Kwietnia 24, 2024, 03:25:26 pm
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Do dołu

Autor Wątek: Zasady turniejowe  (Przeczytany 58458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #60 dnia: Kwietnia 22, 2008, 07:32:53 pm »

Śmieszycie mnie tą swoją 2Edfobią. W 1Ed w ogóle nie ma ujęte czym jest kolekcja. Więc czemu by nie brać Grabieżą Wojowników z anihilowanych albo nawet takich co są Zaginieni w Akcji ze stołu? Weź się zastanów czasem.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #61 dnia: Kwietnia 22, 2008, 08:33:25 pm »

Śmieszycie mnie tą swoją 2Edfobią. W 1Ed w ogóle nie ma ujęte czym jest kolekcja. Więc czemu by nie brać Grabieżą Wojowników z anihilowanych albo nawet takich co są Zaginieni w Akcji ze stołu? Weź się zastanów czasem.

Ojjjjjjj  ;D
Mała instrukcja 1ed - str. 37
yyyhhmmm cytuję "KOLEKCJA: Wszystkie karty, które posiadasz, nie tylko te, których używasz w tej grze. Niektóre karty umożliwiają dobieranie kart z kolekcji."
Wersja ang. instrukcji podaje taką samą definicję na tej samej stronie nawet.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #62 dnia: Kwietnia 22, 2008, 08:39:31 pm »

Taka definicja jest niestety nie do zastosowania tak czy inaczej. Na turniejach kolekcja jest definiowana inaczej. Może jeszcze ktoś mnie oświeci jak Grabieżą wystawić wojownika w Szwadronie - zwłaszcza takiego, który już tam jest ;) Co się wtedy z nim dzieje? Leczy się jak był ranny? Czy traci karty dołączone? Ja nie wiem... ;)

Poza tym - gdzieś było info, że karty, które trafiły do gry nie liczą się jako kolekcja.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #63 dnia: Kwietnia 22, 2008, 10:05:35 pm »

Nie spieram się o to że ta definicja jest za uboga bo jest i to strasznie. Ale na obecną chwilę nie wiem gdzie można znaleźć coś lepszego  ::) co by określało że kolekcja to: draw pile, discard, rezerwa, ręka  :'(
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #64 dnia: Kwietnia 22, 2008, 10:14:59 pm »

Za kolekcję uznałbym Draw Pile, Discard Pile i Side Bar. Skąd to wziąłem? Z kart, które pozwalają przeszukać kolekcję i dodać karty do własnej ręki ;) Trudno przeszukać kolekcję i wybrać kartę z ręki po czym dodać ją do własnej ręki. Brzmi trochę jak definicja palenia kart. A karty z gry nie powinny wracać do ręki dzięki kartom przeszukującym kolekcję. Od tego są inne karty. Na potrzeby turniejów za kolekcję uznałbym to co wymieniłem na początku.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 22, 2008, 10:46:22 pm »

Wiem, że to nie wyznacznik żaden - ale w pierwszych przetłumaczonych zasadach turniejowych z MiMa jest określenie, że karty, któe weszły do gry i anihilowane nie należą do kolekcji, natomiast ręka jest uznana za kolekcję jednak. Niestety Winter nie do końca na ofcjalnej stronie to wyjaśnił... :( Natomiast jestem za uznaniem że kolekcja to Draw, Discard i Sidebar ONLY:)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2008, 10:49:03 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #66 dnia: Kwietnia 22, 2008, 11:16:09 pm »

Jeśli nie ma jednoznacznie określonych reguł co jest kolekcją zróbmy może więc głosowanie/sondę z następującym pytaniem:

Czy za kolekcję należy uznać karty znajdujące się w/na:
a) talii, stosie kart odrzuconych, rezerwie
b) talii, stosie kart odrzuconych, rezerwie, ręce
c) talii, stosie kart odrzuconych, rezerwie, ręce, stole
d) talii, stosie kart odrzuconych, rezerwie, ręce, stole, w stosie kart anihilowanych

Nie chce używać określeń draw pile itd. ponieważ nie wszyscy byli na GE a może mają jedynie polską instrukcję.

Po jakimś czasie można by wynik umieścić jako regułę do portalu w dziale zasady turniejowe aby jeszcze bardziej wszystko było jasne. Co wy na to ?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #67 dnia: Kwietnia 23, 2008, 09:45:49 am »

W sumie problemem jest tylko ręka. Tylko tu można się spierać. Co do kart anihilowanych i kart w grze sprawa jest moim zdaniem jasna. Zakładam temat z takimi opcjami do wyboru.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #68 dnia: Maja 22, 2008, 06:17:38 pm »

Czy Częściowe Przejęcie Kontroli nie powinno być ograniczone do sztuki, skoro inne takie karty są? Koszt dwukrotnie większy niż Przejęcie Kontroli i tak niewiele zmienia dla Znawcy Sztuki.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 22, 2008, 11:24:22 pm »

Pewnie powinno, ale to i tak niewiele zmienia :) Znawca z Powiewem, Sztormem, Przejęciem i Przywołaniem zaklęcia nie potrzebuje Częściowego. Myślę, że możemy zacząc wyrażać swój sprzeciw wobec taliom na discardzie, poprzez szykanowanie na forum ludzi, którzy tym grają ;)
(sam nie wykluczam, że czymś takim zagram, żeby ostatecznie pokazać, że to najlepszy możliwy deck, a potem żeby to się wreszcie skończyło ;)  - taki żarcik... ale niewykluczam, że tak będzie :P )
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:11:39 pm »

Myślał już ktoś o ograniczeniu Luteriańskich Wiernych do 1 sztuki? Bo wydaje mi się, że takie działanie znacznie zmniejszyło by ilość decków "play alone". Gra była by przyjemniejsza.

Chciałem otworzyć dyskusje na ten temat :P
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwca 02, 2008, 11:58:24 pm »

Na razie nie myślałem, ale właśnie knuję deck przeciwko wielu standardowym deckom z wykorzystaniem Lutków :) Jak się sprawdzi to nie będzie trzeba niczego ograniczać :P Zresztą - zawsze warto mieć Lutka i Zwartą ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Bunt
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 15, 2009, 05:28:24 pm »

Czy nie uważacie, że ta karta powinna być częściowo zakazana na turniejach? Dość łatwy sposób na zdobywanie PZ, a "x5" robi już konkretną sumkę :s

Czy jest podobna karta do Buntu, którą można rzucić na ŻZ ?
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2009, 10:13:56 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Bunt
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 15, 2009, 07:29:16 pm »

Dlaczego miałaby być  zakazana? Nikt Ci nie karze grać  Legionem ani tym bardziej wojownikami o wysokiej wartości. A poza tym kosztuje akcje ataku i się anihiluje po użyciu.

A na szczęście na ŻZ czegoś takiego nie ma (zostali już wystarczająco osłabieni w stosunku do LC)
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 15, 2009, 10:32:16 pm »

Bunt jest skuteczny tylko przeciw legionistom a na turnieju nie masz pewności iż twój przeciwnik będzie nimi grał ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Do góry