Marca 28, 2024, 12:11:04 pm
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do dołu

Autor Wątek: Zasady turniejowe  (Przeczytany 58046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #135 dnia: Września 16, 2013, 11:57:54 am »

Pomysł jest w 50% doprecyzowany bo i co z tego że wszyscy nawet byśmy chcieli aby każdy miał nieważne w jakiej formie tłumaczenie kart na język zrozumiały jak nie będzie pozostałych 50% czyli w tym wypadku konsekwencji braku tłumaczenia. I co z tego że może to być zasada forumowa jeśli brak jest efektu końcowego. Zostanie sie co najwyżej na takiego gracza zbulwersować. ;D

Jakie konsekwencje powinna ponieść osoba grająca kartami których nie może przetłumaczyć słowo w słowo?
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #136 dnia: Września 16, 2013, 12:08:30 pm »

Konsekwencje nieznajomości kart opisął Pret (tak to w praktyce działa) - a żeby nikt na nikogo się nie bulwersował - "dobra praktyka" tłumaczenia.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #137 dnia: Września 16, 2013, 06:00:33 pm »

Dla mnie problem jest trochę sztuczny choć popieram propozycję Hutnika i Pretora. Podejrzewam jednak że niezależnie od tego co tu napiszemy nie wiele to zmieni jesli chodzi o mechnike turnieju.
Znacznie bardziej zależało by mi na przyspieszeniu rozgrywek. Pomysł Jerrego jest jakims rozwiązaniem niestety narażonym na wszystkie negatywne konsekwencje, o których pisał Pretor. Ciekawe jak rozwiązują ten problem w innych karciankach? Może ktos ma jeszcze jakies inne sugestie?
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #138 dnia: Września 17, 2013, 02:24:00 pm »

@Madrav - to tłumaczenie jest w download - ale podesłałem Nekro do umieszczenia wersję z obcymi PROMO - pewnie wrzuci w wolnej chwili i będzie można korzystać.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #139 dnia: Października 22, 2013, 08:55:22 pm »

Jak wiadomo każdy organizator turnieju sam ustala swoje zasady, ale mam dwie generalne propozycje odnośnie zasad turniejowych:

1. Zbanowanie karty WROBIENIE (zrobił to Troubler na najbliższy Falcon). Karta ta powoduje zaburzenie wyniku rozgrywki. Przykład z życia: moja partia z Qligiem na Avangardzie, wygrywałem 30:0, Qlig miał dobre dobranie, obstawił się z Mortem+Hidden+Talismanem i kompleksami i było po grze. Zabrał mi Wrobieniem wszystkie pkt. i przegrałem 0:40. Wygrał oczywiście w pełni zasłużenie, ale sam wynik na karcie nie oddaje w ogóle przebiegu gry. Nie piszę o tym dlatego, że akurat mi się coś takiego przydarzyło, bo sprawa jest powszechna i na każdym turnieju zdarzają się talie na dużo PA+Wrobienie, żeby potem mieć świetny bilans małych pkt. Podsumowując, Wrobienie nie urozmaica w żaden sposób gry a tylko zaburza bilans małych pkt. i wypacza wynik rozgrywki.

2. Jeśli jest dużo osób na turnieju to warto się zastanowić nad wprowadzeniem systemu Winners Bracket (WB) i  Losers Bracket (LB). Przykład z Avagardy: są grupy po 6 osób, 3 osoby wychodzą z grupy. Jak ktoś wie, że już nie ma szans na wyjście z grupy to gra się robi dla niego bezsensowna, część osób poddaje partie i idzie do domu, część woli zagrać w drafta. Osoba, która traci szansę na zajęcie jakiegokolwiek miejsca na turnieju traci często nim zainteresowanie, odpada wtedy sportowy aspekt rywalizacji. Warto byłoby się zastanowić nad na przykład takim system: mamy grupy 6 osobowe, 3 osoby wychodzą z grupy do WB, 2 osoby do LB a jedna odpada. Osoby z LB tworzą oddzielną grupę, a zwycięzca tej grupy walczy np.: z półfinale z półfinalistą z WB. Można też stworzyć pewne ograniczenia, żeby np. zwycięzca LB mógł zając maxymalnie któreś miejsce (np. 3) i nie miał szansy na finał. To już kwestia dogadania się. Myślę, że ten system byłby ciekawszy dla wszystkich i sprawiłby, że emocje turniejowe nie skończyłyby się na odpadnięciu z grupy :).

Co o tym myślicie?
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #140 dnia: Października 22, 2013, 09:14:56 pm »

Ewentualnie system szwajcarski czy jakoś tak - też z szachów :) Nie wiem czy musi być do tego parzysta liczba ludzi.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #141 dnia: Października 23, 2013, 10:12:05 am »

Co do karty wrobienie - popieram hutnika.
Przegrać do zera jest cholernie demotywujące, szczególnie jeśli się miało przewagę w grze. Chyba większości się zdarzało oberwać wrobieniem. Tak jak zaznaczył hutnik - wypacza to znacząco wynik w małych punktach, więc popieram zbanowanie tej karty.

