bez mozliwosci powrotu do walki. Czyli chyba mniej wiecej to o czym pisał Marqwitch w pkt. a).

Jeszce raz podkreslam ze w porownaniu do procedury walki wg Wintera FS beda i tak mocno pokrzywdzeni. 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 30, 2008, 10:35:04 pm »

Muleq - ile razy mam Ci powtarzać, że ucieczka nie uzdrawia wojownika, tylko on po prostu nie ginie - i co wtedy? Moim zdaniem walka powinna być kontynuowana przy FS i tyle.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 31, 2008, 12:19:13 am »

A ile razy ja mam powtarzac ze w takim wypadku przy Think Again Ucieczki wogole nie mozna bedzie rzucic bo wciaz bedzie trwac walka. Poza tym to w Twojej wersji Ucieczka nie uzdrawia. Wg mnie aby móc uzyc Ucieczki wojownik musi zginac a jak zaginie tzn. ze jest po walce i niezależnie od Think again Ucieczke i inne karty bedzie mozna uzyc. Ty sie kurczowo trzymasz swojej wersji co powoduje problem z zagraniem karty. Ja proponuje swój pomysł który go rozwiazuje.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 31, 2008, 01:03:07 am »

O ile się nie mylę to są dwie oddzielne fazy - ustalanie statusu i zmana statusu. Ucieczka jest zagrywana podczas ustalania. Dopóki statusu nie zmienisz wojownik nie ginie :) Tak samo jak po ranie - nie przekręcasz wojownika dopóki nie polecą ewentualne karty kontrujące ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #79 dnia: Grudnia 31, 2008, 08:50:39 am »

Nie "w mojej wersji" tylko w oficjalnej - warrior is not killed  ::) - Pret słusznie zauważył że przy ustalaniu statusu nie ginie wojownik który ucieka - jak nie ucieknie to dopiero ginie - dlatego ucieczkę trzeba zagrywać w walce i tyle.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 31, 2008, 09:44:52 am »

Biorac pod uwage ze olalismy wersje Wintera i gramy wg MOACBu Preta wytłumacz mi co to znaczy "oficjalna wersja" ?

Poza tym czekam w takim razie na rozwiazanie problemu z Think again a zagrywaniem kart kontrujacych zranienie lub smierc wojownika. Przypominam ze zgodnie z "oficjalna wersja" niezależnie nawet od FS Ucieczki, Oszustwa i wielu innych kart nie bedzie mozna użyc.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 07, 2009, 07:49:21 pm »

Wciąz czekam na rozwiązanie problemu z Think again a w tzw. miedzy czasie cos z zupełnie innej beczki ;)
Jak Wam sie podoba ten zapis? "The exeption is if the defender is able to strike first. In this case the warrior that strike first is allowed to modify the combat and use equipment first"
Tekst pochodzi z karty Doomtrooper ETIQUETTE i jest oficjalnym rozwinięciem zasad gry.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Diablerist

  • Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 08, 2009, 02:11:54 pm »

Mówiłem! FS daje pierwszeństwo w zagrywaniu kart podczas walki.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 08, 2009, 07:34:13 pm »

Niestety nie mam ostatnio głowy do tego poważnego problemu :) Sporo tutaj jest do przemyślenia i sporo błędów do wykluczenia - przydałby się niezły prawnik :P Jak się trochę pozbieram to siądę nad tym i coś wykombinuję - mam nadzieję, że wyjdzie tak, że wszystkim się spodoba i nikt nie znajdzie tam żadnego błędu ;) (mam nadzieję, zwłaszcza na to drugie, bo niespecjalnie wierzę, że wszystkim się spodoba).
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 23, 2009, 03:23:16 pm »

Post pod postem bo trzeba ożywić dyskusję. Dodałem do moacb małą uwagę w pkt 10 dla wyraźnego rozróżnienia pomiędzy moim moacb i winterowskim. Szukajcie błędów i niejasności! :)

Co do Think Again i podobnych - mimo zapisu Combat is now finished w MOACB Wintera, uważam, że nie do końca zapis ten dotyczył kart zagrywanych po walce - "after combat". Tak długo jak siedzisz w procedurze MOACB jesteś w walce i walka się powinna kończyć dopiero po rozdaniu pkt.

Pozostaje ewentualnie do rozważenia dodatkowa zmiana kolejności zagrywania kart w przypadku FS.

Aha - jeszcze jedna istotna rzecz. Należy pamiętać, że karty zagrywane "podczas walki" są zagrywane w odpowiedniej fazie walki, a karty zagrywane w "dowolnym momencie" mogą być zagrywane w dowolnym momencie walki. Przykład - czary typu combat spell - powiedzmy Powiększenie mogą być zagrywane podczas fazy modyfikacji. Po namyśle - tylko w fazie przerywania walki itp. Fala prawości - w dowolnym moemencie, ale zadziała natychmiastowo tylko do momentu przerywania walki :) Zagrana później wejdzie w życie po zakończeniu walki (o ile będzie zagrana na walczącego wojownika).
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2009, 03:29:45 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 23, 2009, 03:49:05 pm »

Według mnie twój tok rozumowania jest poprawny. A co do zmiany kolejności zagrywania kart w fazie przerywania walki to gdy FS będą mieli możliwość zagrywania ich w każdych warunkach jako pierwsi to może zrodzić to za dużą przewagę. Zresztą już pisałeś o tym kilkanaście postów niżej.
Zapisane

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 08, 2011, 02:20:13 pm »


Jeżeli walka była nierównoczesna, najpierw karty przeciwdziałające ranom/śmierci zagrywa gracz kontrolujący wojownika atakującego jako drugi (potem inni gracze).

Tak dopiero wypatrzyłem. Według mnie to zdanie nie trzyma się kupy, błąd logiczny. Niby wiem o co chodzi, ale razi :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 02:22:47 pm wysłana przez Kati »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 08, 2011, 03:34:53 pm »

Co się nie trzyma kupy? Jasno proszę i wytknąć błąd. Pierwszy zagrywa karty gracz kontrolujący wojownika bez first strike - co się nie trzyma kupy?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 08, 2011, 09:03:37 pm »

najpierw karty przeciwdziałające ranom/śmierci zagrywa gracz kontrolujący wojownika atakującego jako drugi (potem inni gracze)

o ten zwrot mi chodzi. Czytajac go mozna dojsc do wniosku ze wojownik atakujący z first strike zagrywa karty kontrujace jako pierwszy
nie ładniej i prościej w odbiorze brzmi np
"Najpierw karty przeciwdziałające ranom/śmierci zagrywa gracz kontrolujący wojownika atakowanego(...)" ??
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MOACB by pretorianstalker
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 08, 2011, 09:25:36 pm »

Nie - bo to zmieina sens. Nie chodzi o agresora i obrońcę, tylko o first strike lub jego brak. Broniąc się nadal masz first strike.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry