Marca 28, 2024, 06:42:47 pm

Autor Wątek: Dodatki limited/unlimited  (Przeczytany 4571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Dodatki limited/unlimited
« dnia: Lutego 27, 2009, 04:52:19 pm »

Czy odkąd Winter wprowadził drugą edycję i zmienił brzmienie niektórych kart, starymi kartami gramy tak, jakby były z drugiej? Czy taki Archanioł ma wyższe współczynniki, a zagrywajac Undercover agents, można odrzucić kartę specjalną?
Nie mogę znaleźć na forum informacji na ten temat.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki limited/unlimited
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 27, 2009, 07:15:26 pm »

Nie wiem o co chodzi. Chyba pomieszałeś nieco drugą edycję z edycjami limited i unlimited.

Na początek wydano edycję limitowaną - tylko base set wyszedł w takim wydaniu.
Potem base set został wydany jako wersja unlimited - wersja bez czerwonej obwódki. W wersji polskiej obydwie edycje niczym się nie różnily. W wersji angielskiej różniły się dość znacznie - współczynniki, grafiki i inne działanie kart. Obydwie polskie edycje wyglądają zupełnie tak samo jak edycja unlimited.

Potem zaczęły ukazywać się dodatki - wszystkie teoretycznie w wersji unlimited.

Po paru latach stworzono edycję drugą - zmieniono działanie niektóych kart, wspołczynniki wojowników, dodano wszędzie symbole "+", "x" czy "-". Ale ta edycja nigdy nie ukazała się w wersji drukowanej. Ograniczyła się tylko do tzw Gatling Engine i tylko tam funkcjonowała. My gramy w edycję pierwszą, bo tylko takie karty się ukazały. Dodatkowo - można grać kartami z edycji limitowanej base set, ale traktowane są one tak, jakby były kartami unlimited.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki limited/unlimited
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 27, 2009, 10:50:53 pm »

No dobrze, to jeżeli zagram Wykrycie agentów (z pierwszej edycji), będę mógł odrzucić misje i karty specjalne, a jeżeli zagram Undercover agents (z pierwszej edycji) tylko misje?
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki limited/unlimited
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 27, 2009, 11:17:51 pm »

Każda karta limited jest traktowana jako unlimited, czyli każdym wykryciem agentów  / undercover agents odrzucisz i misje i specjalne - po prostu uznajemy że na kartach limited są statystyki / zapisy unlimited  i tyle.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki limited/unlimited
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 02, 2009, 11:16:46 am »

Dzięki za wyjaśnienie.
Mam tylko polską wersję karty, opis angielskiej przeczytałem na stronie Wintera, tam karta z pierwszej edycji nie pozwala odrzucać specjalnych. Widocznie jest to opis wydania Limited.
Zapisane

Petra

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki limited/unlimited
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 12, 2011, 11:24:55 pm »

Witam. Gram w Doomtrooper od bardzo niedawna i jeszcze nie wiem wielu podstawowych rzeczy na temat tej karcianki ;)
Zaintrygowana zdjęciem z aukcji jednego z użytkowników forum (Muleq) chce zadać następujące pytanie.
http://allegro.pl/boostery-warzone-i1408863131.html

Na pudełku od boosterów Warzone zauważyłam napis "limited edition". Czy to znaczy że dodatek Warzone wyszedł w oddzielnych wersjach limited i unlimited tak samo jak base set? Czy chodzi o coś zupełnie innego? ;)
Przeglądając osobne karty z dodatku Warzone widzę że każda ma czerwoną obwódkę. Myślałam że taka obwódka jest zarezerwowana tylko dla base set w wersji limited. Czy to znaczy że nie ma czegoś takiego jak dodatki Warzone, Inkwizycja, itd. w wersjach unlimited oraz że wszystkie karty z dodatków mają czerwoną obwódkę?
Przepraszam za pewnie głupie pytania, ale trochę się już pogubiłam :-[
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki limited/unlimited
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 13, 2011, 08:29:05 am »

Base set jest w wersjach LIMITED i UNLIMITED (obowiązują teksty kart z edycji angielskiej UNLIMITED - na angielskiej limitowanej jest trochę różnic), natomiast dodatki wszystkie mają czerwoną obwódkę i są tylko w jednej wersji (niby LIMITED, ale UNLIMITED nie istnieje, więc to nie ma znaczenia) ;)

Aha, jeszcze jedno - Polska wersja kart base set z obwódką jest niby limited, ale jest oparta już na wersji UNLIMITED angielskiej.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D