Zasady gry > Zasady ogólne

Zasady pojazdów

(1/11) > >>

pretorianstalker:
Zasady dotyczące pojazdów są dość powszechnie znane, ale znalazłem zasadę, która zbytnio powszechna nie jest :)


--- Cytuj ---* If the warrior is INSIDE the VEHICLE, the following things are enacted:

a) The warrior may not gain the benefits of fortifications.
b) Opponents of the warrior may gain the benefits of their fortifications.
c) The warrior may not Seek Cover. A warrior in cover may not Enter the VEHICLE, and must Exit Cover before Entering the VEHICLE again. If the warrior in “forced” into cover through card play, the warrior is forced out of its Vehicle as well.

--- Koniec cytatu ---


Mam na myśli podpunkt c) Jeżeli wojownik zostaje zmuszony do ukrycia się, jest on równiez zmuszany do opuszczenia pojazdu.

Co o tym sądzicie?
Do tej pory przeważnie uważało się, że wojownik w pojeździe nie może się ukrywać, a więc nie działają na niego karty typu: Tchórzostwo, Przparcie do muru. W świetle tych zasad, karty te działają normalnie - wojownik ukrywa sie i automatycznie ląduje poza pojazdem.

Marqwitch:
Ja jestem przeciwny - ponieważ jestem przeciwny zasadom opuszczania pojazdów (Apokalipsa - fe).

Diablerist:
No nieźle, teraz każdy będzie pakował 5 Tchórzostw do Talii ;) W sumie głupie to, że można zmusić Wojownika do opuszczenia Pojazdu. Daje nam to opcję zmuszania własnych Wojowników do opuszczenia Pojazdów podczas walki i przeciwnik zdobędzie mniej PZ. Czy za czy przeciw? - trudno powiedzieć.

Nekro:
Totalne przegięcie  :!:
Pojazdy dają jakieś bonusy, ale żeby się tak pastwić nad wojownikiem w pojeździe to już jest nielogiczne. I kolejne wejście do pojazdu kosztuje 2 akcje. Nie, no nie. A tak w ogóle to skąd ten przepis wytrzasnołeś bo napewno nie z polskiej instrukcji, co  :?:
Chociż gramy tak z całkowitym zaćmieniem  :!: Ale myślę iż całkowite powinno stanowić tu wyjątek, chociaż wyjątki mogą stanowić regułę  :!: Ale powstaje pytanie czy pojazdy nie stracą wtedy na swej sile  :?:

pretorianstalker:
A kto Cię zmusza do siedzenia w pojeździe :)
To jest z oficjalnej strony: www.thewinternet.com
Napisał to twórca gry, więc pewnie nie jest to zupełenie bez sensu, chociaż jak widać w wielu miejscach sam twórca gry czasem napisze coś nie do końca przemyślanego :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej