Marca 28, 2024, 09:56:05 pm

Autor Wątek: Niewinna sztuczka a Pojmany  (Przeczytany 2732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marcino

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
Niewinna sztuczka a Pojmany
« dnia: Marca 12, 2013, 04:42:29 pm »

Pytanie
Warrior ma Niewinną sztuczkę, czy mogę zagrać na niego Pojmanego jak jest na placówce?
Niewinna nie pozwala dołączyć nowych kart, ale czy Pojmany jest dołączany? Tak, wiem że kartę należy umieścić pod nim ale na Pojmanym jest znaczek x
Jakieś sugeste?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Niewinna sztuczka a Pojmany
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 12, 2013, 05:18:32 pm »

Jest dołączany, jak spada jest dopiero anihilowany. Tak bym na to patrzył. Można się spierać, ale od zawsze karta ta jest traktowana jako dołączona. Poza tym w ogóle trzebaby wymyślić jakiś nowy status dla tego typu kart. Traktuj ją jak dołączaną, która jest anihilowana po tym jak opuszcza grę.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marcino

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
Odp: Niewinna sztuczka a Pojmany
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 20, 2013, 04:48:31 pm »

ok, tylko zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Jeżeli kartę mieli byśmy uważać za dołączoną to nie powinno być na niej tak napisane? "Dołącz do wojownika". Przecież już we wcześniejszych dodatkach było tak pisane na kartach, zatem tu jednak autor miał na myśli coś innego, niż dołączanie do wojownika. Symbol x świadczy o tym co należy z kartą zrobić po jej użyciu, ok. Ale przecież na innych kartach dołączanych do wojownika widnieje +, natomiast na karcie napisane jest ewentualnie "kiedy zostaje odrzucona, anihiluj ją" czy coś takiego. Nadal nie jestem przekonany
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Niewinna sztuczka a Pojmany
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 20, 2013, 05:13:45 pm »

Nie wnikałbym głębiej, bo jak się zastanowić nad tą kartą to jest ona totalnie bez sensu. Jest na niej co najmniej kilku bzdur, więc nie kombinowałbym. Karta nigdy nie bywa odrzucana bo jest anihilowana, a w przypadku odrzucenia mamy opisany jakiś efekt. Nikt nie wie też o co chodzi z zapisem, o wszystkich uwięzionych wojownikach. Nikt nie wie jak tak naprawdę powinno to działać, więc gramy tak jak ze wszystkimi kartami funkcjonującymi podobnie, włącznie z przynależnościami i tak dalej. Karty o stałym efekcie po prostu są dołączane i jest spokój.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.