Marca 28, 2024, 11:39:28 pm

Autor Wątek: Zasady pojazdów  (Przeczytany 23124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Zasady pojazdów
« dnia: Maja 26, 2006, 12:39:42 pm »

Zasady dotyczące pojazdów są dość powszechnie znane, ale znalazłem zasadę, która zbytnio powszechna nie jest :)

Cytuj
* If the warrior is INSIDE the VEHICLE, the following things are enacted:

a) The warrior may not gain the benefits of fortifications.
b) Opponents of the warrior may gain the benefits of their fortifications.
c) The warrior may not Seek Cover. A warrior in cover may not Enter the VEHICLE, and must Exit Cover before Entering the VEHICLE again. If the warrior in “forced” into cover through card play, the warrior is forced out of its Vehicle as well.


Mam na myśli podpunkt c) Jeżeli wojownik zostaje zmuszony do ukrycia się, jest on równiez zmuszany do opuszczenia pojazdu.

Co o tym sądzicie?
Do tej pory przeważnie uważało się, że wojownik w pojeździe nie może się ukrywać, a więc nie działają na niego karty typu: Tchórzostwo, Przparcie do muru. W świetle tych zasad, karty te działają normalnie - wojownik ukrywa sie i automatycznie ląduje poza pojazdem.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 26, 2006, 01:53:03 pm »

Ja jestem przeciwny - ponieważ jestem przeciwny zasadom opuszczania pojazdów (Apokalipsa - fe).
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 26, 2006, 02:11:09 pm »

No nieźle, teraz każdy będzie pakował 5 Tchórzostw do Talii ;) W sumie głupie to, że można zmusić Wojownika do opuszczenia Pojazdu. Daje nam to opcję zmuszania własnych Wojowników do opuszczenia Pojazdów podczas walki i przeciwnik zdobędzie mniej PZ. Czy za czy przeciw? - trudno powiedzieć.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 26, 2006, 03:49:33 pm »

Totalne przegięcie  :!:
Pojazdy dają jakieś bonusy, ale żeby się tak pastwić nad wojownikiem w pojeździe to już jest nielogiczne. I kolejne wejście do pojazdu kosztuje 2 akcje. Nie, no nie. A tak w ogóle to skąd ten przepis wytrzasnołeś bo napewno nie z polskiej instrukcji, co  :?:
Chociż gramy tak z całkowitym zaćmieniem  :!: Ale myślę iż całkowite powinno stanowić tu wyjątek, chociaż wyjątki mogą stanowić regułę  :!: Ale powstaje pytanie czy pojazdy nie stracą wtedy na swej sile  :?:
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 26, 2006, 04:46:19 pm »

A kto Cię zmusza do siedzenia w pojeździe :)
To jest z oficjalnej strony: www.thewinternet.com
Napisał to twórca gry, więc pewnie nie jest to zupełenie bez sensu, chociaż jak widać w wielu miejscach sam twórca gry czasem napisze coś nie do końca przemyślanego :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 28, 2006, 11:59:02 pm »

Gramy tak jakiś czas. A precedensem dla wprowadzenia u nas takiej zasady było właśnie wspomniane wyżej całkowite zaćmienie. Cóż, zycie samo przynosi nowe rozwiązania. Nic innego jak powiedzieć: jestem za" nie przychodzi mi do głowy, bo tak już grałem.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 29, 2006, 12:14:38 am »

Kurcze...albo w jedną albo w drugą, innego rozwiązania nie widzę. A więc albo przyjąć iż ta "nowa" zasada działa jak pisał twórca - wtedy pojazdy o kant d...y rozbić, albo co wydaje mi się właściwsze  :D i sensowniejsze ograniczyć karty typu: tchórzostwo, całkowite zaćmienie i podobne w skutkach karty do wojowników będących poza pojazdem.
Taka jest moja opinia  :!:
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 29, 2006, 01:46:17 pm »

