Kwietnia 24, 2024, 09:39:07 pm

Autor Wątek: Secret  (Przeczytany 8904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Secret
« dnia: Czerwca 12, 2006, 10:53:46 pm »

Czy dobrze myślę, że karty spod Sekretu muszę zagrać w pełni legalnie? Tzn. dla kart wymagających akcje muszę mieć dostępnę akcje, dla Zamówienia musi być moja tura itd.
I czy można te karty zagrać w wybranej przeze mnie kolejności? Np. Przeciwnik zagrywa Ukryte Siły, ja anihiluję Sekret i najpierw rzucam spod niego Skradzione na Ukryte, następnie Inspirację i powiedzmy jako trzeci Wybieg?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 12, 2006, 11:07:38 pm »

Musisz móc normalnie zagrać karty i zagrywasz w dowolnej kolejności.
Te, których nie możesz zagrać są anihilowane.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 23, 2006, 12:54:53 am »

A można te karty zagrać wszystkie jednocześnie? Załóżmy, że np. mam pod Sekretem 3x Dziecko Szczęścia. Wystawiam Wojownika w Szwadronie i anihiluję Sekret :lol: Zadziała tylko jedno czy wszystkie?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 23, 2006, 02:31:15 pm »

Chyba pisze na karcie, że zagrywamy w dowolnej kolejności ale jednak kolejności ;) Z tymi Dziećmi szczęscia też bym nie szalał ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 23, 2006, 03:01:49 pm »

W sumie nie pisze nic o kolejności: "You may remove this card from the game at any time to play ALL of the Special cards underneath (if able). You must try to play all the cards. If unable, unplayed cards are removed from the game."

Jeśli nie zagrywa ich się jednocześnie to znaczyłoby, że można schować tam np. Skradzione + 2x Zakłócenia. I teraz przeciwnik zagrywa Ukryte Siły, anihiluję Sekret i rzucam spod niego najpierw Skradzione, przeciwnik Zakłóca, to teraz ja zagrywam spod Sekretu Zakłócenia itd. To mi się wydaje bardziej przegięte ;) Tylko nie wiem jak właściwie powinno być...
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 23, 2006, 04:28:30 pm »

Może i nie ma nic o kolejności, ale trzeba pamiętać, że nie można zagrać karty dopóki poprzednia nie zostanie rozpatrzona ;) Kolejność zagrywania obowiązuje zawsze.
Pewnego rodzaju wyjątkiem jest śmiertelna rana, którą to można kontrowac inne śmiertelne i mamy wtedy sytuację kiedy teoretycznie 2 karty są zagrane równocześnie mimo, że równocześnie zagrane być nie muszą.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 23, 2006, 04:37:22 pm »

Tak więc opisana powyżej sytuacja ze Skradzionymi i Zakłóceniami przechodzi?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 23, 2006, 04:56:09 pm »

Tu się pojawia problem Wintera :D Bo zakłócisz własne zakłócenia :P
Ale generalnie możesz zagrać kartę - dowolną spod Secret'u, po czym przeciwnik ma prawo skontrować. Jak skontruje, to możesz zagrać następną kartę jako kolejną kontrę lub coś zupełnie innego :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

bulielmo

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 08, 2006, 07:14:01 pm »

Jesli dobrze rozumiem to pod Secretem mogą być karty z klauzulą zagrywania natychmiast po, tzn czy usunięcie karty secret z gry nie jest przerwaniem momentu natychmiast po.

Drugie pytanko jest takie: jeśli mogę spod Secretu przegrupować kartę na ręke to znaczy, że jest ona traktowana jakby była w grze i przeciwnik może ją odrzucić np wykryciem agentów i equlibrium??
Zapisane
Papierowa peleryna w rolce = Pancerz Legendarnego Zabójcy :-)

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 08, 2006, 08:48:43 pm »

Cytat: "bulielmo"
Jesli dobrze rozumiem to pod Secretem mogą być karty z klauzulą zagrywania natychmiast po, tzn czy usunięcie karty secret z gry nie jest przerwaniem momentu natychmiast po.
Normalnie jakbyś zagrywał z ręki.

Cytat: "bulielmo"
Drugie pytanko jest takie: jeśli mogę spod Secretu przegrupować kartę na ręke to znaczy, że jest ona traktowana jakby była w grze i przeciwnik może ją odrzucić np wykryciem agentów i equlibrium??
Karty pod Secretem są koszulką do góry, więc przeciwnik nie wie czy to karty Specjalne. Wniosek chyba się nasuwa sam.
Zapisane

bulielmo

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 08, 2006, 08:59:22 pm »

Cytuj
Karty pod Secretem są koszulką do góry, więc przeciwnik nie wie czy to karty Specjalne. Wniosek chyba się nasuwa sam.
Pod Secret można wkładać tylko karty specjalne

Cytuj
PLAY AS ONE ACTION. This card may never be discarded. You may play Special cards under this card as one action each. ..."
Tak więc przeciwnik chyba może je w takim razie odwalić w ciemno?
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2009, 07:14:38 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
Papierowa peleryna w rolce = Pancerz Legendarnego Zabójcy :-)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 08, 2006, 10:28:03 pm »

Odwrócone karty nie do końca mogą być celem kart typu Equilibrium. Tak samo jak nie może odrzucać kart po całkowitym zaćmieniu - nawet jak wiesz, że to karty specjalne, najpierw muszą one zostać przywrócone do gry. Co by się stało gdybyś pod Secretem znalazł kolejny? Nie może on zostać odrzucony :P Są jednak w grze i można je zanihilować anihilacją np :) Bo to usunie Secret.
Przegrupowanie jest dość jasne - karty są nadal Twoje i nie ma znaczenia, co to za rodzaj i jakie jest jej działanie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Jasieq

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 268
  • Czyste Zło
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 09, 2006, 08:04:15 am »

Czy można zagrać secret w momencie gdy przeciwnik wygra grę?(pod secretem ma się prawie ci się udało,ale...)
Zapisane
Bringer of Light | Pan Nienawiści ;)

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 09, 2006, 12:58:58 pm »

Zagrać nie, odkryć kartę spod Secretu owszem.
Zapisane

Qba

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 208
  • po namyśle:D
    • Zobacz profil
Secret
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 27, 2006, 11:59:33 pm »

Czy w takim razie spod secretu można zagrać jednorazowo Mine Piege :mrgreen:  i zaraz po tym śmiertelną ranę? Przecież bobka zagrywa się natychmiast po wprowadzeniu woja do gry a śmiertelną dopiero jak jest ranny a przecież nie mieści się to w przedziale czasowym zagrania spod secretu bo jest to sekwencja rozciągnięta w czasie gry i zależna od skutecznego zagrania wcześniejszej karty, w tym wypadku boba. :mrgreen:
Zapisane
"JASZCZOMP" BRACTWA:D