Marca 28, 2024, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Kolekcje  (Przeczytany 18579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #30 dnia: Października 24, 2014, 08:47:20 am »

Właśnie, tak jak Skoq - też mam karty poukładane
dodatek --> rodzaj karty (specjal/wojownik/... - zawsze w tej samej kolejności)--> jej przynależność (bractwo/legion/... - zawsze w tej samej kolejności) --> alfabetycznie.

Świetne do szukania kart - gorzej się rozkłada talię ;/
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #31 dnia: Października 26, 2014, 10:05:03 pm »

Moja kolekcja to 200 kart w protektorach + kolejne około 400-500 luzem spięte gumką ;). Karty mam posegregowane tematycznie wg różnych pomysłów jakie miałem na talie. W zasadzie te 600-700 kart to zestaw z którego robię talie turniejowe. Pozostałe karty to karty na sprzedaż, które mam posegregowane dodatkami w pudełkach, a które większosc z Was przeglądała już niejednokrotnie ;). Do tego dochodzą commony i uncommony z Base set które mam w kilku pudłach :D. Łącznie około 10 tys kart ;). Najbardziej irytujące są sytuacje gdy ktos przy okazji większego zamówienia oprócz normalnych kart chce jakiegos absurdalnego uncommona za 1zł a ja musze go szukać kilka godzin w tych pudłach ;D

Nigdy nie byłem kolekcjonerem i nie czuję klimatu zbierania każdej karty x5 w kazdym języku, wersji itp. Karty zbieram po to żeby nimi grać a nie trzymać je w ołtarzyku i robić przy nich sprosne rzeczy jak niektórzy kolekcjonerzy drogich obrazów w filmie Vinci ;D. Mimo to nawet ja mam ochotę na to żeby mieć pewne karty w konkretnym języku lub konkretnej wersji np angielski pretoriański łowca w wersji limited, wiec może jednak cos tam perwersyjnego we mnie siedzi ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #32 dnia: Października 27, 2014, 11:44:28 am »

Od mojej ostaniej wypowiedzi w tym wątku czyli 2006 mineło już trochę czasu więc wydaje Mi się że mogę się jeszcze raz wypowiedzieć. Od tego czasu moja kolekcja się sporo rozrosła i trzymam ją w czterech segregatorach bo uważam że jest to najbardziej przejrzysty i czytelny sposób (odczucie subiektywne). Podstawka unlimited osobno (limited nie trawię i napawa mnie odrazą jak ktoś tym gra - odczucie subiektywne). Mortyfikator + warzone w drugim segregatorze. Apocalypsa + golgota nr 3. Paradise lost nr4. Poukładane mam to wszystko alfabetycznie po angielsku poczynając od wojów, kart sztuki, mrocznej itd. tak jak jest to w pliku który można ściągnąc stąd: http://chomikuj.pl/nekromagus (Spis kart - excel)[ostatnio znowu ten plik edytowałem o karty info z golgoty]. Kiedyś trzymałem karty w pudełku ale od samego poczatku chciałem je przenieść do segregatorów (możliwość przeglądania grafik uwazam za jakiś nałóg). Zbieram i tu mam taką zasadę że kupuję całe boxy angielskie w min. ilości x1 a reszta wpada na draftach. Wiadomo podstawiki i inq. można było łknąć więcej bo są w miarę masowo dostępne. Nie otwierałem jeszcze apocalypsy ale i na to kiedyś przyjdzie czas. ;D Polskie mam po 1 sztuce i trzymam na rewersie kart angielskich. Ostatnio polską WZ i PL wymieniłem prawie całą na nówki ale jak wiadmo tego jest pełno. ;) Co do uzupelnia kolekcji to staram się jedynie uzupełniać PL bo lubię ten dodatek mimo dziwnych zasad.
Zapisane

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 01, 2014, 06:46:40 pm »

Podstawka unlimited osobno (limited nie trawię i napawa mnie odrazą jak ktoś tym gra - odczucie subiektywne).

Ale chodzi Ci o limited polskie czy angielskie? Bo angielskie ma jakieś różnice, a polskie w sumie różnią się tylko obramowaniem, które jest takie same jak na kartach DT z dodatków  :).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 01, 2014, 08:17:52 pm »

Angielska. Polska obojętnie.
Zapisane

niua

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 13, 2014, 07:38:00 pm »

hehe Muleq mnie trochę podjudził aby wypowiedzieć się w tym wątku, a też już wcześniej miałem ochotę ale nie dałem rady przejść etapu logowania się  ;D - no to jadę teraz - aż policzyłem z ciekawości  hehe - moja kolekcja na dzień dzisiejszy to 470 kart !!  ;D ;D wszystkie mieszczą mi się w boxie po raju utraconym skrzętnie wzmocnionym taśmą klejącą  :P  większość kart w językach angielskim i polskim. kilkanascie niemieckich oraz pojedyncze włoskie, holenderskie i francuskie. Z dumą mogę również dodać że w kolekcji znajdują się karty ze wszystkich oficjalnych dodatków  8)  ponieważ pojawił się również temat kto co lubi - jeśli mam opcje to wybieram karty limited english, lubie także karty włoskie ponieważ coś tam również kojarzę z tego języka więc mogę sobie poczytać dla zabawy i porównywać z angielskimi.
Zapisane
... A WTEDY NADEJDĄ WIELKIE GADY I SPUSTOSZĄ ZIEMIĘ OGNIEM I FURIĄ !!!

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 09, 2017, 10:21:11 pm »

No to teraz hicior dla kolekcjonerów! Po dzisiejszym dniu już nic nie będzie takie samo :)







Jak to się uchowało w ukryciu tyle lat???

