Kwietnia 19, 2024, 08:28:44 pm

Autor Wątek: Kolekcje  (Przeczytany 18794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 03, 2018, 10:57:22 pm »

Różnie bywa, ale to właśnie dzięki temu, że istnieją ludzie, którzy hurtowo wyciągają absolutny top top top z boosterów muszą być tacy co trafiają crap. :D Statystycznie musi się zgadzać. Ja już nie pamiętam jak trafiałem - wiem, że wyciągnąłem chyba każdą z kart z boostera chociaż raz, ale otwierałem tysiące opakowań. Kto by spamiętał? Wiem, że były commony typu Komputer taktyczny, które turniej było dostać niż niektóre rzadkie karty. Kwestia szczęścia.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 14, 2018, 11:38:57 pm »

Jestem też zwolennikiem porządku, więc karty mam poukładane i policzone co do sztuki (mogłem się machnąć o najwyżej kilka). Każdy dodatek ma swoje pudełko, lub kilka gdy się nie mieści.
Karty układam w kolejności Woj/Ek/um/specj/Szt/MH/Misje i potem po kolei nowe rodzaje kart.
Wojów rozdzielam przynależnościami -  najpierw BR, potem M/CA/I/BA/CY, ogólni no i LC.
W obrębie organizacji karty idą alfabetycznie, z tym że LC układam jeszcze pod Wyznawstwo:
najpierw Alki, Demnogonisy, Ilian, Mua, Semaie i na końcu H.
Sztuki i MH też grupuję według rodzajów.

Dzięki temu łatwiej ogarnąć 7k kart  :)
Mam też spis (ręczny w Zeszyciku) dokładny, na bieżąco uzupełniany, więc wiem ile czego jest.
Oczywiście błędy mogły mi się przydarzyć, ale to raczej typu 37 Ożywionych zamiast faktycznych 35.
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.