Kwietnia 27, 2024, 08:36:47 pm
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 89   Do dołu

Autor Wątek: Warszawa  (Przeczytany 204810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #525 dnia: Kwietnia 01, 2010, 11:45:07 am »

a przy okazji Pako....rozpiski mialy byc tematyczne a mercenary o ile mi wiadomo czlonkiem Mishimy nie jest :-)
To po co go wystawiałeś? :p

...chciales zapytac dlaczego nie pozwolilem Ci go wystawic :-)

1. ograniczenie do 1 sztuki na : przenosna mine, tchorzostwo, shore leave i  boody trap....ogolnie wszystko co przerywa walke
Jestem za ograniczeniem miny. Tchórzostwo nie popieram. Shore leave jest mi obojętne. Booby jest ograniczony.

czyli wszystko poza tchorzostwem

3. calkowity ban na EAT This
Nie zgadzam się... wystawiając woja (np. szefa/apostoła) za 20 musisz mieć świadomość, że może spaść :) A poza tym Eat this! to dopiero połowa drogi.

jest przeciez przeniesienie, fala prawosci a przede wszystkim krwawy cios :-) http://karcianki.pl/index.php?opcja=sklepkarta&idkarty=4764
mnie osobiscie mierzi zasada tej karty w polaczeniu ze smiertelna mocno skraca walke czego chcemy caly czas uniknac jak mniemam...no ale to tylko moja propozycja

co do granie u Ciebie Pako jestem za tylk opowiedz czy na 4 osby bedziesz mial miejsce w domu ?
w tej chwili stół przetrzyma 3... w 4 będzie ciasno, ale da radę. Pod koniec kwietnia będzie nowy, duży stół, więc wtedy nie będzie już problemu z większą ilością.

a wiec proponuje do maja ustawki w paradoksie :-)
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #526 dnia: Kwietnia 01, 2010, 01:24:13 pm »

Co do propozycji - jestem przeciw ograniczaniu Tchórzostw, Shore Leave, czy Min (tu polecam przejęcie) - Booby jak zauważył Pako jest już u nas ograniczony, Eat This też wystarczy że jest ograniczony, Sposobność i Play It jest tylko anihilowane - i wystarczy, jestem też przeciw tym dziwnym ograniczeniom umocnień (tu chodzi najbardziej o Archiwa - ale przy 100 kartach tym bardziej przeciw jestem). Co do miejsca rozgrywek - w sumie obojętne - będę, gdzie granie będzie ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #527 dnia: Kwietnia 01, 2010, 02:11:59 pm »

no dobra,  Pako nie odniosl sie do wszystkich propozycji, Skoqu mial w nocy korzmar ze zablokowal sobie reke na cala gre...Lechu co o tym myslisz ?

Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #528 dnia: Kwietnia 01, 2010, 07:08:17 pm »

mi golnie grało sie dobrze ale mam propozycje wprowadzenia dodatkowych zasad  poprawiajacych rozgrywke :

1. ograniczenie do 1 sztuki na : przenosna mine, tchorzostwo, shore leave i  boody trap....ogolnie wszystko co przerywa walke

2. ograniczone do jednej sztuki i anihilowane play it again oraz sposobnosc nataniela...mozna by zrezygnowac z tego punktu o ile karty z pkt1. beda anihiolowane

3. calkowity ban na EAT This

4. moze nie bylo to wczesniej ustalone wiec warto dopisac : jedno umocnienie na stole o tej samej nazwie (wyjatek to fabryki, kompleksy)



1. popieram, 2. nie mam zdania, 3. popieram, 4. wszystko mi jedno jak bedzie.

dodam jeszcze, ze zasade o minimum 100kartach uwazam za bardzo kiepska, powoduje ona, ze kazdy laduje chamskie karty tylko po to by dobrnac do 100.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #529 dnia: Kwietnia 01, 2010, 11:10:27 pm »

No Panowie - z tymi setkami w talii to tak na próbę - jeśli chcecie możemy to sobie odpuścić (ja i tak mam grubsze talie zazwyczaj, więc mi tam rybka) - Pako, Date - co wy na to? (inni gracze nie przebudzili się ze snu zimowego, więc pewnie i tak się nie odezwą w tej kwestii... chociaz jakby co, to piszcie co uważacie  ;) )
Natomiast co do zmian w restricted/banned pozostaję nieugięty... no może poza Shore Leave i Miną  ;) - faktycznie to można dla uspokojenia nerwów graczy ograniczyć do jednej sztuki  - Pako dopisz te dwie do restricted w WarSaw Rules - bo we czterech jesteśmy ZA  ;D

Co do następnego grania (niezależnie od tego kiedy będzie) - umawiamy się nadal na korporacje? Nie ukrywam że chciałbym wreszcie tym Capitolem zagrać (rezerwuję jakby co).
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #530 dnia: Kwietnia 01, 2010, 11:34:49 pm »

Updated.

