Marca 29, 2024, 03:46:34 pm
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do dołu

Autor Wątek: Degradacja  (Przeczytany 15812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #120 dnia: Września 30, 2011, 11:39:16 pm »

Zasadniczo tym, że jak się Degradację zdejmie, to będzie można zagrać ją ponownie. Trochę tak jak Wykryce Agentów na nieaktualne Zabójstwo.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #121 dnia: Września 30, 2011, 11:49:06 pm »

spodziewalem sie analogii do zabojstwa, bo fakt, ze zabojstwo zostaje na stole jest moim zdanie rownie absurdalny.

jezeli zagranie karty nie jest paleniem wtedy gdy umozliwia ponowne zagranie jakiejs karty to nic nie jest paleniem - zagrywam pech, zupelnie nic sie nie zmienia (podobnie jak wykrycie na degradacje), ale dzieki temu bede mogl go zagrac ponownie pozniej - jedyna roznica jest taka, ze w gre wchodzi jedna (pech), a nie dwie karty (wykrycie i degradacja).
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #122 dnia: Września 30, 2011, 11:52:24 pm »

Cytuj
spodziewalem sie analogii do zabojstwa, bo fakt, ze zabojstwo zostaje na stole jest moim zdanie rownie absurdalny.

Ja nie wnikam czy jest absurdalne czy nie - nie moja działka. Nie powoduje dziwnych sytuacji w grze i nie ma zasad regulujących to kiedy karta typu Zabójstwo powinna zostać odrzucona - nie licząc wykonania misji. Więc zostaje bo nie ma podstaw do odrzucenia tej karty. A co do palenia - Wykrycie Agentów tak czy inaczej zadziałało normalnie - zdjęło kartę. Nie można powiedzieć, że to palenie.

Zawsze byłem przeciwnikiem zasady 'palenia' - można dojść do granic absurdu. Można uznać, że nie można zagrać np żądzy krwi jak się nie ma wojownika. Może się go wystawi, a może nie... Można uznać, że nei móżna zagrać inspiracji jak się nie ma kart w ręce i wojownika na stole ani żadnej opcji wykorzystania tych akcji - ale Inspiracja zawsze doda 3 akcje. Czy Inspirację da się spalić? Ta zasada nigdy nie była jasna, więc ja wolałem aby można było zagrać daną kartę zawsze wtedy gdy jesteśmy w stanie spełnić warunki jej zagrania - koszt w akcjach, PA itp.
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2011, 11:55:25 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #123 dnia: Października 04, 2011, 05:51:15 pm »

Zgadzam sie że zostawianie Zabójstwa w grze, gdy nie ma ono wpływu na gre jest bezsensowne ale niestety nie ma żadnej zasady mówiącej co z taka karta zrobić. Można oczywiscie taką zasade wprowadzić aczkolwiek w tej kwestii trafiają do mnie argumenty obu stron i sam nie jestem do końca przekonany co o tym sądzić ;)

Z Degradacją sytuacja wygląda inaczej, gdyż na jej działanie wpłynęły nasze ustalenia i stąd ta cala dyskusja.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #124 dnia: Października 27, 2011, 09:10:02 pm »

W naszej ankiecie jest chyba błąd. Konkretnie w drugiej odpowiedzi: "po zagraniu karta nie zostaje w grze i jest odrzucana".
Winter wyjaśniał na przykładzie Przeprogramowania, że karty zagrywane na wojownika zostają z nim.

PROGRAMMED (WZ)
What happens to this card after it is played?
It is attached to the warrior it is played on. If the attachment is broken, the warrior returns to it’s original Squad with it’s original affiliation intact.
It loses its immunities, and may again cast Art spells (if able).


A czy zostaje w grze, gdybym np chciał użyć daru losu lub sposobności nathaniela?
Wygląda na to, że zostaje.
A co się dzieje po jej odrzuceniu? Moim zdaniem wojownik jest dalej zdegradowany o -2. Permanently to permanently.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2011, 09:14:55 pm wysłana przez Snake PL_issken »
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #125 dnia: Października 28, 2011, 07:47:26 am »

W ankiecie nie ma błędu. Taką zasadę (o spadaniu degradacji) chce przyjąć cześć forumowiczów. Część (widzę obecnie 7 głosów) chce aby degradacja pozostawała jak to było do tej pory.
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #126 dnia: Października 28, 2011, 01:05:18 pm »

był remis ale przypomniałem sobie że nie głosowałem :D
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #127 dnia: Grudnia 08, 2011, 12:18:46 pm »

Przypominam o ankiecie bo został już tylko ponad miesiąc do końca.
Zapisane

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #128 dnia: Grudnia 09, 2011, 03:38:02 pm »

Problem w tym, że nie ma satysfakcjonującej mnie opcji ankiety - tzn: DEGRADACJA jest dołączana i działa tak długo, jak znajduje się w grze (słowo permanently uznajemy za nieistotne - kolejny błąd w opisie, których twórcy DT jednak trochę popełnili).

No ale jeśli już mam wybrać jedną z tych dwóch opcji, to bliższa jest mi opcja Mulqa.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #129 dnia: Grudnia 09, 2011, 04:21:48 pm »

Nie może być takiej opcji jak chcesz to bo to najgłupsza opcja jaką można wymyślić. Coś mi się nie podoba - a to błąd twórców, na karcie powinno być napisane to co wydaje mi się ok i tak będę grał. Tego jeszcze nie robilismy i robić nie będziemy.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #130 dnia: Grudnia 09, 2011, 04:25:20 pm »

Dołączanie DEGRADACJI to przecież właśnie "takie robienie"! ;P
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #131 dnia: Grudnia 09, 2011, 04:54:51 pm »

Doczytaj dyskusję to wszystko Ci się wyjaśni. Nigdy nie było do końca wiadomo co zostaje przy wojowniku, a co nie. Nawet sam Winter raz napisałe jedno, potem drugie, potem wynikało z innych wypowiedzi, że jest jeszcze inaczej. Więc nie zmieniliśmy samej karty tylko ogólną zasadę, że takie karty w grze zostają i można je odrzucić przez co przestają działać. Nikt tej zasady nie kwestionuje i o tym tutaj nie dyskutujemy. Żeby była sprawa jasna tak gramy i już. Po ustaleniu tej zasady Degradacja stała się wyjątkiem właśnie z powodu zapisu na karcie co mi nie przeszkadza, bo wyjątki na kartach od zawsze były i nikt się nie czepiał - teraz Degradacji na siłę ludzie zaczęli się czepiać. Nie wiadomo czemu akurat Degradacji i komu to w ogóle potrzebne bo dla gry znaczenie ma to znikome, no ale cóż.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #132 dnia: Kwietnia 30, 2012, 08:21:26 pm »

Zapomniałem na śmierć o ankiecie. :o  Tak więc głosowało 17 chłopa i w demokratyczny sposób jako iż  wcześniej nie można było dojść do porozumienia wygrała opcja iż:

Degradacja po zagraniu zostaje przy wojowniku i działa nawet po odrzuceniu samej karty (działanie permanentne).
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do góry