Kwietnia 29, 2024, 11:40:39 am

Autor Wątek: Security Installation  (Przeczytany 3143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 04, 2012, 07:16:23 pm »

Pytanie nie jest co oznacza Hero, Muster itp tylko czy przyjelismy jakąkolwiek kartę w której były podobne okreslenia. Odpowiedź brzmi NIE i dlatego nie widzę powodu dla którego teraz mamy kartę przyjąć. Tym bardziej że obrazek jest fatalny. Czy tak trudno zrobić identyczna kartę jeszcze raz bez okerslenia "build" i z ładniejszym obrazkiem? Skoro mamy stworzyć własny dodatek to niech te karty bedą jakos wyglądały.

Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 04, 2012, 07:21:31 pm »

To nie jest nasz dodatek, tylko wybieramy z dodatków innych, a więc nie poprawiamy jednego słowa, bo karta ma swojego autora i nie będziemy mu karty poprawiać. Można pomysł ukraść i zrobić coś podobnego, ale nie poprawiajmy jednego słowa czy tam grafiki. A co do tego:

Cytuj
Pytanie nie jest co oznacza Hero, Muster itp tylko czy przyjelismy jakąkolwiek kartę w której były podobne okreslenia. Odpowiedź brzmi NIE i dlatego nie widzę powodu dla którego teraz mamy kartę przyjąć.

Bzdura. Hero jest nie na miejscu bo to jest określenie z drugiej edycji tak samo jak Tactic czy Sabotage i nie wrzucajmy tego do jednego worka z Muster. Bo muster jest równe add/play warrior - po prostu nowe słowo na okreslenie tego samego. HERO to całkiem nowa rzecz i nie ma nic wspólnego z Personality. I pokaż mi jedną kartę, która poleciała z powodu słowa MUSTER. Nie kojarzę...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 04, 2012, 07:42:26 pm »

Już były dyskusje na ten temat.

Muster to jest słowo skrócające:  “bring doomtropers/dark legion warriors into play”, “add warriors to your squad/kohort” itp. Mnie osobiście słowo „muster” drażni, bo nie było go na żadnej oryginalnej karcie DT i będę głosował za odrzuceniem kart, na których znajduję się to słowo.
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 05, 2012, 12:56:57 pm »

TAK
Zapisane

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 05, 2012, 01:59:58 pm »

Muster to jest słowo skrócające:  “bring doomtropers/dark legion warriors into play”, “add warriors to your squad/kohort” itp. Mnie osobiście słowo „muster” drażni, bo nie było go na żadnej oryginalnej karcie DT i będę głosował za odrzuceniem kart, na których znajduję się to słowo.
Rozumiem, że będziesz głosował również przeciw kartom, które mają nietypową dla tej karcianki składnię zdania, na których słowa zwykle zapisywane dużymi literami są zapisane małymi lub w których przypadkowo użyto UK-english, zamiast US-english...

<FACEPALM>
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2012, 02:13:54 pm wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 05, 2012, 05:39:17 pm »

Dokładnie tak bedę robił. Po co mam przyjmować kartę, która ma fatalny rysunek i zapis niespotykany na żadnej innej karcie, skoro można ją zrobić jeszcze raz bez tych mankamentów? Przecież to mają być karty którymi będziemy potem grali. Po co robić sobie samemu na złosć?
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 05, 2012, 05:47:44 pm »

Trik polega na tym, że nikt nie porwie się na zrobienie identycznej karty ze zmienionym rysunkiem i zmienionym słowem build na jakieś add czy cokolwiek. Powodów jest wiele. A będąc w mniejszości i tak ani sobie ani nikomu na złość nie zrobisz ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 05, 2012, 09:16:17 pm »

Trik polega na tym, że nikt nie porwie się na zrobienie identycznej karty ze zmienionym rysunkiem i zmienionym słowem build na jakieś add czy cokolwiek. Powodów jest wiele. A będąc w mniejszości i tak ani sobie ani nikomu na złość nie zrobisz ;)
Jak na razie jest 5 głosów ZA i 3 głosy przeciw. Nie czuję abyśmy byli z Muleqiem w jakiejś nielicznej mniejszości  :).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 05, 2012, 09:40:01 pm »

Cytuj
Jak na razie jest 5 głosów ZA i 3 głosy przeciw. Nie czuję abyśmy byli z Muleqiem w jakiejś nielicznej mniejszości  .

Nie podpinałbym się pod tych, którzy mają chociaż jakiś argument za 'nie'. BUILD argumentem nie jest, a i to czy grafika jest ładna czy nie też ma niewiele do gadania. Grafika raz zadecydowała o tym, że byłem na nie. Ale tam nie dość, że zdolność karty mi się nie podobała, to jeszcze grafika po prostu przedstawiała coś zupełnie innego niż niż było w tytule. Jeśli pojawi się karta przedstawiająca Alakhaia i zostanie podpisana jako bohater bractwa to będę na nie. Ale tutaj grafika nie jest argumentem.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 06, 2012, 10:59:34 am »

W dodatkach też pojawiały się z czasem różne określenia czy sformułowania... na przykład "area", która znacznie ułatwiała grę i skracała zapis na karcie.

Nie wiem, czy przypadkiem sformułowania takie jak "muster" i "build" nie pojwiały się już w Dark Edenie... natomiast sformułowania takie jak "add" czy "give" brzmią moim zdaniem wieśniacko.

Trik polega na tym, że nikt nie porwie się na zrobienie identycznej karty
Ja się porwę na zrobienie INTELLIGENCE NETWORK, bo jest to jedna z najfajniejszych kart w 2ndE, a odrzuciliście ją dlatego, że nie działa na TAKTYKI, których nie ma. :o ::) ;D
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 06, 2012, 11:23:32 am »

Jak już się porwiesz, to wyciągnij ogólny zamysł i zrób kartę po swojemu. Taktyki są totalnie bez sensu, a w sumie szkoda, bo gdyby były fajne to możnaby je wykorzystać...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Security Installation
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 12, 2012, 03:34:16 pm »

tak
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle