Kwietnia 29, 2024, 01:16:51 am
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do dołu

Autor Wątek: Degradacja  (Przeczytany 15874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #105 dnia: Września 26, 2011, 06:30:32 pm »

hahaha! a bylo juz blisko uniewaznienia sondy ;) Muleq juz pewnie wniosek pisal ;)

Jak znam życie sprawa skończyła by sie jak z protestem Nowej Prawicy wobec skandalicznej decyzji PKW ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #106 dnia: Września 26, 2011, 07:23:53 pm »

Ja osobiscie uważam, że Degradacja mogłaby spadać, ale głównym problemem jest to, że trzeba do tej niepisanej zasady dodać dodatkowe niepisane pkt, które mówią o tym, że zasada nie dotyczy Degradacji... Co jest moim zdaniem bez sensu, bo Degradacja to typowa karta do jakich odnosiła się ta zasada i fajnie byłoby tą zasadę utrzymać w możliwie prostej postaci bez dodatkowych punktów, podpunktów i paragrafów skoro i tak jest niepisana. Niepisane wyjątki od niepisanej zasady mogą po prostu powodować zamieszanie, a dla samej gry zmieni to tak niewiele, że po prostu nie widzę sensu wszystko ponownie komplikować. To trochę jak wciąż powracająca dyskusja o aborcji - jest jakiś kompromis wypracowany dawno temu, ale co jakiś czas ktoś to odkopuje i próbuje poprawić, chociaż tak do końca nie wiadomo po co.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #107 dnia: Września 27, 2011, 09:17:25 am »

Ja osobiscie uważam, że Degradacja mogłaby spadać
Rozumiem że gdy twierdziłes że pisze bezsensowne bzdury to nie były Twoje osobiste poglądy i ktos Cie do nich zmuszał?  ;)
Wystarczyło żeby kilka osób poparło mój postulat i nagle okazało sie że w sumie to Ty tez bys nawet mógł go poprzeć. Cóż za trwałosc pogladów ;).
głównym problemem jest to, że trzeba do tej niepisanej zasady dodać dodatkowe niepisane pkt, które mówią o tym, że zasada nie dotyczy Degradacji
Nie trzeba nic dopisywać. Wystarczy grac zgodnie z zapisem na Degradacji.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #108 dnia: Września 27, 2011, 09:51:45 am »

No i ponownie piszesz bzdury. Zapis na Degradacji nie wystarczy do tego żeby grać tak Degradację jak o tym piszesz - i dlatego wszystkie Twoje dotychczasowe argumenty są bezsensowne i nadal uważam je za typowe bzdury. Nie zmieniłem nigdzie zdania i nadal uważam, że w związku z tym, że stosujemy zasadę o tym, że tego typu karty zostają w grze to i Degradacja powinna zostawać bo permanentny efekt tej zasady nie zmienia ani nie powoduje, że Degradacja jest jakimś innym typem karty nie podpadającym pod tę zasadę. Degradacja pasuje do tej zasady, zasada jest w użyciu i trzeba dodać nowe punkty do tej zasady żeby degradację grać inaczej i jakoś to wyjaśnić. Bez nowej zasady się nie obejdzie więc nie myśl, że sonda zakończona głosami na B kończy sprawę. Tak czy inaczej musi to być jakoś wyjaśnione, a ponieważ uważam, że zmiany tutaj są bezsensowne to ja nie będę wymyślał jak to dokładnie ma być. Jeśli potem w praniu wyjdą jakieś podobne sytuacje to musimy mieć czym się kierować, a nie znowu lecieć do Mulqa z zapytaniem czy to akurat jest wyjątek czy nie.

PS. Bo różnica między nami jest taka, że mi zasadniczo wisi jak gramy np taką Degradację - mi chodzi o jasne zasady. Skoro przyjęliśmy zasady powodujące, że tego typu karty zostają to sie ich trzymajmy. A Ty jesteś fanatykiem i jak Ci do głowy wpadnie pomysł, żeby nagle zmieniać działanie jakieś karty wbrew ogólnie przyjętym zasadom to dyskusji sensownej nie ma. W ogóle dyskusji z Tobą nie ma, bo Twoje argumnty ograniczają się do 'mi się podoba/nie podoba', 'powinno być tak czy siak'. Absolutny brak logiki i konsekwencji co zarzucasz innym.

PSII.
Cytuj
Nie trzeba nic dopisywać. Wystarczy grac zgodnie z zapisem na Degradacji.
No właśnie nie i tego jakoś zrozumieć nie możesz. Nie możemy sobie grać zgodnie z zapisem na Degradacji bo zgodnie z tym zapisem karta zostanie w grze bo przyjęliśmy wcześniej takie, a nie inne zasady i jeśli degradacja spadnie to spadnie i Koło Zębate i tak dalej i tak dalej. Chcesz przepcnąć wyjątek od zasady tylko sam nie wiesz na jakiej podstawie.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2011, 10:03:25 am wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #109 dnia: Września 27, 2011, 05:52:47 pm »

Ciężko rozmawiać z osoba, która nie umie wyciągnąć wniosków z dyskusji i w kółko pisze jedno i to samo. Nie wiem czy zauwazyłes że w tym momencie mamy dwie równorzędne uzupełniające się wzajemnie zasady.

1. Karty zagrywane na wojownika są do niego dołączane.
2. Efekty kart pozostających w grze po ich usunieciu przestają działać.

Obie zasady są niepisanymi zasadmi ustalonymi przez nas na Forum.

Zapis o permanentnym działaniu Degradacji powoduje że nie może ona zostać w grze bo łamie ta drugą zasadę. Gdybys zamiast mnożyć problemy starał sie je rozwiązywać to już dawno bys to zrozumiał.   

Poza tym wciąz masz jakie chore pretensje do mnie jakbys zupełnie nie zauważył ze 5 innych osób uważa dokładnie to samo.

Natomiast najbardziej podoba mi się to stwierdzenie:
więc nie myśl, że sonda zakończona głosami na B kończy sprawę.
Klasyczny przykład swiadczący o tym że demokracja jest słuszna tylko dopóki głosuja na nas ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #110 dnia: Września 27, 2011, 06:31:50 pm »

Cytuj
Ciężko rozmawiać z osoba, która nie umie wyciągnąć wniosków z dyskusji i w kółko pisze jedno i to samo. Nie wiem czy zauwazyłes że w tym momencie mamy dwie równorzędne uzupełniające się wzajemnie zasady.

1. Karty zagrywane na wojownika są do niego dołączane.
2. Efekty kart pozostających w grze po ich usunieciu przestają działać.

Jesteś w błędzie bo nie mamy wcale dwóch zasad tylko jedną. Karty o których mowa dostają znak + i tyle w kwestii zasad. Nie wiem jakim kretynem trzebaby być żeby wprowadzić to co napisałeś w pkt 2.
Degradacja nie jest więc niezgodna z żadną zasadą - tak jest niestety tylko w Twoim świecie. I jeśli będziecie chcieli grać Degradację inaczej to musi być na to jakaś sensowna zasada opisująca ten przypadek, a nie jakieś 'widzimisię' Mulqa czy kogokolwiek innego. Jak chcesz sobie stworzyć sto wyjątków na zasadzie 'bo tak' to sobie z nimi graj przy piwie, a nie wrzucaj tego na forum. Forum jest od ustalania jasnych zasad, w tych sytuacjach gdzie są one niejasne i tyle. Demokracja... Żenada... Coś jeszcze ciekawego masz do powiedzenia?

Najgłupsze jest to, że cokolwiek głosujemy, a nawet nie wiemy co - coś na co nie ma wytłumaczenia bo nikt się nie pokusil.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2011, 06:34:30 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #111 dnia: Września 27, 2011, 06:54:01 pm »

Nie wiem jakim kretynem trzebaby być żeby wprowadzić to co napisałeś w pkt 2.

A mógłbys uzasadnić swoje zdanie? Z tego co wiem to chyba efekty wszystkich kart zostających w grze działaja tylko do momentu gdy te karty sa w grze. Degradacja były jedynym wyjątkiem i stąd ta cala dyskusja.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #112 dnia: Września 27, 2011, 07:10:27 pm »

Weź się nei kompromituj swoimi postami. To co napisałeś to jest coś na czym opierają się karcianki i nie tylko - wszystkie gry w karty nawet klasyczne. I nie degradacja jest jedynym odstępstwem - jest ich dużo. Dlatego nie kumam skąd się ta dyskusja wzięła. Równie dobrze mogło Ci coś do łba strzelić i mogłeś czepić się urządzenia naprowadzajacego, granatu bakteryjnego, luny memorial - może jutro się czepisz. Kto wie? Dlatego Twoje występy na forum mnie tak drażnią - bo są po prostu nieuzasadnione i bezsensowne.

I nie mogę ogarnąć tego, ze Ty do dzisiaj nie ogarnąłeś faktu iż zasady kart są ważniejsze niż jakiekolwiek inne zasady zapisane w instrukcji chyba, że wyraźnie zaznaczono inaczej.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #113 dnia: Września 27, 2011, 09:21:38 pm »

No i znowu wracamy do punktu wyjscia.  Po to była ankieta żeby zakończyć ten spór. Problem w tym że wynik jest równiez remisowy ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #114 dnia: Września 30, 2011, 02:09:12 pm »

Przepraszam bardzo, ale nie rozumiem ankiety...
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #115 dnia: Września 30, 2011, 02:44:16 pm »

A co tu rozumieć? Chodzi o to czy Degradacja powinna być odrzucana po zagraniu czy powinno zostawać w grze. Warto nadmienić, że efekt w każdym z wypadków i tak jest permanentny i nikt nie neguje zasady, że karty o stałym efekcie w grze zostają - np Ujawnienie, przynależności i tak dalej i tak dalej...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #116 dnia: Września 30, 2011, 04:52:02 pm »

Chodzi mi o punkt "a" czyli: Degradacja po zagraniu zostaje przy wojowniku i działa nawet po odrzuceniu samej karty (działanie permanentne).

Że niby dołączamy ją i nawet kiedy zostanie odrzucona, wciąż obniża W?! Tak to brzmi - a brzmi bez sensu, bo karty dołączone działają tak długo jak długo znajdują się w grze... oczywiście istnieją permanentne efekty (POSTARZENIE, OŻYWIENIE, WYWOŁANIE SZAŁU czy CIĘŻKIE CZASY), ale to już inna bajka, bo wynikają one z poświęconych na nie akcji lub podjętych decyzji.
Zapisane

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #117 dnia: Września 30, 2011, 07:41:19 pm »

czyli z tej ankiety wynika, że obie opcje prowadzą do tego samego, ale są inaczej zapisane. BEZ SENSU
w taklim  wypadku byłbym za tym by odrzucać --> im szybciej znajdzie się w odrzutkach, tym szybciej przywołam i znów zdegraduje przeciwnika

A ja mam nową ankietę.  Kto jest za tym by ją usunąć i powołać komisję śledczą. A kto za tym by powołać tylko komisję śledczą?  :P
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2011, 07:45:18 pm wysłana przez Kati »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #118 dnia: Września 30, 2011, 10:57:17 pm »

Cytuj
Że niby dołączamy ją i nawet kiedy zostanie odrzucona, wciąż obniża W?! Tak to brzmi - a brzmi bez sensu, bo karty dołączone działają tak długo jak długo znajdują się w grze... oczywiście istnieją permanentne efekty (POSTARZENIE, OŻYWIENIE, WYWOŁANIE SZAŁU czy CIĘŻKIE CZASY), ale to już inna bajka, bo wynikają one z poświęconych na nie akcji lub podjętych decyzji.

Ja pieprzę... Tak to brzmi bo tak jest. Doczytaj Degradację - na karcie pisze, że jest to efekt permanentny i nikt zapisu na karcie zmieniać nie zamierza.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #119 dnia: Września 30, 2011, 10:58:53 pm »

chodzi o to, ze na degradacji jest slowko "permanently". gdyby go nie bylo sprawa bylaby prosta - karte dolaczamy i dziala tak dlugo jak jest dolaczona. nie mozna jednak tak sobie zignorowac tego slowa. dzialanie jest trwale to znaczy nic go nie cofnie. w takim wypadku mamy wlasnie dwie mozliwosci zaproponowane w ankiecie. czyli albo karta zostaje przy wojowniku, a odrzucenie jej niczego nie zmienia - te opcje uwazam za pozbawiona sensu albo karta jest odrzucana po zagraniu.

swoja droga czym rozni sie zagranie karty pech na gracza, ktory ma 0PA od zagrania wykrycia agentow na degradacje?
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2011, 11:01:43 pm wysłana przez Lechu »
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9   Do góry