Kwietnia 19, 2024, 08:54:55 pm
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Do dołu

Autor Wątek: Zasady turniejowe  (Przeczytany 58303 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Calesto

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 23
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #120 dnia: Lutego 27, 2013, 05:21:43 pm »

moje pytanie jest nastepujace - skoro zaginiony w akcji jest ograniczony do 1 szt. czmu karty typu pojmany i blad nawigacyjny nie sa, mimo tezo ze robia dokladnie to samo ???
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #121 dnia: Lutego 27, 2013, 05:24:41 pm »

Na naszych turniejach są ograniczone. W oryginale żadne zasady turniejowe nie uwzględniały dodatku Paradise Lost. Po jego wydaniu gra praktycznie zmarła i nie było już żadnych update'ów do zasad turniejowych.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwca 27, 2013, 11:16:52 pm »

I od kiedy "w talii" oznacza "w kolekcji"?
Od zawsze, we wszystkich grach karcianych Rezerwa lub Kolekcja jest przedłużeniem Talli, która znajduje się poza nią.
Jest przedłużeniem Talii, hmm... czyli Zamówieniem mogę wyjąć kartę nawet z Rezerwy?
Cytat z instrukcji: "COLLECTION: ALL of your cards, not just the ones you're using in this game. Certain cards permit drawing from your collection."
Zawsze myślałem, że na turniejach "ALL of your cards" to Talia, Odrzucone i Rezerwa. Nie jest tak?
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwca 28, 2013, 09:15:44 am »

Zamówieniem wyciągasz z draw pile, kolekcja to draw pile+discard pile+sidebar. W zasadzie określenie "deck" należałoby zrównać z kolekcją w przypadku turniejów...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2013, 09:19:23 am wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwca 28, 2013, 11:08:29 pm »

To na turniejach Spojrzeniem będziemy mogli przeglądać i Talię, i Odrzucone, i Rezerwę?
GAZE Art of Premonition. Cast any time. For every 10D you may examine an opponent's playing deck.
Once you have looked through the deck, the deck's owner may reshuffle it.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwca 29, 2013, 09:25:12 am »

Ehh - czepiasz się Snake ;) rozpatrując wyrazy powołując się na różne karty znajdziesz więcej errorów które ma nasza gra. Równie dobrze mogę się uczepić tego, że "playing deck" na spojrzeniu to tylko draw pile... Co chcesz osiągnąć tą dyskusją? Bo skończy się tylo na dodaniu Zrównania z Ziemią do listy restricted na każdym turnieju i chyba tylko tyle...
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwca 29, 2013, 12:51:03 pm »

Deck to raczej Draw Pile, a hasło z przedłużeniem nie jest oficjalne, więc nic bym na nim nie opierał. Nie jest to najszczęśliwsze określenie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #127 dnia: Lipca 01, 2013, 09:34:41 pm »

Zapisane

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #128 dnia: Września 14, 2013, 11:36:48 pm »

Postuluje wprowadzenie nowej zasady turniejowej.

Jeśli gracz posiada w talii (lub sidebarze) karty w języku innym niż polski lub angielski to powinien mieć stosowne tłumaczenie na piśmie (obojętne czy to jest wydruk komputerowy czy też pokaże skan karty na phonie) tych kart na język polski lub angielski.

Uzasadnienie: Jestem nowy na turniejach aczkolwiek ww. problem dał mi się we znaki już na moim pierwszym turnieju (Avangardzie 2012). Nie znam wszystkich kart na pamięć a sytuacja, w której przeciwnik zagrywa kartę po francusku a ja nie mam pojęcia jak ona w ogóle działa i muszę się go pytać nie jest specjalnie komfortowa. Nie mówiąc już o tym, że może nastąpić pomyłka i przeciwnik „przekręci” w jakiś sposób działanie karty (albo nie „dopowie” wszystkiego). Nie mówię, że taka sytuacja mi się przytrafiła (bo akurat nie) ale spokojnie mogła by się przytrafić. Są różne dziwne mało grywane karty i myślę, że jakby ktoś rzucił na stół kartę typu np. „Drut kolczasty” po francusku to tylko osoba, która zagrała tą kartę by wiedziała jak ona działa.

Co do języka to można założyć, że 99% graczy zna język angielski dlatego z kartami w tym języku nie powinno być problemu, gorzej z kartami francuskimi, które trafiają się bardzo często na turniejach.

Myślę, że powyższa zasada nie byłaby specjalnie kłopotliwa a gra by była bardziej przejrzysta (szczególnie dla nowych graczy).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #129 dnia: Września 15, 2013, 12:55:44 am »

równie dobrze powinniśmy zobowiązać każdego gracza posiadającego kraty limited base set do posiadania skanów unlimited, bez sensu, Lechu co Ty na to?

