Marca 28, 2024, 02:14:08 pm

Autor Wątek: Skóra Kameleona  (Przeczytany 5217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Skóra Kameleona
« dnia: Czerwca 04, 2006, 09:41:02 am »

Podczas wczorajszego "mini turnieju" Trójmiejskiego Lord Nozaki zwrócił mi uwagę na pewną kartę zwącą się "Skórą Kameleona" . Przytocze tekst :

"Patrz KARTA ZASAD MOCY KI. Z tej mocy, może korzystać tylko KROCZĄCY WŚRÓD CIENI. Za każdym razem , gdy dochodzi do walki , ten wojownik może zdecydować , czy wogule chce wziąść w niej udział . Jeżeli nie, nie można powstrzymać ataku na GRACZA. Jeżeli ten wojownik jest Obrońcą , Agresor może natychmiast wykonać kolejny atak."

Chciałem zwrócić uwagę na podkreślony fragment. Wcześniej myślałem ,że karta jest użyteczna tylko do obrony . A tu ZONK .... Jeżeli Wojownik używający Skóry Kameleona atakuje i używa tej mocy to może zaatakować w gracza LoL

Chciałem więc zweryfikować to z angielską wersją . To odkrycie troche mną wstrząśneło o.O -->Lord Nozaki plus jakiś tam kroczący wśród cieni plus Skóra plus no 1 inspiracja i nikt nie może zapobiec atakom w gracza . Można mieć kupe luda i co z tego ?!? Tu się nawet chowa talia "Kawaleryjskich Zwiadowców" obarczonych kartą "Cień"...
Zapisane

Dyzus

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Re: Skóra Kameleona
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 04, 2006, 12:23:02 pm »

Ta karta jest użyteczna TYLKO DO OBRONY!

Działa tak, jak sądziłeś początkowo, więc nie daj sobie wmawiać, że jest inaczej.

A obrazowo wygląda to tak: Gdy Wojownik posiadający skórę kameleona zostanie zaatakowany, to po prostu określa, czy BIERZE udział w tej walce, czy też nie. Jeśli nie chce walczyć, a gracz go kontrolujący nie posiada innych Wojowników w grze, to dostaje atak "na klatę", bowiem nic nie powstrzymuje już Agresora przed zaatakowaniem Gracza, do którego należy Wojownik ze Skórą Kameleona. Jeśli natomiast gracz kontrolujący tego Wojownika posiada innych Wojowników w grze, to Agresor może po prostu wykonać kolejny atak na któregoś z nich. Proste!
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2009, 03:07:33 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Skóra Kameleona
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 04, 2006, 12:27:11 pm »

Wiem jak to działa i nikt nie próbuje mi nic wmawiać!  :x

Tekst na karcie nie jest jednoznaczny . A to ,że karta służy tylko do obrony nie jest też jasno określone --> Wszyscy tak zakładali , ale gdy się bliżej przyjrzeć to ewidentnie MOŻNA tego użyć do ataku .
Zapisane

Dyzus

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Skóra Kameleona
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 04, 2006, 12:35:26 pm »

Tekst na karcie jest jednoznaczny, więc nie usiłuj w nim doszukiwać się jakichkolwiek kruczków.
Zapisane

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Skóra Kameleona
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 04, 2006, 12:37:48 pm »

Jednoznaczny by był gdyby było napisane " -Za każdym razem , gdy dochodzi do walki , w której ten wojownik jest Obrońcą , może zdecydować , czy wogule chce wziąść w niej udział - "
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Skóra Kameleona
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 04, 2006, 01:19:00 pm »

On a case by case basis, this warrior may choose whether it may participate in combat at all. If not, it may not stop a PLAYER attack. If this occurs during combat in which the warrior is attacked, the attacker may immediately perform another attack action.

Tu masz tekst z oryginału :)
Decyujesz czy możesz brać udział w walce w dowolnym momencie  - nawet poza walką, można w ten sposób uniknąc np. rzutu granatem ;)
Jeżeli podczas walki zdecydujesz, że nie możesz brać w niej udziału, to ten wojownik nie chroni gracza przed atakiem.
Karta jest niejednoznaczna - nawet nad tym się nie zastanawiałem, ale nawet jak tak, to tylko z tego powodu, że polskie karty już to do siebie mają ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Skóra Kameleona
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 04, 2006, 01:27:50 pm »

If not, it may not stop a PLAYER attack.

Zapomnieli przetłumaczyć słowa "it" :P . Wiedziałem ,że coś jest nie tak ... Przydała by się errata
Zapisane

Dyzus

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Skóra Kameleona
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 04, 2006, 01:37:54 pm »

Tradycyjnie już z analizą porównawczą.

Po raz kolejny twierdzę, że język francuski jest "dokładniejszy".

"Consultez la CARTE DES REGLES DE POUVOIRS KI.
Attribuable uniquement a un VAGABOND DES OMBRES.
Permet au combatant de decider au coup par coup s’il peut ou non participer a un combat. Dans la negative, il ne peut pas empecher une attaque directe contre VOUS, le JOUER.
Si ce pouvoir intervient en cours de combat, l’attaquant a droit immediatement a une autre action d’attaque."

Kluczem jest zaznaczony na czerwono fragment. "[Jeśli się nie zdecyduje na wzięcie udziału w walce] nie może przeszkodzić w ataku bezpośrednio na CIEBIE, GRACZA"...

Zatem, chyba już nie ma wątpliwosci :mrgreen:
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Skóra Kameleona
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 04, 2006, 01:42:54 pm »

Francuski może jest dokładniejszy niż poslki, ale napewno nie jest dokładniejszy niż angielski, bo jest tłumaczeniem z angielskiego. Jak już coś zostało wyjaśnione w oparciu o oryginał, to nie jest koniecznym zamieszczanie francuskich zapisów - równie dobrze mogę zamieścić czeskie zapisy, ale co z tego wyniknie? Nie przeginajmy.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Skóra Kameleona
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 04, 2006, 01:47:26 pm »

Co i tak nie zmienia faktu , że  gbyśmy grali stosując się tylko do polskich kart można by strasznie rzeźnicką talię zrobić bazując na Skórze Kameleona.
Zapisane

Fungus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 190
  • Box'o maniak
    • Zobacz profil
Skóra Kameleona
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 04, 2006, 01:52:29 pm »

Czyli konkludując :roll: Działa tylko jak przeciwnik atakuje mojego woja ze skórą to ja wybieram czy walcze. Jak nie to dostaje strzał na twarz lub jeśłi mam jeszcze innych wojów to przeciwnik może zaatakować, któregoś z nich. Dobrze myśle?
Zapisane
Marzy mi się talia po Francusku. Już prawie to spełniłem.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Skóra Kameleona
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 04, 2006, 01:54:58 pm »

Tak, plus możesz wybierać w każdej chwili, nie tylko podczas walki czy wojownik ze skórą jest walczący/niewalczacy.

Temat zakończony - zamykam.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.