A może zagramy na zasady Jerryconu? I dajcie propozycję kiedy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2010, 11:38:07 pm wysłana przez Pako »
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #531 dnia: Kwietnia 02, 2010, 12:25:24 am »

Skoqu to zupelnie nie o nerwy chodzi tylko satysfakcje z gry...ja mam o wiele wieksza radoche z wyrownanej walki nawet jesli przegram niz jak wygram zamiatajac stol przeciwnika....kombinujmy w ta strone

Lechu, jak ograniczenie liczby kart ma zmiejszyc ilosc tych "chamskich" w decku ? chyba nie ma nic bardziej chamskiego niz zaklocenie wiec moze to ograniczymy do jednej ? ;-)

moim zdaniem nie powinnismy grac ponizej 100 kart w draw deck :-) i cieszy mnie to ze wprowadzamy zmiany (uwazam ze na lepsze) . Ja bym jeszcze raz zagral na korporacje chyba ze sa inne tematyczne propozycje
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #532 dnia: Kwietnia 02, 2010, 07:55:06 am »

Lechu, jak ograniczenie liczby kart ma zmiejszyc ilosc tych "chamskich" w decku ? chyba nie ma nic bardziej chamskiego niz zaklocenie wiec moze to ograniczymy do jednej ? ;-)

dla przykladu - ja mam w kolekcji dwa ujawnienia i dwoch znawcow, chce zeby te karty jak najszybciej przyszly mi na reke, wiec chce zeby ich proporcja w talii byla jak najwieksza, staram sie, wiec ograniczyc ilosc kart, wywalam, wiec wszystkie chamskie przeszkadzajki, ktore nie sa niezbedne. natomiast jak mam miec i tak 100kart to je w talii zostawiam. analogicznie z bardziej popularnymi kartami typu zaklocenie czy inspiracja, chce je miec jak najczesciej na reku, wiec ograniczam ilosc kart, a najlatwiej ograniczyc ilosc kart wywalajac wlasnie karty typu tchorzostwo, ucieczka czy shore leave
Zapisane

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #533 dnia: Kwietnia 02, 2010, 09:38:05 am »

rozumiem do czego zmierzasz...natomiast ja to widze troche inaczej.
wielu mysli ze idealna talia to taka ktora mozna przewinac w jednej turze. W pewnym sensie tak jest bo to najefektywniejszy sposob na dobranie tych najlepszych kart na lape i wygrana...ale jednoczesnie najefektywniejszy sposob na obrzydzenie rozgrywki przeciwnikowi.

Przed dobraniem inspiracja, archiwa urkyte, na czarna, inspiracja i tak w kolko. a efekt byl taki ze walki nie bylo prawie wcale...no nie wiem co jest bardziej chamskie...
Zapisane

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #534 dnia: Kwietnia 02, 2010, 10:11:56 am »

Zastanawiając się nad tym, co napisaliście, to jednak chyba zgodziłbym się z Lechem.
Składając talię na ostanie granie, żeby uzupełnić talię do 100, dorzuciłem chociażby gęste mgły (co z resztą fajnie się uzupełniało z polami minowymi, czy latającymi wojami). Natomiast gdybyśmy nie mieli zasady o 100 kartach, to pewnie nawet bym nie pomyślał o pokrywaniu pola walki mgłą.

Mimo wszystko, uważam, że warto dać tej zasadzie jeszcze z raz, czy dwa szansę - zobaczymy jak będzie szło.


No ale najważniejsze: KIEDY GRAMY ZNOWU?!! Mi nie pasuje kolejna środa (07.04), więc może czwartek lub następna środa 14.04?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2010, 10:30:21 am wysłana przez Pako »
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #535 dnia: Kwietnia 11, 2010, 02:46:24 pm »

Panowie... środa 14.04 - 17:30-18:00 Paradox, zasady Jerryconu ?
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #536 dnia: Kwietnia 11, 2010, 07:02:33 pm »

ja w ta srode odpadam
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #537 dnia: Kwietnia 12, 2010, 12:00:27 am »

Ja też dopiero po następnym weekendzie mogę zagrać... :-\
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #538 dnia: Maja 14, 2010, 10:24:29 am »

No to kiedy gramy? Stół już jest duży, więc zapraszam do siebie. Poniedziałek, wtorek?
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Warszawa
« Odpowiedź #539 dnia: Maja 14, 2010, 01:45:59 pm »

dobrze wiedziec, ja bede wiedzial co i jak nieco pozniej pozdr
Zapisane
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 89   Do góry