Ja jednak chyba opowiem się za tym co mówił Winter :) Na tchórzostwo ciągle możesz zagrać skradzione papiery :P Wtedy przeciwnik się sdchowa mimo swoich pojazdów.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 29, 2006, 11:59:26 pm »

A jest jeszcze jedna "nieznana" zasada - źródło to samo co Pretora(trochę wyżej w tekście):

 If the warrior is INSIDE its Vehicle and the Vehicle is discarded, the warrior is WOUNDED (no points are earned if the warrior is killed). If the warrior is OUTSIDE its Vehicle and the Vehicle is discarded, the warrior is not affected.

to tez jest przegięcie - strach grać pojazdami - uszkodzenie + smiertelna rana :|  - eeehhh kicha...
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 04, 2006, 02:09:12 pm »

A mnie interesuje jedna kwestia :

Czy wojowników w pojazdach latających i łodziach podwodnych można atakować wręcz?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 04, 2006, 03:40:31 pm »

Nie można - takie są zapisy na oficjalnej stronie DT :) (można to znaleźć gdzieś na tym forum - Kamienne archiwa  :arrow:  Dodatkowe zasady, czy jakoś tak ;) )
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 04, 2006, 03:44:08 pm »

Na dodatek sami też nie mogą Atakować Wręcz dopóki z takich Pojazdów nie wyjdą.
Zapisane

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 05, 2006, 09:45:56 pm »

Nie wiem, czy zdołam wykuć tyle nowych zasad...
A poważnie to sugeruję rozwiązanie: albo przyjąć wszystkie z tych zasad albo żadnej.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 05, 2006, 09:56:43 pm »

Ja nie wiem jak do końca się zdeklarować  :mrgreen:
Do tej pory nie używałem tych zasad i było dobrze. Pojazdy będą dość słabe, ale z drugiej strony są to jednak zasaday oficjalne. Niech się ludzie wypowiedą.

Ja sugerowalbym, aby zasady te występowały w pakicie zasad opcjonalnych.
Niech każdy o nich pamięta, a organizator turnieju będzie decydował czy gramy z nimi czy bez :) (tak jak to jest ze wszystkimi innymi zasadami opcjonalnymi, tylko proszę nie przesadzać - Equilibrium = Zakłócenia ;) )
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Dyzus

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Zasady pojazdów
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 25, 2006, 08:00:38 pm »

Pamiętacie Weseli Ludkowie, jak kiedyś już gdzieś zaczęliśmy ten temat :?:

Nie mogę go znaleźć, więc go odświeżę, tym bardziej, że nasunęła mi się pewna refleksja, gdy znów zmuszony byłem wertowć dostępne stronki DT :?

Otóż na stronce ulubionej przez niejednago amatora tej gry, znajduje się taki oto tekst dotyczący korzystania z pojazdów:

"If the warrior is INSIDE the VEHICLE, the following things are enacted:

a) The warrior may not gain the benefits of fortifications.
b) Opponents of the warrior may gain the benefits of their fortifications."

Kiedyś właśnie nie mogliśmy się zgodzić co do tego, czy chodzi tu tylko o bonusy do cech, a nie zdolności (jak ma to miejsce np. w przypadku katedr).

I tu nagle wyskakuje mi pewna karta- Balony Zaporowe, która jest niczym innym, tylko umocnieniem  :lol: oraz Autożyro, które ignoruje efekty umocnień i stref walki.
I gdybyśmy się zastosowali do powyższych zasad, to ktoś w pojeździe latającym po prostu by je zignorował :shock:

I co Wy na to :?:

Dodam jeszcze jedno- skoro już de facto uzupełniamy/wyjaśniamy zasady. Czy nie byłoby lepiej, gdyby przyjąć jednak zdolnosć Autożyra dla wszystkich pojazdów latajacych i rozszerzyc je na łodzie podwodne?
Zapisane