Kwietnia 26, 2024, 01:03:45 pm

Autor Wątek: Scarce Ammunition [ODRZUCONA]  (Przeczytany 5322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Scarce Ammunition [ODRZUCONA]
« dnia: Stycznia 24, 2012, 01:30:40 pm »


« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2012, 05:35:17 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 24, 2012, 03:02:57 pm »

Jestem jak najbardziej ZA!

Karta nie jest przegięta (szczególnie, że poza NAZGAROTHEM i KOSĄ SEMAI rzadko spotyka się Bronie Strzeleckie w jakichś mocnych taliach) - a ciekawe będzie wprowadzenie kart działających podobnie do CAŁKOWITEGO ZAĆMIENIA (ale nie aż tak przegiętych).

Przydatna w taliach na GRABIEŻCACH czy WAŻKACH.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 24, 2012, 03:13:01 pm »

Jak najbardziej ZA, do 5 szt. Karta do zwykłej gry na walkę ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 24, 2012, 04:06:58 pm »

Mogłaby być, ale ze względu zapis ("reload") mogą być wątpliwości w połączeniu z Nazgarothem.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 24, 2012, 04:08:45 pm »

Reload tutaj jest raczej bez znaczenia - liczy się tylko flip face down/up -  tylko to ma wpływ na grę. Nazgarotha trzebaby reload twice ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 24, 2012, 04:12:31 pm »

Broń, która jest pod działaniem SCARCE AMMUNITION odwracamy, a NAZGAROTHa (dodatkowo) tapujemy - proste.
Zapisane

Kruk

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 24, 2012, 07:10:43 pm »

Jestem na TAK - wydaje mi się że karta fajnie wpłynie na rozgrywkę gdzie jeden z graczy ma dużo broni strzeleckiej.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 24, 2012, 10:58:54 pm »

Taaa... Fajnie wpłunie tylko nie dla tego gracza ;) Ogólnie karta do zastosowania w walce więc raczej to na plus.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 24, 2012, 10:59:52 pm »

Nie lubię kart odwracanych "face down" zwłaszcza w połączeniu z Całkowitym zaćmieniem czy wojownikami w ukryciu dlatego jestem na nie.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 24, 2012, 11:46:27 pm »

Bo w KULT nie grałeś - żałuj, bo to najlepsza gra karciana. :P

Fejsdałny pojawiają się w większości gier karcianych (MtG - Morph, aGoT - Shadow, WI - Devolopments itd.) i pojawiały się również w DT (jako ukryci wojownicy lub nieaktywne karty o innym rodzaju), więc nie wiem, co w nich takiego złego...
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 25, 2012, 09:05:10 am »

KULT - jeszcze trochę i będę miał seta - pograłbym ale nie mam z kim jeszcze... ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 25, 2012, 09:07:46 am »

Powodują niepotrzebne zamieszanie. O ile jeszcze wojownik w ukryciu ma sens i odwrócenie jego karty samo się wręcz narzuca o tyle w przypadku innych kart już mnie ta zasada nie przekonuje. Dodatkowo jak ustalilismy że karty wojownika ukrytego tez są ukrywane to w połączeniu z całkowitym zacmieniem i tego typu rodzajami kart jak Scarce Amununition robi się chaos i zwyczajnie mozna się pogubić która karta jest ukryta z Całkowitego, która bo ją dostał ukryty wojonika a która to broń pod SA. Zresztą ciekawe jak bedzie wyglądało zagranie SA i całkowitego równoczenie przy ukrytym wojowniku. Karta bedzie potrójnie ukryta?  :D
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Gothik

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 175
  • Zawód: Operator Wieżyczki
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 25, 2012, 09:40:55 am »

Jestem za - moim zdaniem nie zaburza równowagi gry.
Zapisane
"Powtarzam sobie, że tam nie pojadę
Chociaż jestem juz w drodze"
 
                                Steve Albini, Big Black

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 25, 2012, 12:01:38 pm »

Dodatkowo jak ustalilismy że karty wojownika ukrytego tez są ukrywane
To źle ustaliliście - karty dołączone NIE MOGĄ być odwracane wraz z ukrywającym się (choćby ze względu na CAŁKOWITE ZAĆMIENIE)!

w połączeniu z całkowitym zacmieniem i tego typu rodzajami kart jak Scarce Amununition robi się chaos i zwyczajnie mozna się pogubić która karta jest ukryta z Całkowitego, która bo ją dostał ukryty wojonika a która to broń pod SA. Zresztą ciekawe jak bedzie wyglądało zagranie SA i całkowitego równoczenie przy ukrytym wojowniku. Karta bedzie potrójnie ukryta?  :D
Po pierwsze - SA odwraca się po użyciu CAŁKOWITEGO ZAĆMIENIA.

Po drugie - nie jest ważne, ile czynników (źródeł efektów) zmusi jakąś kartę do odwrócenia. Jej przyrwócenie do stanu użyteczności ZAWSZE będzie wymagało jednej akcji (chyba że stworzone zostaną karty, które będą wpływały na koszt przywracania)... na przykład:
jeśli NAZGAROTH odwracałby się samoczynnie po użyciu (i odwracałoby się go wyłącznie za akcje, a nie również za 5A), SA niczego by w nim nie zmieniało (ale NAZGAROTH nie odwraca się po użyciu - ja przykładowo go 'tapuję').

KULT - jeszcze trochę i będę miał seta - pograłbym ale nie mam z kim jeszcze... ;)
Seta?! O_O

Przecież niektóre karty promo chodzą po takich cenach, że GOLGOTHA-THE WARRIOR PRINCESS to przy nich bezwartościowy śmieć.

Moja kolekcja KULTu zmniejszyła się kiedyś diametralnie, gdy pożyczyłem karty 'kolegom', ale jakąś talię mogę złożyć - najbardziej lubiłem grać TOGARINIM i MALKUTH... no i jeszcze GAMICHICOTHEM (talia wygrywająca w pierwszej turze), ale on jest poza konkursem. ;)

Możemy kiedyś pograć. :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2012, 01:30:03 pm wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Scarce Ammunition
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 25, 2012, 03:37:35 pm »

Cytuj
Przecież niektóre karty promo chodzą po takich cenach, że GOLGOTHA-THE WARRIOR PRINCESS to przy nich bezwartościowy śmieć.

Nope... :)

Cytuj
To źle ustaliliście - karty dołączone NIE MOGĄ być odwracane wraz z ukrywającym się (choćby ze względu na CAŁKOWITE ZAĆMIENIE)!

Tutaj instrukcja zasadniczo nic o tym nie mówi - pojawiają się tylko pewne problemy  bo z jednej strony gdzieś była wzmianka o tym, że po kartach takich nie powinno się rozpoznać wojownika z drugiej strony jest problem całkowitego zaćmienia. Na różnych domowych zasadach grało się różnie w różnych okresach :P


Cytuj
SEEK COVER

When a warrior goes into cover, do the cards played on it get flipped over with it?
Yes. All cards that “belong” to the warrior go into cover with the warrior, and must be remembered by your opponents!

Z oficjalnej strony. Dlatego rozwalają mnie takie stwierdzenia z wykrzyknikami nie poparte czymkolwiek :) Trochę taki headszot na klatę :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2012, 03:42:47 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.