Kwietnia 28, 2024, 11:57:40 pm
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do dołu

Autor Wątek: Degradacja  (Przeczytany 15872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #90 dnia: Września 25, 2011, 12:54:47 pm »

Opcja B.
Zapisane
Non Serviam !

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #91 dnia: Września 25, 2011, 01:21:04 pm »

Cytuj
ale z drugiej strony tak jak to napisał madrav - gracz powinien mieć prawo odzyskać kartę z discard pile i użyć jej jeszcze raz.

Wcześniej tego nie skomentowałe, ale widzę, że się to rozprzestrzenia - argument na zasadzie 'uważam, że tak powinno być' nie powinien być argumentem w żadnej dyskusji, a już na pewno nie w dyskusji o zasadach.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #92 dnia: Września 25, 2011, 01:22:40 pm »

Co jest z ta ankietą? Przynajmniej 5 osób zagłosowało na opcje B a cały czas wyswietla sie 4:4.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #93 dnia: Września 25, 2011, 01:29:43 pm »

Powołaj korpus do pilnowania prawidłowego przebiegu głosowania bo demokracja może być zagrożona.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

wybraniec22

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 370
  • Znawca Sztuk - Zabijania
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #94 dnia: Września 25, 2011, 02:34:28 pm »

Moj glos na opcje nr 1
Zapisane

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #95 dnia: Września 25, 2011, 03:30:59 pm »

Cytuj
ale z drugiej strony tak jak to napisał madrav - gracz powinien mieć prawo odzyskać kartę z discard pile i użyć jej jeszcze raz.

Wcześniej tego nie skomentowałe, ale widzę, że się to rozprzestrzenia - argument na zasadzie 'uważam, że tak powinno być' nie powinien być argumentem w żadnej dyskusji, a już na pewno nie w dyskusji o zasadach.

Nie zrozumiałeś mnie pretorianstalker. Napisałem, że zgodnie z moją opinią, wykładnia językowa zapisu na karcie przemawia za opcją nr. 2. Nie będę dokonywał tu całego wywodu, który mnie doprowadził do takiego wniosku, bo już to ktoś wcześniej napisał.

Reszta to takie „gdybanie”. Gdyby nie można było odzyskać w żaden sposób karty z discard pile to można by zostawić kartę po to, żeby łatwiej było zapamiętać obniżenie W. Ale skoro jest taka możliwość, pozostawianie karty przy wojowniku jest wg. mnie nie tylko niezgodne z zapisem na karcie, ale także wypacza w jakimś stopniu rozgrywkę łamiąc reguły gry. I tyle. Następnym razem nie będę pisał w takim razie moich „luźnych rozmyślań” w takim temacie, jeśli to wzbudza takie kontrowersje.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2011, 03:34:58 pm wysłana przez hutnik »
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #96 dnia: Września 25, 2011, 04:24:39 pm »

Na serio nie rozumiecie pewnych spraw :) Nie można doszukiwać się na karcie informacji o tym, czy powinna zostawać czy nie i na podstawie jej zapisu stwierdzać, ze zostawianie czy nie łamie zasady. Kwestie językowe wyjątkowo nie mają w tej dyskusji żadnego znaczenia. Wszyscy wiemy, że Degradacja jest jedną z tych kart, o których nie było wiadomo czy powinny zostawać czy nie. Jest cała masa takich kart o podobnym działaniu i żeby to uprościć wprowadziliśmy zasadę, że takie karty po prostu w grze zostają. Więc mamy teraz sytuację, że Degradacja zostaje w grze. I teraz komuś nagle się to nie podoba ze względu na to, ze działanie Degradacji jest permanentne - nic na to nie poradzę. Tak jest na karcie i koniec. Zamiast uznać tę kartę za wyjątek od zasady, że efekt działa dopóki karta jest w grze bo takich wyjątków od każdej zasady są setki, to kłócą się ludzie, żeby zmienić coś, bo jest wyjątek. Zapis na karcie zawsze był ważniejszy od pewnych zasad w grze i już. Można wykonać jedną akcję ataku - ale dzięki Inicjatywie można dwie. Karty działają dopóki są w grze -a Degradacja działa nawet jak spadnie - bo tak jest napisane na karcie. Karty nie działają kiedy są w discardzie - ale Luna Mmemorial działa bo karta zmienia zasady ogólne. Zamiast zostawić to jako wyjątek, który tak swoją drogą dla gry ma znaczenie zerowe praktycznie, to nagle ludzie domagają się zmian, że od tej zasady wyjątku nie było. Równie dobrze można zmieniać Inicjatywę, Ciężkie czasy i setkę innych kart.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #97 dnia: Września 25, 2011, 06:27:04 pm »

Powołaj korpus do pilnowania prawidłowego przebiegu głosowania bo demokracja może być zagrożona.

Jak chyba wiesz nie jestem fanem demokracji ale niestety ankieta jest jedynym sposobem żeby Cie przekonać że moje poglądy nie są odosobnione.

Wciąż dziwi mnie wynik ankiety. 5 osób napisało że jest za opcją B a tylko 3 że za A mimo to wynik w tym momencie jest 5:4 na A :o. Czyzby głosujący za opcją A wstydzili sie swojej decyzji?
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #98 dnia: Września 25, 2011, 07:46:45 pm »

A kto powiedział, że ankieta jest jawna? Spokojnie 5 osób z miejsca wymienię co są za A i chyba nikogo by to nie zdziwiło.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #99 dnia: Września 25, 2011, 08:33:25 pm »

Wspomniane "Ciężkie czasy" to dokładnie identyczna zasada działania, a w jej przypadku się ją odrzuca, a nie pozostawia w grze (głównie po to, aby możliwe było zagranie tego po raz kolejny). Nie do końca rozumiem zatem dlaczego w przypadku "Degradacji" jest inaczej.
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #100 dnia: Września 25, 2011, 10:51:58 pm »

Bo Degradacja tak jak cała masa innych kart typu Koło Zębate została objęta zasadą, która mówi o tym, że tego typu karty zostają przy wojoniku.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #101 dnia: Września 26, 2011, 08:41:36 am »

A no jeśli zostało ustalone wcześniej to zmienia nieco mój punkt widzenia. Te korekty zasad prawdopodobnie dostępne są w strefie "ukrytej" na portalu?
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #102 dnia: Września 26, 2011, 08:57:50 am »

A kto powiedział, że ankieta jest jawna?

Nekro zaapelował zeby każdy kto zagłosuje napisał za jaka opcją sie opowiedział.
Skoro 5 osób napisało ze sa za opcją B to dlaczego w ankiecie są tylko 4 głosy? 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #103 dnia: Września 26, 2011, 10:51:16 am »

Sorry Muleq porostu głosowałem w pracy i zapomniałem kliknąć w ankiecie :P
Zapisane
Non Serviam !

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Degradacja
« Odpowiedź #104 dnia: Września 26, 2011, 11:00:21 am »

Sorry Muleq porostu głosowałem w pracy i zapomniałem kliknąć w ankiecie :P

hahaha! a bylo juz blisko uniewaznienia sondy ;) Muleq juz pewnie wniosek pisal ;)
moj glos idzie na opcje B.

zasada jest niepisana, ale jest. moim zdaniem chodzi bardziej o to czy jest sens by stosowala sie ona do degradacji - uwazam, ze nie ma.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do góry