Kwietnia 26, 2024, 08:50:31 pm

Autor Wątek: Local Thug  (Przeczytany 3121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Local Thug
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 05, 2011, 02:33:12 pm »

No ale wtedy musielibysmy uznać że Renegat Apostata tez nie może użyć Uleczenia obrażeń mimo że może używać sztuki co wg mnie jest bezesnem. To był zresztą argument za tym żeby Valp mógł korzystać z Uleczenia. Wg mnie jeżeli ktos ma umiejętnosć rzucania całej sztuki to zapis na konkretnym czarze jest mniej istotny. Wiadomo że docelowo Uleczenie było przeznaczone tylko dla "doomtrooper" ale Valp, Renegat itp mogacy uzywać sztuki wg mnie omijają ten zapis.

Może rzeczywiscie rozwiązaniem jest to co napisał Necrobucher.  Local thug bedzie mógł skorzystac z Uleczenia ale tylko jesli rzuci je Renegat Apostata. Nie naciagamy wtedy reguł i zasada przenoszenia tez bedzie przestrzegana.

Nie wiem czy to jest kontrowersyjny temat. Po prostu szukam nowych pomysłów na talię ;).   
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Local Thug
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 05, 2011, 03:34:32 pm »

Zasada przenoszenia weźmie w łeb, z tego prostego powodu, że ma ona sens tylko w momencie kiedy ktoś nie może wspomagać kogoś innego i zmieniamy ŻZ/LC i na odwrót po to, żeby mogli się wspomagać. Uleczenie vs Local Thug/Renegat to już coś troszkę innego. Raczej skłaniałbym się nawet do tego, żeby Rebegat nie mógł użyć uleczenia obrażeń, bo potem możnaby zacząć kombinować jak powinien rzucać Phantasm i ile płacić za przyjęcie współczynników wojowników bez przynależności.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Local Thug
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 05, 2011, 07:47:59 pm »

Przykład z Phantasm wg mnie jest sztucznym problemem. Renegat bedzie mógł go użyć ale tylko na wojowników wymienionych w opisie czaru. Nie ma innej możliwości. W przypadku Uleczenia wg Ciebie w ogóle by go nie mógł uzyć co jest bezsensowne. Zasada przenoszenia powinna normalnie działac. Tak jak Valp może użyć Uleczenia na LC tak Renegat może użyć Uleczenia na siebie albo Local Thuga. Winter tworząc Renegata, Local Thuga itp. stworzył nową przynależnośc wojownika - wojownik nie bedący ani LC ani DT.  Uważam że dzięki temu zasada przenoszenia ma tutaj swoje zastosowanie.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Local Thug
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 05, 2011, 07:57:13 pm »

Zasada przenoszenia wynika bezpośrednio z niemożności wspomagania się przez dwie grupy ŻZ i LC. Jeśli więc Renegat może rzucać czar na Local Thuga to na pewno nie wynika to z tej zasady. A co z plemiennymi?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Local Thug
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 05, 2011, 09:02:37 pm »

Ja rozumiem tą zasadę w ten sposób że są pewne zdolności, karty itp zarezerwowane dla konkretnej grupy wojowników ale z powodu działania różnych kart, zdolności te poszerzane są o inna grupę wojowników. Np. Sztuka zarezerwowana jest dla DT ale gdy używa jej Valp to może uzyc na LC, jeśli używa Renegat to na takich jak on czyli ani DT ani LC. Diana może leczyc DT ale jeśli zostanie Odwiedzona ciemnością to będzie mogła leczyc LC.

Z plemiennymi jezeli Sztuki używał by wojownik plemienny to chyba też :-\
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)