Jeśli chodzi o system rozgrywek - to mi to w sumie rybka. Nieraz odpadałem dość wcześnie i albo grałem "for fun" z innymi co odpadli albo zwijałem się z turnieju lub spałem, jeśli musiałem na kogoś poczekać. Zawsze można sobie wziąć książkę lub laptopa - ale jeśli ktoś by wymyślił jakiś system, który do ogarnięcia nie byłby tak skomplikowany jak enigma, to byłoby to świetne rozwiązanie podnoszące morale ludziom, którzy nie wyszli z grup.
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #142 dnia: Października 23, 2013, 11:22:26 am »

Wrobienie - moim zdaniem to tylko kwestia decyzji organizatora - nie dodajemy nic do odgórnie zbanowanych turniejowo kart (odgórnie = STR) - mi osobiście ta karta jakoś nie przeszkadza.

Nowe systemy rozgrywek należy rozpatrywać tylko wtedy gdy będzie można z nich jasno ustalić kto które miejsce zajął ostatecznie po zakończeniu turnieju. Co do propozycji Hutnika - w pewnej wersji można zastosować - np osoby nie wychodzące z grupy A grają z tymi co nie wychodzą z grupy B i dopiero z tej serii rozgrywek ustalają się miejsca osób, które do finałów nie przeszły, a nie (jak do tej pory) z samych dużych i małych pkt-ów zdobytych w pierwszej fazie rozgrywek - pytanie tylko czy ludziom "będzie się chciało" i czy nie wydłuży to nadmiernie czasu trwania turnieju (choć tutaj rozgrywki Winners i Losers czasowo się powinny pokryć).
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #143 dnia: Października 23, 2013, 01:19:23 pm »

Co do systemu szwajcarskiego - pomyślałem chwilę i odpada :D Chyba już o tym była kiedyś mowa, ale w tym systemie kolejna tura gier może się rozpocząć dopiero po tym jak skończy się pierwsza. Czyli najdłuższa gra zawsze wyznaczałaby długość danej tury, a co za tym idzie wszyscy kończący wcześniej musieliby czekać na najdłuższą grę. Kompletna strata czasu.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #144 dnia: Października 23, 2013, 09:05:48 pm »

W kwestii Wrobienia popieram Skoqa. Jesli organizator zbanuje to dobrze, jesli nie to drugie dobrze. Zawsze można włożyć Bank Kardynała do talii albo przytrzymać ostatnie Zakłócenie jak to zrobił ostatnio Kruk w pojedynku ze mną :D.

Co do drugiego pomysłu to są jego plusy i minusy. Czasami po przegraniu pojedynków w fazie grupowej brakuje ochoty do dalszego grania i chce się zwyczajnie wczesniej wrócić do domu. Jak się człowiek zmyje to go zdyskwalifkują i też bez sensu. Ja bym chyba jednak zostawił tak jak jest teraz ale upierać się nie bedę.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #145 dnia: Października 25, 2013, 01:20:58 pm »

Ja bym raczej powiedział tak:

Karta jakimś cudem została wynaturzona, przez samych graczy.

 Wprowadziłbym zasadę, że jeżeli przeciwnik "leży i kwiczy" i mówi np. że nie ma juz czym grać, to nie ma czekania do momentu aż uzbieram wystarczająco punktów, tylko ewentualnie zagywam tą kartę w moencie owej deklaracji przeciwnika.

To by ograniczyło kartęna tyle że ktoś mógłby odjąć tylko kilka punktów, w szczegónlości w stytuacji jak pisaliście że ktoś uzbierał 30 PZ a tu nagle dupa ;).

Dla przykładu: masz 30 PZ to żeby Cie wyzerować potrzeba 150 PA.

Zapisane
Non Serviam !

Jimmy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #146 dnia: Kwietnia 17, 2016, 03:52:29 pm »

A po ile pojedynków gracie na turniejach i czy potem gracie topkę czy tylko kto ma największa liczbę zwycięstw wygrywa turniej?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #147 dnia: Kwietnia 18, 2016, 02:16:29 am »

Zależy od ilości graczy. Czasem grupa każdy z każdym i tabela decyduje. Czasem grupa + pucharowy system i do tego dochodzą różne opcje - 1 mecz, mecz + rewanż i raz graliśmy do dwóch zwycięstw chyba.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #148 dnia: Grudnia 05, 2018, 11:34:53 pm »

Krótka piłka:
1. czemu SMOBÓJCZY ATAK jest kartą zakazaną?
2 dlaczego Podaj Dalej jest ograniczone do 1 szt/talię?
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe
« Odpowiedź #149 dnia: Grudnia 06, 2018, 11:49:04 am »

Oba pytania  - to standardowe zasady turniejowe (jeszcze z oficjalnej strony gry):


http://www.thewinternet.com/doomtrooper/rules/classic_tourney.html
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do góry