Marca 28, 2024, 01:39:22 pm

Autor Wątek: Persona non grata  (Przeczytany 2301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Persona non grata
« dnia: Września 21, 2012, 06:31:34 pm »



Chodziło mi o stworzenie karty, która może usunąć wszelkich SHORE LEAVE`ów, POJMANYCH, zBŁĄDzonych NAWIGACYJNIE, ZAGINIONYCH W AKCJI i temu podobnych. Oraz Apostołów i Przywódców korporacji.

Początkowo zastanawiałem się, żeby takich wojowników odrzucić, ale 3 akcje to byłaby zbyt niska cena na takie działanie. Potem zastanawiałem się nad tym, by to było np. 2 wybranych przez gracza wojowników, ale znowu raczej rzadko bywa, aby takich wojów było więcej niż dwóch.

Nie chciałem też, by podczas gęstej mgły zmiatać tą kartą wszystkich tych, którzy nie mogą brać udziału w walce wręcz - toteż mowa jest o kartach specjalnych dołączonych do wojowników.

edit: autor grafiki to Bonner, ale kij już z tym - nie chce mi się zmieniać.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2012, 06:34:02 pm wysłana przez madrav »
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Persona non grata
« Odpowiedź #1 dnia: Września 21, 2012, 10:03:38 pm »

Jestem niezdecydowany. Rozumiem zamysł karty, ale w tej wersji to wydaje mi się, że będzie to tylko karta na apostołów i szefów. Nie wiem jaki jest sens przenosić pojmanego/zbłądzonego wojownika do ręki kontrolującego go gracza (no chyba, że gramy na falling market i 5x pech i nie pozwolimy mu go już wystawić ;) ewentualnie, co chyba jeszcze bardziej haniebne, gramy na booby trap+śmiertelna). Shore Leave mało kto zostawia przy wojowniku na dłużej, przeważnie przerywamy walkę i już na początku swojej tury Shore Leave spada. 
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Persona non grata
« Odpowiedź #2 dnia: Września 21, 2012, 10:26:16 pm »

Zazwyczaj mam w tali wykrycie agentów a w side barze krwawy cios. Nie lubię kart które zbierają kilka innych kart w jedno.
Zapisane

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Persona non grata
« Odpowiedź #3 dnia: Września 22, 2012, 12:36:37 am »

Rozumiem zamysł karty, ale w tej wersji to wydaje mi się, że będzie to tylko karta na apostołów i szefów. Nie wiem jaki jest sens przenosić pojmanego/zbłądzonego wojownika do ręki kontrolującego go gracza (no chyba, że gramy na falling market i 5x pech i nie pozwolimy mu go już wystawić ;) ewentualnie, co chyba jeszcze bardziej haniebne, gramy na booby trap+śmiertelna). Shore Leave mało kto zostawia przy wojowniku na dłużej, przeważnie przerywamy walkę i już na początku swojej tury Shore Leave spada.

Co do pojmanych/zagubionych, to można samemu zagrać tę kartę żeby odzyskać własnych wojowników.

Zastanawiam się czy karta podziałałaby np. na obóz jeniecki / anioła sprawiedliwości i uwięzionych dzięki nim wojowników, albo nawet takich dotkniętych Snem, albo na Całun.

Co do Krwawego ciosu, to jego działanie to zupełnie co innego, a Wykrycie agentów jest kartą uniwersalną.

Nie widzę generalnie przeciwwskazań co do tej karty nie przegięta, fajnie zrobiona, żeby zagrać potrzeba 3 akcji i jak ktoś chce to niech jej używa.
Zapisane
Non Serviam !

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Persona non grata
« Odpowiedź #4 dnia: Września 22, 2012, 01:27:09 am »

Dołączone karty specjalne - dziwny wybór dosyć. Sen, Całun, Uwięzieni nie podchodzą pod działanie tej karty. Podobnie jak Mur Obronny czy Skóra Kameleona czyli karty z założenia służące do unikania walki :) Bo nie móc chwilowo uczesnitczyć w walce, a nie móc nigdy to różnica. Ja bym celował tą kartą bardziej w blok jakiś niż tak jak to jest w obecnej formie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.