Marca 28, 2024, 01:00:35 pm

Autor Wątek: pod kontrolą vs niewinna sztuczka  (Przeczytany 4295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: pod kontrolą vs niewinna sztuczka
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 27, 2010, 06:27:53 pm »

tak sobie przemyslalem troche sprawe i wg mnie gdyby to nieszczesne "currently" odnosilo sie do kazdego momentu (a nie tylko do momentu dawania niewinnej) to ostatnie zdanie bylo by bez sensu,
jesli natomiast przyniemy, że "currently" odnosi sie tylko do jednego momentu, to ostatnie zdanie jest jaknajbardziej na miejscu.

dlatego tez uwazam, ze pod kontrola wygra z niewinna :D

co z tym robimy ?
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: pod kontrolą vs niewinna sztuczka
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 27, 2010, 07:30:50 pm »

W każdym wypadku jest w sumie bez sensu, bo Pod Kontrolą będzie poza Sojuszem jedyną opcją na zachowanie kart, a jak karta z Paradise ma nadawać sens zapisowi na karcie z APOC? :)

Niewinna sztuczka nie wyłącza efektów kart dołączonych tylko je odrzuca - więc w sumie jak interpretować ostatnie zdanie? Czy powinniśmy to odczytywać w ten sposób, że karty dołączone, które pozostają nie działają? Wydaje mi się, że nie - chodzi tu raczej o to, że wojownik po niewinnej po prostu nie ma żadnych kart więc żadne karty dołączone nie działają, ale tylko na tej zasadzie, że ich tam nie ma, natomiast te, które nie są dołączone działają normalnie. Jeśli uznamy, że Pod Kontrolą pozwala zachować karty to można się kłócić, że mimo wszystko karty te nie działają :)
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 07:44:07 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: pod kontrolą vs niewinna sztuczka
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 27, 2010, 11:32:07 pm »

pret, przeczytaj jeszcze raz na spokojnie niewinna sztuczke po angielsku i powiedz mi prosze dlaczego te karty ktore przetrwaja niewinna maja nie dzialac ?  bo jesli wychodzi na to co mowisz to ja chyba "no hablo" ...
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: pod kontrolą vs niewinna sztuczka
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 28, 2010, 06:23:52 pm »

A czemu te, które nie są dołączone miałyby nie działać? Tylko wtedy to zdanie cokolwiek tłumaczy jeśli założymy, że nie ma opcji na to, żeby mieć jakieś działające dołączone karty. Bo po co pisać, że inne niedołączone działają, skoro z opisu karty nie wynika, że mogłyby z jakiegokolwiek powodu nie działać?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.