NIE!

jaki tu problem Hutnik, poznaj karty :)

a sam fakt użycia słowa przekręci w cudzysłowu jest dla mnie lekko nie ma miejscu...
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2013, 01:02:45 am wysłana przez Qlig »
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #130 dnia: Września 15, 2013, 09:37:20 am »

a sam fakt użycia słowa przekręci w cudzysłowu jest dla mnie lekko nie ma miejscu...
Słowo „przekręci” wziąłem w cudzysłów mając na myśli to, że przeciwnik może NIEUMYŚLNIE nie podać całej treści karty. Są karty, które mają proste działanie (np. Tchórzostwo) a są karty, które są już bardziej skomplikowane (np. Drut Kolczasty, Spotkanie na Szczycie etc.) i naprawdę łatwo nie przytoczyć któregoś z warunków jakimi obwarowane jest użycie tej karty (tym bardziej jak posiadacz karty sam nie zna języka karty, a tylko przytacza jego działanie z pamięci). Nigdy nie zostałem przez nikogo na turnieju umyślnie oszukany i absolutnie nie zakładam, że taka sytuacja może się kiedykolwiek na turnieju przydarzyć! Więc nie imputuj mi tego proszę, bo łatwo w taki sposób zrobić ze mnie „tego złego”, który zakłada, że na turniej przyjeżdżają oszuści i w ten sposób ośmieszyć jego argumenty…

jaki tu problem Hutnik, poznaj karty :)
Świetny argument. To znaczy, że mam znać na pamięć działanie wszystkich ok. 1100 kart Doom Troopera?? Trzeba było jeszcze dodać: „a jak Ci nie pasuje to możesz nie przyjeżdżać na turniej”. Jestem nowicjuszem na turniejach (zresztą rolnik też) i nie uważam, że powinienem znać na pamięć wszystkie karty. Zresztą jestem pewien, że także TY nie znasz na pamięć wszystkich kart, a tylko te grywane na turniejach. Jak ktoś złoży coś niekonwencjonalnego i wyskoczy z jakimiś dziwnymi rzadko granymi kartami to sam pewnie miałbyś problem z przytoczeniem z pamięci DOKŁADNEGO zapisu karty (np. Niezdarność, Przednia Straż i inne tego typu dziwne niegrywalne karty z długim opisem i stosunkowo skomplikowanym działaniem).

równie dobrze powinniśmy zobowiązać każdego gracza posiadającego kraty limited base set do posiadania skanów unlimited
Różnice między wersjami limited i unlimited są niewielkie (w polskiej wersji prawie żadne), trochę jest różnic w wersjach limited i unlimited angielskiej ale to naprawdę rzadkość, zresztą naprawdę mało kto gra tymi kartami. Więc nie uważam tego za jakiś problem.
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #131 dnia: Września 15, 2013, 02:15:11 pm »

Do tej pory miałem zawsze jak byłem na turnieju tłumaczenie Mortyfikatora i Promo innych niż wydane w PL (tytuły ENG/GER/ESP/FR i tekst po polsku) - zawsze można było z nich korzystać, natomiast można się zastanowić nad takim spoilerem kart wszystkich - z uwzględnieniem eliminacji błędów i jakichś wyjaśnień - wtedy nie byłoby problemów na turnieju i zniknąłby dyskomfort Hutnika ;) Natomiast póki nie ma czegoś takiego - dobrze by było, gdyby gracze grający językami innymi niż ENG/PL znali dokładnie działanie kart ze swojej talii - forma wydrukowana jest najlepsza (zwłaszcza w wersji ENG), ale zazwyczaj jest ktoś kto pamięta te teksty (tak, nawet 1073 wzory + wersje limited ENG da się zapamiętać), dlatego nie róbmy z tego zasady turniejowej, ale dołączmy to do "dobrych praktyk" :)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #132 dnia: Września 15, 2013, 04:02:58 pm »

Popieram hutnika - częściowo. Sam też nie znam wielu kart i często muszę dopytywać, co rzeczywiście jest niekomfortowe - szczególnie gdy pyta się trzy razy w  przeciągu 5 minut. Może nie robiłbym z tego jakiegoś koniecznego warunku, by posiadać takie tłumaczenia, ale fajnie byłoby mieć takie tłumaczenie samemu.

Skoqu z tego co pamiętam miałeś właśnie takie tabele z wszystkimi kartami morta po angielsku i chyba nawet po polsku. Może umieścić by to w dziale download, to każdy mógłby to mieć? To raptem kilka stron a4, więc nie jest to jakiś ciężki bagaż.

Sam też nie znam wielu kart i często muszę dopytywać.
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #133 dnia: Września 15, 2013, 04:12:58 pm »

Skoq i madrav – dzięki za poparcie w tej kwestii :). Już się obawiałem, że większość wypowiedzi będzie w stylu qliga, czyli nie znasz kart to twój problem :).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #134 dnia: Września 16, 2013, 12:22:58 am »

Ja kiedyś pisałem o czymś w stylu "jeśli korzystasz z karty francuskiej i nie masz tłumaczenia, a pojawi się jakiś problem związany z tą kartą i dyskusja na temat jej działania to w przypadku braku rozwiązania problemu w oparciu o wiedzę innych graczy i oryginalny zapis, konflikt będzie rozpatrywany na twoją niekorzyść" ;) I nadal uważam, że to dobre rozwiązanie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Do góry