Marca 28, 2024, 05:36:10 pm

Autor Wątek: Podsumowanie  (Przeczytany 15316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 29, 2013, 12:26:04 pm »

Ja bym z tego co wybierzemy zrobił jeszcze jedną turę przesiewu.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 29, 2013, 12:35:04 pm »

A po co druga tura? Bez sensu - jedyne o czym można jeszcze coś powiedzieć to czy restricted, czy nie - nie ma sensu przechodzić tych samych dyskusji po raz drugi jak dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2013, 12:38:07 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 29, 2013, 12:37:32 pm »

Porozmawiamy jak sie pierwsza skończy. Na razie to taka luźna uwaga ale nie wyobrazam sobie że to wszystko bez dodatkowej dyskusji przejdzie.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 29, 2013, 12:39:31 pm »

A czemu sobie nie wyobrażasz? Myślę, że dodatkowe dyskusje będą jak zaczniemy tym wszystkim grać - bo wtedy jakieś errory mogą powstać.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 29, 2013, 12:44:42 pm »

Za duzo tego i czasami średniej jakości karty przechodzą. Oczywiście teraz oddzielamy zairno od calkowitych plew.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 29, 2013, 01:17:04 pm »

To Twoja subiektywna ocena - po to głosujemy, żeby przeszło to co większość chce i ma jakiś sens - nieważne czy średnie i co to znaczy "za dużo"? Dla mnie coś takiego nie istnieje :P
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 29, 2013, 01:25:45 pm »

Z takich uwag co do dalszej selekcji.
1. Na pewno podczas gry będą wychodziły problemy, nowe dyskusje etc - wtedy wywali się problematyczne karty.
2. Ja nie jestem zadowolony z wielu kart, które przeszły, a są przykładowo fajnymi jednostkami z WZ tylko w ciulowym wydaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć karty na bazie tego co przeszło, podobne, nie identyczne i zastąpić nimi te, które przeszły w selekcji lub dopuścić równolegle w dwóch wersjach.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 29, 2013, 01:29:10 pm »

A ja wciąż nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie będziemy używać tych kart. Każdy sobie wydrukuje po 5 czy jak?
Poza tym podzielam opinię Nekro że warto by przeglądnąć jeszcze raz karty które przyjelismy i zastanowić sie czy rzeczywiscie jest sens je wszytskie zatwierdzać. Czesć z nich przeszła zaledwie jednym głosem. Rozumiem głosowanie ale nawet w demokracji ważne decyzje nie są przecież przyjmowane zwykłą większoscią głosów.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 29, 2013, 01:36:58 pm »

Każdy drukuje sobie ile czego chce, wkłada do koszulek z nieprzezroczystym tyłem, najlepiej na oryginalne karty żeby nie było wątpliwości czy można rozpoznać czy nie i gramy. Nie wiem skąd to przerażenie :) Karty raczej nigdy nie będą wykorzystywane w najważniejszym turnieju, raczej w pobocznych więc spokojnie można pozwolić na to, aby wyszło w praniu jak karty się sprawdzają. Nie ryzykujemy zasadniczo niczym.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 29, 2013, 02:06:37 pm »

Tak czy inaczej jak zakończy się wybieranie to mam zamiar powrócic do tematu izapewne bedzie kilka osób które uwazają podobnie. Tyle w tej kwesti narazie.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 29, 2013, 02:09:27 pm »

To, że w praniu wyjdzie to jasne  - i jasne, że w pobocznym turnieju, a nie w głównym, przynajmniej w pierwszych próbach. Nie mam problemu z tym, że jeśli karta spowoduje errory to wylatuje. Jeśli ktoś stworzy lepsze wersje kart, które przejdą w selekcji - np wspomniane przez Preta jednostki, to można je zastąpić - ale nad nową wersją też będziemy głosować - i po przegłosowaniu zastąpimy jedną kartę drugą jej wersją (równoległe wersje tej samej karty to przesada - lepiej by jedna nazwa karty miała jeden tekst). Chodzi mi o to, żeby zaraz po zakończeniu tej selekcji nie zaczynać od razu kolejnej selekcji z selekcji - bo idąc ta drogą można w nieskończoność przeciągać wybieranie kart - zacznijmy grać tym co wybraliśmy i dopiero potem wróćmy do dyskusji z przyczyn errorów lub innych wersji wyselekcjonowanych kart, które w międzyczasie powstaną. Nekro - innymi słowy - zaparkujmy temat (częsty tekst u mnie w firmie :) ), zacznijmy grać, a potem wróćmy do dyskusji. Muleq - a jak sobie wyobrażasz głosowanie inaczej? Jak zaczniemy kombinować z samą techniką głosowania, to gracze albo dadzą sobie spokój z tym tematem (to już i tak długo trwa, a jeszcze trochę zostało do końca pierwszej tury selekcji), albo okaże się, że przejdzie zaledwie np 10% kart - bo trudno dogodzić wszystkim - moim zdaniem teraz jest ok - głosujemy zwyczajnie i karta wchodzi lub nie (też nie wszystkie karty mi się podobają, ale chętnie spróbuję nimi zagrać).

Co do własnej twórczości kart które oglądaliśmy w selekcji - może spróbujmy najpierw zrobić te, które w selekcji odpadły, a fajnie byłoby je mieć w jakichś sensownych wersjach? W ten sposób najpierw uzupełnimy nasz zestaw homemade'ów o np postacie które w WZ, czy MC rpg się pojawiły, a u nas odpadły bo w wersji stworzonej przez kogos były lipne.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2013, 02:12:54 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 29, 2013, 02:32:27 pm »

Zróbmy najpierw jeden przesiew, jak skończymy (albo nawet nieco wcześniej) zobaczymy co z tego wyniknie i dalej będziemy myśleć.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 30, 2013, 08:51:37 pm »

Ja proponuję jakoś bardzo niedługo zakończyć pierwszą turę selekcji - żeby nie było zbyt dużo kart przyjętych. Każdy sobie wydrukuje, w swoim gronie przetestuje, a później zrobimy jakiś turniej.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 11, 2013, 12:23:34 pm »

Czy byłaby możliwość zamieszczenia skanów wybranych przez nas kart w jakimś jednym miejscu do ściągnięcia po skończeniu pierwszej selekcji przez graczy chcących wykorzystywać je w rozgrywkach? Chodzi o to, żeby było jedno źródło udostępnione dla wszystkich - taki rodzaj bazy kart homemade przyjętych do rozgrywek-w przyszłości bazę można by aktualizować, gdyby zaistniała potrzeba wyrzucenia konkretnych kart z powodu powstających errorów, lub w przypadku podmiany kart na wersje stworzone przez nas, lub po prostu żeby dodawać kolejne pozycje.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 11, 2013, 02:15:52 pm »

Myślałem nad taką paczką. Jak znajdę czas to spróbuję zebrać wszystko w jednej paczce, ale nie wiem czy na serwerze się uda zamieścić, bo ja mogę to wykonać tylko z poziomu portalu. Nie orientuję się czy ściąganie plików obecnie funkcjonuje dobrze.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.