Kwietnia 19, 2024, 02:21:02 am

Autor Wątek: Przynależność ogólna  (Przeczytany 12421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 20, 2010, 02:37:57 pm »

Nawrócony heretyk staje się żołnierzem zagłady bez przynależności, kimś takim jak Mercenary, Lekarz
albo Paparazzo, ale bonusów klubowych nie dostanie, bo w prawym górnym rogu ma puste pole, tak?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2010, 04:13:11 pm wysłana przez Snake PL_issken »
Zapisane

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 20, 2010, 11:26:27 pm »

Skoro napisano, że jest pozbawiony przynależności, to powinien dostać bonus (według mnie).
Zapisane

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 21, 2010, 11:29:35 am »

pretorianstalker i Skoq pisali, że przynależność ogólną (i tylko ogólną) Harding może dopiero dostać.
Mnie chodziło o to, że Harding, w odróżnieniu od Odszczepieńca Renegata, już ją ma.
Nie wiem, czy wcześniej to jasno napisałem.
Ukłony.

A teraz widzę to tak: brak przynależności = ogólna. Na przykład Odszczepieniec, Paparazzo, Lekarz, Local Thug.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2011, 08:19:24 am wysłana przez Nekro »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 21, 2010, 03:25:45 pm »

Bonus jest uzależniony od znaku w prawym górnym rogu. Dyskusja na ten temat była co najmniej dwa razy.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 21, 2010, 04:01:19 pm »

Była, była, i ze dwa razy czytałem wszystkie wypowiedzi, ale wciąż mam wątpliwości.
Warunkiem bonusów z Klubu jest "General affiliation". Michaels ma "Cartel affiliation", a i tak dostanie +5, bo ma znaczek.
A skoro można obejść General affiliation (warunek z tekstu karty), może można obejść znaczek? Wystarczy być General/non-affiliated i Klub zadziała?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 10:13:55 pm wysłana przez Snake PL_issken »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 21, 2010, 04:07:03 pm »

Stanęło na tym, że trzeba mieć znaczek i tyle - tak pisał Winter i nie znaleźliśmy jakiegoś sensownego rozwiązania, które wyjaśnia jednoznacznie sprawę najemników etc.

Nie pamietam czy nie stanęło na tym, ze musi być znaczek + brak konkretnej ptrzynależności. Michaels się chyba nie łapie. Musiałbym poszperać.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 04:09:06 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 21, 2010, 05:06:44 pm »

Stanęło na posiadaniu znaczka i tyle - z braku laku... Michaels sie łapał jak gralismy.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 21, 2010, 06:01:18 pm »

Według Wintersa Michaels się łapie. Tylko że Kartel to nie przynależność ogólna i Michaels w prawym górnym rogu
powinien mieć po kawałku logo każdej Korporacji (patrz: Erwin Stahler), a nie znaczek ogólny. Ale jest jak jest.

A co do znaczka ogólnego, to niektóre karty powodują, że teoretycznie on się pojawia. Tak działa Niesubordynacja.
Podobnie jest z Odwiedzinami Ciemności. Ktoś przestaje być żołnierzem zagłady, więc znaczek jego korporacji
teoretycznie ustępuje miejsca znaczkowi Legionu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 10:52:10 pm wysłana przez Snake PL_issken »
Zapisane

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 21, 2010, 09:41:42 pm »

Jak na karcie napisane jest że ma przynależność ogółna to powinien mieć te bonusu, a nie jakiś znaczek mieć wpływ.

Z tego wynika, że gówniany znaczek ma większą moc przebicia, niż efekty poszczególnych kart specjalnych. Bezsens.

Jak karta specjalna zmienia przynależność i wywiera efekt, to również powinien wywierać wpływ w tym momencie Klub.


Skoro na najemnikach napisane jest, ze nie mają przynależności do danej korporacji, to też powinni kozystać z efektów Klubu, a nie z głupiej zasady znaczka.
Zapisane

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 21, 2010, 10:12:17 pm »

Moim zdaniem w kwestii Michaelsa Winters nawalił. Michaels nie powinien dostawać klubowych bonusów, bo należy do Kartelu.
(Jest w ogóle ktoś inny, kto ma Cartel affiliation?)

Najemne cudaki z podstawki pozostają problemem. Mają ślady przynależności (tzw. "half-affiliation") i mogą używać kart
dla danej korporacji za 3 PA. No i trudno, niech im będzie.

Jestem za tym, żeby ani Michaels, ani najemnicy z podstawki nie dostawali +5. Za to każdy, kto straci ostatnią przynależność,
a tym samym zyska ogólną, dostawał.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 22, 2010, 12:09:09 am »

To wyjaśnia nasze podejście "znaczkowe" (oficjalny FAQ Wintera):

CLUB ARKADIN (MORT)

May AGENT NICK MICHAELS gain the benefits from CLUB ARKADIN, even though he is a member of all five Corps?
Yes. He also has the General affiliation icon, and that is all that is required.


Innymi słowy General Affiliation = znaczek Kartelu (icon), czyli zarówno Paparazzi jak i Renegade Apostate, Local Thug, Pułkownik Harding, Agent Nick Michaels, Lekarz wojskowy i  Mercenary dostaną bonus z Klubu Arkadin   - bo mają znaczek, a np podstawkowi najemnicy nie dostaną przez swoją "Half Affiliation".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2010, 12:14:35 am wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 22, 2010, 10:09:16 am »

ale chodzi o to czy dostanie jakiś koleś bonus, jak użyjemy dotkniętego światłem czy niesubordynacji. Przecież teoretycznie wtedy na nim pojawić sie powinien znaczek kartelu.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 22, 2010, 11:10:50 am »

Faqiem chciałem wyjasnić kwestię istniejących przypadków general affiliation - znaczków. Co do Dotkniętego Światłem i Niesubordynacji - jak dla mnie skoro wojownik nie ma wtedy żadnej przynależności to możemy uznać że ma ogólną i Klub zadziała - tylko musimy być jednomyślni - czy ma ktos coś przeciw takiemu rozwiązaniu? 



EDIT: ja bym został przy faqu i znaczkach nadrukowanych jednak - żeby nie komplikować sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2010, 03:44:33 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 22, 2010, 12:40:34 pm »

Mnie to pasuje. Żołnierze pozbawieni przynależności dostają, Michaels też (chociaż to Kartel!), najemnicy z podstawki nie.
Rozumiem, że oan też jest za?
A co inni na to wszystko?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2010, 01:49:33 pm wysłana przez Snake PL_issken »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Przynależność ogólna
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 22, 2010, 04:03:00 pm »

Na potrzeby klubu liczy się znaczek i nic poza tym. A Odszczepieniec chyba nie ma żadnej totalnie i zdaje się tak na nim pisze.

Na moje oko jest tak - z Klubu korzysta tylke ten kto ma normalnie znaczek przynależności jak Michaels. Najemnicy nie, ludzie ze zmienioną przynależnością/po niesubordynacji też nie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2011, 08:31:16 am wysłana przez Nekro »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.