Kwietnia 19, 2024, 12:56:21 pm

Autor Wątek: Hellblaster  (Przeczytany 1811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Hellblaster
« dnia: Marca 31, 2011, 08:16:57 pm »

Czy za pomocą pojazdu z Hellblasterem można zabić automatycznie w walce wręcz?
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Hellblaster
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2011, 09:32:19 pm »

Moim zdaniem nie. To tak jakby legionista z Nasgarotem zabijał w walce wręcz.
Zapisane
Non Serviam !

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Hellblaster
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 01, 2011, 08:42:37 am »

Nazgarothem na pewno nie zabije w walce wręcz, bo to broń strzelecka i w walce wręcz nie może być użyta  ;) Natomiast Hellblaster jest dołączony do pojazdu którego używasz także w WW (Wdowa, Nekroczołg) - może to nie jest sensowne (bo to dodatkowa lufa / nakładka na lufę :D ), ale "mechanicznie" wydaje mi się, że będzie działał nawet w WW - jesteś w pojeździe, którego używasz w WW, a pojazd ma "upgrade" dzięki któremu zabija - nie jest to broń, nie trzeba jej deklarować - tak mi się wydaje - co inni na to?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Engineer

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Hellblaster
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 01, 2011, 09:01:08 am »

Na karcie stoi, że "Opponents wounded with the Hellblaster are killed automatically" co sugeruje mi, ze jednak tylko w walce strzeleckiej. Ale wiadomo, że to "with" można różnie interpretować...
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Hellblaster
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 01, 2011, 09:08:52 am »

No właśnie - +7 do S SUGERUJE użycie w walce strzeleckiej - ale jakby tego zapisu nie było? Hellblaster dawałby tylko killowanie - i pewnie nie byłoby tego wątku  ;) A z punktu widzenia mechaniki gry wydaje mi się, że +7 nie decyduje o tym że tylko w walce strzeleckiej można wykorzystać zdolność Hellblastera.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Hellblaster
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 01, 2011, 09:24:51 am »

Moje zdanie jest takie: w przypadku karabinów itd., sprawa jest jasna. Natomiast w tym przypadku to chyba jedyna "broń" dla pojazdu. Wydaje mi się, że twórcy gry do końca nie przemyśleli tego zapisu. Tak więc ważne jest jak my ustalimy działanie tej karty. Z punktu widzenia zapisu to wojownik zabije w WW, natomiast tak na "chłopski rozum" nie powinno tak być. Sam już nie wiem...
Zapisane
Non Serviam !

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Hellblaster
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 01, 2011, 11:01:34 am »

No jak zauważyliście jest pewien problem w sumie. Ja skłaniałbym się do tego, że zdanie 'wounded with hellblaster' ma tu znaczenie :) Nie zranieni przez pojazd/wojownika tylko przez Hellblastera - nie mogę powiedzieć, że taka interpretacja musi być właściwa, ale nikt też nie powie, że właścia na pewno nie jest, a wydaje mi się raczej taki powinien być zamysł. Trudno jednoznacznie stwierdzić. Osobiście poparłbym więc opcję, że chodzi o walkę strzelecką z wykorzystaniem tego modyfikatora +7.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Hellblaster
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 01, 2011, 04:50:19 pm »

No, jeśli chodzi o zamysł to pewnie chodziło tylko o S. W sumie idąc "mechanicznym tropem" to i Triangulatora zaczęlibyśmy używać w walce wręcz w ten sposób - trochę to dziwne... więc możemy pozostać przy intuicyjnym używaniu obu tych ekwipunków przy walce strzeleckiej...  ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D