Marca 29, 2024, 03:12:26 pm

Autor Wątek: Kolekcje  (Przeczytany 18594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #15 dnia: Września 19, 2006, 09:47:27 am »

Margines błędu takiego liczenia będzie niemozliwy do oszacowania :) Ale i tak fajnie byłoby chociaż mieć wyobrażenie (niekoniecznie właściwe) o tym jaki procent kart jest do zlokalizowania ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #16 dnia: Września 19, 2006, 01:55:35 pm »

Ja mam obecnie jakieś 8tyś, Kfucker ma 1000, Grzyb 1000, Gog 2000.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #17 dnia: Września 20, 2006, 12:30:45 am »

Ja mam 3435 kart wydanych w Polsce(w tym 65 eng) + 331 mortyficator = 3766szt razem - nic nie mam więcej niż 5 szt  - jak to Pretor określił - poważna kolekcja  :) - dokładna liczba wynika z prowadzonej przeze mnie listy kart - taka pierdoła excelowa z tabelką przestawną - szybko i prosto - mogę udostępnić wzór..... :) tyle że trzeba by mieć czas na wklepywanie swoich ilości..... :/
Pozdro
Skoq
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

cFaniak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #18 dnia: Września 20, 2006, 01:36:52 am »

ja posiadam 2250 + okolo 50 obcojezycznych :)
Zapisane

bogus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #19 dnia: Września 20, 2006, 04:35:18 pm »

ja mam jakies 2500 polskich + pudelko tego co sie powtarza ponad 5 + 1,5 boxa morta

 ;)
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #20 dnia: Września 20, 2006, 07:03:13 pm »

Ja mam gdzieś z 1000. Miałem ambitny plan je policzyć ale po pierwszej setce mi się odechciało  :P
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #21 dnia: Września 20, 2006, 07:24:04 pm »

Oszacować można dość szybko - odliczasz 100szt i układasz z calej kolekcji równe stosy ;) Jak ułożysz 10 to znaczy, ze masz 1tys kart :P Można się pomyliś o jakieś kilkanaście sztuk oczywiście, ale generalnie oszacować można szybko. Zawsze jak mam do czynienia z większą ilościa to tak to właśnie rozwiązuję :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #22 dnia: Października 23, 2014, 09:53:15 am »

Hej zakładam temat, w którym można się wypowiedzieć zarówno co do kompletności swojej kolekcji jak i sposobu jej przechowywania.

Ja ostatnio się zorientowałem, że zbierając karty DT od dobrych 10 lat (po przerwie) wciąż nie mam w pełni mnie satysfakcjonującej kolekcji. Zbieram docelowo dwa pełne sety do gry, w takim sensie, żeby na bazie mojej kolekcji można było złożyć dwie w pełni grywalne talie turniejowe. Nie da się złożyć np. dwóch talii Bractwa, ale jedną Bractwa i jedną Legionu już tak :). Mam więc np. 10x Zakłóceń, 10x Szczęść, 2x Zamówienie, 2x Zaginionego w Akcji itd. Tym niemniej mimo tego, że kupuje, sprzedaje i wymieniam się kartami co jakiś czas to wciąż mam braki. Np. nie mam ciągle kompletu (10 sztuk) Ujawnień czy też Pechów. Do tego doszedł rolnik, któremu musiałem sporo kart oddać :). Nie zbieram jak większość pełnego setu razy 5 bo wychodzę z założenia, że po co mi 5x Niezdarność czy też inna niegrywalna karta :). Albo totalnie niegrywalne rary z base setu jak np. Instalacja. Największy problem jest z rarami z base set, naprawdę ciężko jest uzbierać po 5 sztuk grywalnych rarów. Znalezienie 5 sztuk Znawców Sztuki zabrało mi z 2-3 lata, z tego co najmniej jeden angielski kupiłem u Muleqa :). Podobnie z Infiltracją, Ujawnieniem, Minami i paroma innymi kartami. Nigdy nie kupowałem angielskich boxów i może stąd takie wolne tempo zbierania. Tym niemniej ciekaw jestem ile boxow base setu trzeba kupić, żeby uzbierać 5x base set. No i zostaje się z kilogramami commonow, które są nic nie warte ale żal ich wyrzucić :).