Właściciel (jeszcze właściciel, hehehe) jest członkiem forum/chatu w temacie nowego DT online, w który też śledzę.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 10, 2017, 04:14:13 pm »

Skoq ja to chce mieć! Za ile mi sprzedasz jak już będzie je miał? :D
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 10, 2017, 05:41:04 pm »

Hutnik - ja ich nie mam i raczej setek usd za szt płacić nie będę, ale może ktoś od nas się skusi i dogada - okaże się :)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Żeleś

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 11, 2017, 07:32:45 am »

Daj namiar na gościa
michaelisa eng mam ale bestie bym przytulił
jedna z moich ulubionych kart
(dzieki niej wróciłem do zbierania w 2006 roku) po tym jak karty w w 2002 sprzedałem ;D
Zapisane
chodzę na pake z golemem:-D

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 11, 2017, 09:54:03 am »

Moja też Żeleś. Wodna i Gargoyla to były moje jedyne PROMO z Magii i Miecza. Oczywiście Gargoyla wydawał mi się kompletnie bezużyteczny wtedy, ale Wodna power miała, potrafiła zabić nawet mocarnego Inquisitora Majorisa ;).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Żeleś

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 11, 2017, 11:02:37 am »

A grałeś kiedyś wodną bez erraty na zapach wojny  ;D
puki Grinder nie wyszedł wodna robiła po 200 PZ w turze  8)
Zapisane
chodzę na pake z golemem:-D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 11, 2017, 12:48:42 pm »

Jeśli Michaelisa eng masz w mint/nmint to odkupię. ;) Rzuć cenę tu albo na pw. ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Żeleś

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 11, 2017, 06:58:59 pm »

Nope  ;D

Już raz sprzedałem kolekcje za małolata i potem zbierałem ponownie nie raz płacąc po 5x tyle za ile sprzedałem
więcej tego błędu nie popełnie
Zapisane
chodzę na pake z golemem:-D

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 03, 2018, 12:23:02 am »

Cześć wszystkim
Moja kolekcja składa się z ponad 7 000 kart, w tym wszyskie wzory jakie wydano po polsku, przynajmniej oficjalnie.
Tak naprawdę składają się na to co najmniej 4 kolekcje, które skupiłem od innych graczy, którzy temat porzucili + to co ja kupowałem jako nowe. Raz dorwałem gościa z Bauhausem (Ag-17, Grizzli, T-32, Val), innym razem CY (Sykes, Cyril, CAP7000, El Leg Czipa) itp; + dokupowanie braków poprzez allegro.

Zastanawiają mnie jednakowoż dwie rzeczy:

1) jak to jest, że na 7k kart mam tylko jeden Komp Taktyczny, czy dwie Nominacje i parę innych tego typu kwiatków (przecież to absolutne commony), a np. Durand - 3 szt, Dominik - 2, Grizzli 2, Anihilacje - 3, itd.
Z tego wynika, że taka Nominacja jest jedną z najrzadszych kart z INQ, i powinna chodzić po 30 ZŁ na allegro
Alka mam jednego, ale to akurat, łatwo wyjaśnić - nigdy nie trafiłem gościa z Legionem (a przynajmniej solidnym Legionem),

2) wyjaśnijcie mi jak to jest, że są ludzie co wyciągają z boosterów takich Nefów Algerotha, Zabójstwo, Nazgarotha czy  Kella. Ja kupiłem mnóstwo TP, dodatków TP, dodatków Inq, WZ, G, AP i PL, i możecie wierzyć lub nie, ale jedyny Rare ekwipunek jaki trafiłem na TP to AH/UH-19, jedyny bohater to Tatsu (nie licząc oczywiście płotek typu McBride lub Afton, choć już taki Lane Chung występuje u mnie w liczbie 2, czyli mniej więcej na poziomie Boba Wattsa czy nefa Demnogonisa); a już taki OKOP to u mnie prawie Rare - mam 4 sztuki, hehe. W sam raz na talię Saperów. Jedyna misja, jaką wyciągłem nową to M. Oczyszczenia (nie licząc może Ch Zagrywki czy Hurraa!, czyli późniejszych commonów). W INQ jedyny AP jaki mi się trafił to Semai - oczywiście ten najsłabszy. O żadnych Valpurgiusach, Vince'ach Diamondach czy nawet Golemach Ciemności nie mogłem marzyć.

Swego czasu polowałem na Falsyfikat (czy tam fałszerstwo) - kumpel gnębił mnie pomiotami na kulach, a tylko ta karta usuwała Relikty - i co? I nic - z każdym kolejnym kupionym Boosterem nadzieja gasła, jak więzień najgłębszej komory w Cytadeli. Ac 12 Strzelec (snajperka Mishimy, +2 lub +5) to był maks. Nekropełzacz - zapomnij, chłopie nie stać cię :). Nawet taki Stabilizator Mocy, czy Wrzask: jedne z ostatnich kart INQ jakie zdobyłem, i tylko cudem.

War Zone - raz dostałem Biogiganta, raz Apokaliptę. Może z jednego Przywódcę (chyba Romanow albo Johnstone, w kazdym razie oni są najczęstsi). Taki Shugo - mam 4 (poziom E. Murdocha) - no rare normalnie.

Po prostu zalew commonów typu 20 Smoczy Motor, 20 Nakaz, 30 Cyberglina, 25 Piargi Thadeusa. Gdyby nie Allegro, to miałbym może 2/3 wzorów. PS a taki Centurion, choć jest totalnie niegrywalnym padłem, ma rarity na poziomie Pretoriańskiego Łowcy. Taki wniosek wysnuwam po zgromadzeniu 7k kart.

PS Najrzadsza karta z Golgothy - Chwała Cesarzowi, z AP - Nicola Brannaghan.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2018, 12:27:17 am wysłana przez Kapitan Shinobi »
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.