Marca 28, 2024, 12:32:21 pm

Autor Wątek: Toshiro vs przenośna mina  (Przeczytany 16250 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 30, 2006, 08:56:40 pm »

Tak i ja to rozumiwem razem z kumplami. Gramy właśnie w ten sposób i nikt nie widzi w tym sprzeczności. W fazie przerywania walki można podobno użyc wszelkich kart przerywających walkę więc miny  :!:  
Jezeli chodzi o zapamiętywanie iż w tym a wtym można użyć miny (bo tak to rozumiem) to uważam to za bezsensowne komplikowanie gry.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 30, 2006, 11:51:47 pm »

Jestem jednak za używaniem miny tak jak napisał Winter - wg zasad MOACB 1 edycji - ma to "ręce i nogi" - ale juz miałem na turnieju awanturę o to (lata temu...)hehehe - grałem z gosciem który miał około 50 lat, twierdził że Winter nic takiego nie napisał - chodzi o moment użycia miny - kłócił się zawzięcie o swoje ale skapitulował jak zobaczył szczegółowy opis walki w DT - wraz z tą listą kart przerywających w różnych momentach - i jego wojownik zakwiczał jak mój Toshiro go dorwał..... :D
Tu nie starałbym się zmieniać zasad stworzonych przez Wintera - w końcu to jego gra - i jego zasady... - ustalajcie co chcecie - ja się trzymam oficjalnych w tym oczywistym przypadku - jest to wyraźnie napisane i kropka.
Pozdro
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

bulielmo

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 31, 2006, 12:23:41 am »

Cytat: "Skoq"

Tu nie starałbym się zmieniać zasad stworzonych przez Wintera - w końcu to jego gra - i jego zasady... - ustalajcie co chcecie - ja się trzymam oficjalnych w tym oczywistym przypadku - jest to wyraźnie napisane i kropka.
Pozdro


Przecież podczas ataku przeciwnika także obrońca deklaruje wykorzystywany ekwipunek za wyjątkiem broni prawda?? A mina to nie broń więc w czym problem?? Ekwipunkiem jest także np. Komputer taktyczny prawda? Więc jeżli atakuje mnie Toshiro to nie mogę zmienić sobie taktyki walki?? Sporo ekwipunku zaczyna odpadać z kimś atakujący jako pierwszy. Wtedy ta zdolność zaczyna być jedną wielką pomyłką. Masakra. Ja z takim rozumowaniem kategorycznie się nie zgadzam, choć przyjmę tę zasadę np. na turnieju, jeśli będzie wolą wiekszości graczy, którzy będa mieć w talii conajmniej jedną przenośną mine :-)
Zapisane
Papierowa peleryna w rolce = Pancerz Legendarnego Zabójcy :-)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 31, 2006, 07:55:26 am »

Możesz zmieniać taktykę walki komputerem taktycznym, bo taktykę ustala się przed określeniem czy ktoś atakuje pierwszy - czytałeś to MOACB w ogóle? ja cały czas bronię tych konkretnych kart wymienionych przez Wintera na końcu MOACB i tylko tych- co do reszty to jest raczej oczywiste kiedy się ich używa - na dobrą sprawę roztrząsanie samej walki w takich szczegółach rzadko jest w ogóle potrzebne - częściej gra się"instynktownie" niemalże - ale mina należy właśnie do wyjątków - oczywiście pprzy pierwszym ataku tylko.....i nadal przyznaję rację Winterowi.
Pozdrawiam
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 31, 2006, 02:14:21 pm »

Skoro tak przyznajesz rację Winterowi to ciekawe czemu nie bronisz innych jego zasad :) Kilka już obalano i jakoś nic nie powiedziałeś - może to dlatego, że grasz Toshiro ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 31, 2006, 02:23:40 pm »

Ja osobiście uważam ,że Toshiro zabija gostka z miną . A założyłem ten wątek aby się upewnić w swim przekonaniu.