Przed ostatnim turniejem na którym byłem składałem talie na szybko i co mnie wpieniło to czas jaki mi to zajęło. Mianowice do niedawna trzymałem swoją kolekcję w kartonowych pudełkach cards planet w rozmiarze karty. Tym niemniej nie miałem separatorów, jak wyjmowałem karty to ciężko je było z powrotem wsadzić dokładnie w to samo miejsce, ogólnie wszystko się mieszało. Dlatego też ostatnio robiąc porządki w szufladzie (gdzie znalazłem przy okazji dwie talie turniejowe, leżące niemal od 1-2 lat, które nie zostały rozebrane :/) stwierdziłem, że dość tego. Kupiłem sobie sporo deck boxów mieszczących po 75 kart i rozłożyłem kolekcję rodzajami kart, co wg mnie powinni ułatwić sprawę. Załączam photo jak to mniej więcej wygląda - http://tiny.pl/qvrdp

A jak Wy sobie radzicie? Szczególnie ciekaw jestem osób, które mają naprawdę potężne kolekcje a też regularnie składają talie do gry :).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #23 dnia: Października 23, 2014, 03:43:26 pm »

Żeby uzbierać 5 setów base set za pomocą kupowania boxów, trzeba ich kupić około 20 ;) Kiedyś próbowałem uzbierać 5 setów angielskich i 5 polskich, ale polskie odpuściłem z powodu dostępności kart w dobrym stanie. Kiedy DT wchodził u nas, ludzie nie mieli w zwyczaju grać w koszulkach więc po czasie karty były w tragicznym stanie. Po kilku latach polowania udało mi się uzbierać 5 setów angielskich włączając w to karty promo (oczywiście część promo w wersji PL, CZ i IT). Byłbym jeszcze ewentualnie zainteresowany jednym setem podstawki żeby mieć 5x unlimited + 1 set limited (aktualnie mam 4+1) i kilkoma kartami z WZ w wersji foil. Ale jakoś szczególnie nie szukam. Wszystko upakowane w segregatory ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #24 dnia: Października 23, 2014, 04:53:29 pm »

Pret, to jak jedziesz na turniej to wyjmujesz po prostu karty z segregatora? Trochę uciążliwie chyba, ale może mi się tylko tak wydaje :). No chyba, że trzymasz karty w segregatorze już w protektorach (ale wtedy 5 sztuk w jednej przegródce?). W każdym razie w segregatorze karty mało miejsca zajmują i można trzymać je nawet na półce z książkami.

W latach 90 to nie wiem czy w ogóle nawet były protektory na polskim rynku. W każdym razie ja nie widziałem nikogo kto by ich używał w tych czasach :). Może były ale drogie? Co do zużycia kart to ja bym powiedział, że to zależy od człowieka. Jak ktoś grał na chodniku to wiadomo jak wyglądały jego karty :). Moje karty własnoręcznie kupione w latach 90 zachowały się bez protektorów w stanie co najmniej bdb+ wg mojej nomenklatury, bo zawsze się starałem nimi grać np. na czystym stole :P.

Co do stanu polskich kart to niejaki czarnooki (z moją małą pomocą) zebrał pełny set limited PL w stanie co najmniej nMINT. Sądzę, że jest jedyną osobą w Polsce mającą taki rarytas :). Karty limited PL w takim stanie to naprawdę białe kruki, ale jak widać jak się chce to się da. Tylko otwartą sprawą jest ile mu to czasu zajęło i ile kasy pochłonęło ;).
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2014, 06:06:59 pm wysłana przez hutnik »
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #25 dnia: Października 23, 2014, 06:32:37 pm »

Tak - za każdym razem wyjmuję z segregatora i przekładam do protektorów. ;) Nie jest takie uciążliwe, zwłaszcza, że za często ostatnio nie jeżdżę i nie grywam.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #26 dnia: Października 23, 2014, 06:42:26 pm »

Ja zbieram do każda karta x5 (niezależnie od języka czy wersji), ale sporą ilość kart mam x10.
Zamysł był taki żeby mieć all x5 i x10 tego co jest w taliach potrzebne, tak by złożyć 2 b dobre (ale inne) talie.
Np. Mam 10x ujawnienie, szczęście, zakłócenia, skradzione. Ale już pech tylko x5 bo jak wyżej talie mają być inne.
Ale są też odstępstwa, np. min mam 6 (5 dla jednej tali, gdyby była o miny oparta) i 1 do drugiej, bo 1 się zawsze przyda. Do celu brakuje ok 20 kart - głównie promosów.

