Kwietnia 26, 2024, 06:52:19 pm

Autor Wątek: Vanessa Valentine  (Przeczytany 4574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Vanessa Valentine
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 08, 2012, 10:55:24 pm »

jaki sens maja te Twoje wyliczenia? wszyscy chyba sie zgadzaja, ze HEROLD jest bardzo silny jak na swoja wartosc. dla porownania BILLY ma srednia 4, ale z racji jego zdolnosci i tego, ze jest bohaterem wartosc zwiekszono do 5 ;) co to ma niby pokazywac?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Vanessa Valentine
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 08, 2012, 10:57:37 pm »

Cytuj
Co do obliczania poziomu W względem cech bojowych postaci - mam dwa systemy oceny:

Pierwszy to: (WW + S + P) / 3 = X

Drugi to: {[(WW + S) / 2] + P} / 2 = X

Panie profesorze... :) Prosiłbym o dodawania zwrotów typu 'moim zdaniem', 'według mnie', 'osobiście liczę to tak...' :) Bardzo często podajesz swoje przemyślenia jako fakty... Jako wersję oficjalną czegoś no i oczywiście jako fakty obiektywne... Ktoś przeczyta i zapyta gdzie to jest w instrukcji ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Vanessa Valentine
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 08, 2012, 11:09:53 pm »

Napisałem 'mam dwa systemy' (a nie używam dwóch OFICJALNYCH OPATENTOWANYCH PRZEZ MIĘDZYNARODOWE TOWARZYSTWO GIER KARCIANYCH systemów oceny) - czyli ja je mam, są moje, ja tak uważam i w ten sposób wyliczam przydatność wojownika.

jaki sens maja te Twoje wyliczenia? wszyscy chyba sie zgadzaja, ze HEROLD jest bardzo silny jak na swoja wartosc. dla porownania BILLY ma srednia 4, ale z racji jego zdolnosci i tego, ze jest bohaterem wartosc zwiekszono do 5 ;) co to ma niby pokazywac?
To ma pokazywać przydatność innych wojowników, których możemy wsadzić do talii, zamiast VANESSY... możemy zdecydować się na CYBERGLINY, SZASERÓW itd.

Przykładowo CYRIL DENT też ma więcej zalet niż wad, a do tego wychodzi do przodu w cechach... chciałbym, aby gracze posiadali pewną alternatywę, a nie mówili: "nie biorę talii na VANESSIE i CYBERGLINACH, bo CYRYL wypada lepiej w cechach, więc talie na SZASERACH są skuteczniejsze". Chciałbym, aby gracze Cybertronic raz grali zaporówką na tanich wojownikach i brali VANESSĘ, a kiedy indziej grali ofensywnie na ciężkich SZASERACH... kiedy indziej na INŻYNIERACH PRÓŻNI itd. CYRIL to mój ulubiony bohater Cybertronic, ale męczy mnie to, że jest w prawie każdej talii opartej na tej organizacji... podobnie jak TOSHIRO w Mishimie.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Vanessa Valentine
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 08, 2012, 11:17:19 pm »

Wydawało mi się, że pisze 'mamy' i nie wiem czy nie było tak w wersji postu, którą czytałem :P Nie zmienia to faktu, że te sposoby oceny kompletnie nic nie mówią... A jeśli mówią to mniej więcej tyle co ocena po grafice. Zdolności nie da się przełożyć na pkt, a ocena samych cech w połączeniu z wartością jest nic niewarta.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Vanessa Valentine
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 08, 2012, 11:26:23 pm »

Słowa mam akurat nie poprawiałem (poprawiałem brak spacji w jednym miejscu i może coś jeszcze).

Co do zdolności lub ograniczeń wojownika - należy nad nimi czasami siąść i zastanowić się, ile są warte. To oczywiste. Zdolności DURANDA, to nie to samo co zdolności CZŁONKA KLANU czy ograniczenia BIOGIGANTA.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Vanessa Valentine
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 08, 2012, 11:31:39 pm »

Co znowu jest oczywiste? Nie kumam nic, a nic... :) Ile dasz pkt za zdolność Lutka, ile dla Toshiro, ile dla Duranda? W jednej grze jedna przeważy, a w drugiej przeważy ograniczenie Czołgu... Nie jesteś w stanie podać wartości liczbowej jaką się dodaje/odejmuje od W wojownika wynikającej z jego cech. Nie ma wzoru, który objąłby chociażby znaczącą większość wojowników jeśli chodzi o to jaką powinni mieć W.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Vanessa Valentine
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 09, 2012, 06:34:53 pm »

No tak - czasami potrzebujesz ZAKŁÓCEŃ ŁĄCZNOŚCI, kiedy indziej PECHA, a czasami TĘPEGO OSTRZA itd.

Mimo to można zauważyć, że pewne zdolności dają większe możliwości niż inne... niektóre częściej combują z innymi lub przeciwdziałają potężnym i popularnym kartom.
Zapisane