Możecie uznać moją wypowiedź za Obiektywną , Toshiro nigdy nie grałem , a przenośnej miny nie mam nawet w swojej kolekcji . Nad czym ubolewam
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 31, 2006, 03:44:32 pm »

Hmmm no w sumie toshirem to już daaaaaawno (czyt. 3 lata) nie grałem - rzadko grywam Mishimą - znudziła mi się trochę.....Co do innych zasad Wintera - no cóż nie stosuję osobiście na pewno tych dwóch nieznanych tyczących się pojazdów - z ukrywaniem się i ranienien przy odrzucaniu pojazdu - są one co najmniej dziwne - i w zasadzie dopiero teraz (tj w ostatnim czasie) się o nich dowiedziałem.......w ogóle to staram się stosować do Winterowych zasad jak najbardziej się da  - tak grałem od zawsze....(choć ostatnio gramy z dwoma zasadami homemadowymi  - polepszającymi rozgrywkę:), a bronię Wintera bo uważam że oficjalne zasady wcale nie są takie złe (i w końcu są oficjalne) - co do MOACB - to nie wiem jak reszta graczy ale w praktyce bardzo rzadko się do nich odnoszę - tylko w szczególnych, kłopotliwych przypadkach - i wtedy, również w przypadku mina vs toshiro, uznaję ich wyższość i to tyle.. - wierzcie to znacznie uprzyjemnia rozgrywkę.... ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 31, 2006, 04:28:04 pm »

No to czemu uważasz, że można użyć Komputera taktycznego, a miny nie można?
Komputer taktyczny jest ekwipunkiem, więc według MOACB używany jest podczas deklaracji ekwipunku, uważasz jednak, że można go użyć bo działa on w fazie ustalania taktyki? Czy gdzieś znalazłeś taki zapis? Bo może powinno się go uzywac podcza deklracji sprzętu :) Skoro uzywa się go podczas fazy ustalania taktyki bo tak działa, to miny używamy podczas fazy przerywania - pisze na niej czarno na białym, że to karta przerywająca walkę, co Ty na to?
MOACB miesza bardzo i stwarza mniej więcej tyle problemów ile rozwiązuje, proponuje więc zapoznanie się z moją wersją i przemyśleniu przyjęcia jej jako oficjalnej :D
Nie sądzę aby ktoś znalazł w niej niejasności dotyczące zagrywania jakichkolwiek kart i generalnie eliminuje ona wszelkie wątpliwości dotyczące walki.

Co do zasad Wintera - musze stwierdzić, że korzystasz z nich dość wybiórczo. Co więcej, sporej ilości jego zasad pewnie nie znasz, gdyż odeszły razem z forum :(
Jest to jeden z powodów, z których nie można przyjąc wszystkich jego zasad i właśnie to skłania mnie do odchodzenia od nich w tych momentach, gdzie mogą stanowić problem - Winter nam już niczego nie wytłumaczy, jesteśmy więc zdani na siebie :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 01, 2006, 12:45:56 am »

O rany... - z miną  cały czas chodzi mi tylko o to że jako karta kończąca walkę mina jest zagrywana/używana w innej fazie walki niż by się wydawało - po to właśnie Winter wymienił ją wśród listy tych kart w MOACB - jako wyjątek od reguły - i jest po to napisane czarno na białym żeby tak własnie ją stosować - koniec i kropka. Co do rzekomej wygody stosowania przeze mnie reguł Wintera - no cóż nie zapominajmy że odkąd DT umarł po raz pierwszy, gram tylko w kręgu kilku znajomych - stąd nasze pewne modyfikacje zasad - wszyscy sie zgodzili więc czemu nie - wszystko dla przyjemności grania,  a tak w zasadzie to nie stosuję tylko dwóch wyżej wspomnianych przeze mnie "nieznanych zasad" dotyczących pojazdów i stosuję dwie homemadowe zasady - poza tym zasady oficjalne turniejowe (+zakazany Grinder) - więc nie przesadzajmy z tym wygodnictwem - w dodatku oskarżenia tego typu od osoby która sama chce pozmieniac sporo zasad pod przykrywką rzekomych problemów(np z triadą)  to chyba lekka hipokryzja czyż nie tak?

ok - mina nie jest bronią, to oczywiste w 1 edycji - nie jest to na niej napisane ani nie ma erraty - ale jest wyraźna instrukcja twórcy gry kiedy jej się używa - co do bomby dymnej - WInter również napisał kiedy się jej używa - albo w fazie przerywania albo w fazie wskazywania ekwipunku - a więc nie działa tak samo jak mina - to również chyba jest jasne - hehe - często narzekamy na brak wyjaśnień konkretnych sytuacji - a jak już je mamy  - tak jak w tym przypadku to też niektórym z nas nie pasują - i co z tym zrbić??? - eehhhh
Pozdro
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2009, 12:41:14 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 01, 2006, 02:36:16 pm »

ok - mina nie jest bronią, to oczywiste w 1 edycji - nie jest to na niej napisane ani nie ma erraty - ale jest wyraźna instrukcja twórcy gry kiedy jej się używa - co do bomby dymnej - WInter również napisał kiedy się jej używa - albo w fazie przerywania albo w fazie wskazywania ekwipunku - a więc nie działa tak samo jak mina - to również chyba jest jasne - hehe - często narzekamy na brak wyjaśnień konkretnych sytuacji - a jak już je mamy  - tak jak w tym przypadku to też niektórym z nas nie pasują - i co z tym zrbić??? - eehhhh
Pozdro
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 01, 2006, 07:47:34 pm »

Jak dla mnie to jest kolejna jałowa dyskusja!! Podstawaowa zasada dooma brzmi jezeli to co jest napisane na karcie kłoci sie z zasadmi wazniejsze jest to co jest napisane na karcie!! Skoro na Minie jest napisane "w trakcie walki odrzuc te karte wowczas przeciwnik ginie a walka zostaje zakonczona" to first strik nie chroni Toshiro. W trakcie walki odrzucna jest mina i po kłopocie!! Rozumiem ze wg Ciebie Skoq jesli Toshiro musiałby korzystac np z ceremonialnego miecza to przeciewnik mógłby odrzucic mine bo robi to w fazie korzystania z ekwipunku:)). Bez sesnu!!  Powoływanie sie na Wintera lub Nipe badz innych "wszechmogacych" jest Waszym podstawaowym błedem!! Sam Twórca zasad dał mozliwosc graczom do ich interpretacji tworzac zasade ze to co na karcie waniejsze od wszytskichich innych regół!!  Nie wiem dlaczego niechcecie wierzyc w siłe waszych umysłow tylko powołujecie sie na tysiace autorytetów!! Jezeli gracz zagra karte zgodnie z tym co jest na niej zapisane karta działa normalnie!!
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 01, 2006, 10:11:54 pm »

Co więcej trzebaby zauważyć, ze na karcie pisze wyraźnie - przerywa to walkę.
Jak można jej uzyć tylko w fazie deklaracji ekwipunku, to tak samo jest z Komputerem taktycznym - pisze na nim, ze zmienia taktykę walki, ale co z tego jak na minie pisze, że przerywa a nie można jej użyć. :P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Gieferg

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Toshiro vs mina
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 02, 2006, 12:04:37 am »

Mina rozwala Toshiro zanim ten ma szansę zacząć swój atak. Jeśli nie można przerywać walki później, to jedynym momentem kiedy można jej użyc jest ten sam moment w którym mozna użyć np gęstej mgły. Nie widzę żadnego powodu dla którego miało by to działać inaczej niż bomba dymna nawet jeśli napisał tak Winter czy któryś z ewangelistów  :mrgreen:
Zapisane

Gothik

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 175
  • Zawód: Operator Wieżyczki
    • Zobacz profil
Odp: Toshiro vs mina
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 12, 2009, 01:50:18 pm »

Czyli rozumiem że Toshiro zabija jako pierwszy w końcu?
Zapisane
"Powtarzam sobie, że tam nie pojadę
Chociaż jestem juz w drodze"
 
                                Steve Albini, Big Black

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Toshiro vs mina
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 12, 2009, 03:58:19 pm »

Ja rozumiem, że mina najpierw przerywa walkę ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.