Wszystkie karty w segregatorach - na turniej wyjmuję i do protektorów, potem z powrotem.
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #27 dnia: Października 23, 2014, 06:53:07 pm »

No to w sumie masz podobnie jak ja Qliq, jak też zbieram tak żeby móc sklecić z kolekcji dwie różne talie turniejowe :). Chociaż akurat Pechy chcę uzbierać do 10 sztuk, bo muszę mieć jakby co do pożyczenia dla rolnika :P.
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2014, 06:56:55 pm wysłana przez hutnik »
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #28 dnia: Października 23, 2014, 11:13:06 pm »

Ja to raczej mam mini kolekcję, bo kupuję jedynie te karty, z których chciałbym jakąś talię ulepić, do tego dochodzą jeszcze drafty i tak powoli kumulują mi się karty.

Do segregatorów wkładałem wcześniej, ale mnie to denerwowało, gdy miałem składać talię, a i same segregatory zajmowały zbyt dużo przestrzeni.

Kupiłem zatem pudło na biżuterię w Empiku za 43zł i tam też trzymam karty. W pudle jednak ciężko się przegląda w celu wymyślenia jakiejś talii - toteż po jednym egzemplarzu trzymam nadal w segregatorach (a że jest po jednym egzemplarzu a nie 5szt. to i segregatorów mam tylko dwa).



W związku z powyższym, kumuluję karty w liczbie 6szt. (5 w pudle i 1 w segregatorze).
Co do braków... to jeszcze długa droga przede mną. Mam jedynie kompletny Warzone w 1szt. a reszta to różnie, raz więcej a raz mniej.



Mam taki system: w pierszej komorze BASE SET. W drugiej INQ i WARZONE a w trzeciej GOL, APO, MORT i PLost. Jak na razie mi to wystarcza. Te przegródki po prawej wykorzystuję do wkładania kart, których nie chce mi się umieszczać w konkretnym miejscu - po prostu nieposortowane z BS są w pierwszym rzędzie w małej przegródce.

Problemem było to, ze karty wchodziły dosłownie na styk więc musiałem śmignąć parę razy papierem ściernym ścianki przegródek aby było bardziej "z poślizgiem". :P

Pudło jeszcze czeka na pomalowanie na coś w klimacie kronik mutantów, jak tylko to nastąpi, nie omieszkam się pochwalić.

Oczywiście jest i pudełko Commonów, z którymi nie do końca wiadomo co zrobić...

« Ostatnia zmiana: Października 23, 2014, 11:15:35 pm wysłana przez madrav »
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Kolekcje
« Odpowiedź #29 dnia: Października 24, 2014, 08:14:44 am »

Moja kolekcja mieści się obecnie w wielkim pudle na karty pochodzącym z Cards-Planet. W teorii to pudełko na 5000 kart, ale mi po włożeniu całej kolekcji 1073x5=5365kart (bez kart informacyjnych) zostało jeszcze sporo miejsca. Mam posegregowane dodatkami (separatory to pudełka po taliach podstawowych), potem rodzajami kart, potem alfabetycznie - więc złożenie talii nie jest takie uciążliwe - w zasadzie gorsze jest jej rozkładanie - szukanie odpowiednich miejsc w pudełku między kartą X a kartą Y :) Sama kolekcja dąży do 5x eng wersji - mam ok 88% jak do tej pory (100% nie będzie ze względu na nie-angielskie promo) - reszta to polskie / francuskie (tylko Mortyfikator- część U1) i właśnie włoskie / czeskie promo. Do tego dochodzą karty podstawowe - typu Zakłócenia, Szczęścia, Skradzione Papiery itp - po 10-15 szt (do złożenia więcej niż jednej talii naraz), a Inspiracji i Ukrytych Sił mam np po 30szt - jakby kiedyś wyszła chęć zagrania "z jednej kupy" całą kolekcją :) Do tego pudła dochodzi jeszcze segregator - z zestawem wszystkiego co wyszło po polsku po 1 szt w jak najlepszym stanie (część będzie jeszcze do wymiany właśnie ze względu na stan polskich kart)+karty informacyjne po 1 szt + karty - wynalazki - limited edition eng - karty różniące się od unlimited, jakieś dziwne druki - np karta Deja Vu na koszulce karty z Inkwizycji - trafiona właśnie w boosterze INQ i karty z autografem. Do tego 3 pudła Cards-Planet na 3200 kart - pełne kart - nadwyżek...  ;D
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2014, 08:19:49 am wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D