Kwietnia 23, 2024, 05:33:18 pm

Autor Wątek: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013  (Przeczytany 14134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 27, 2013, 06:06:21 pm »

Turniej za 5 dni więc myślę, że warto by było podnieść temat organizacji. Byłem raptem na jednym turnieju więc nie pretenduje do żadnego „mądrali” w tej kwestii, jednak chciałbym się dowiedzieć co i jak :).

Na Avangardzie w 2012 były 2 grupy po 7 osób, w sumie rozegrałem 6 meczów, od 12 do 24. Średnio wyszło 2h na mecz a warto wziąć pod uwagę, że możliwe były 2 ataki w puchę za PZ (!). Wprawdzie było sporo mocno „zamulających talii” w mojej grupie (m.in. talia na wołach, najemnikach i różnych leszczach), jednak zawsze jest szansa, że jakieś tego typu talie będą. Teraz jest dozwolony 1 atak w puchę za PZ, więc siłą rzeczy średni czas rozgrywki się wydłuży (teoretycznie, zależy od tego jakie talie będą grane).

Do tego nasz czas na Polconie jest z tego co wiem krótszy, w tabeli programowej mamy zarezerwowany czas od 12 do 19, a więc raptem 7h.

W związku z tym postuluje żeby zrobić jak najwięcej grup, żeby turniej w ogóle był możliwy do dogrania w sobotę. Zapisało się 18 osób, realnie przyjedzie pewnie z 15-16 więc myślę, że dałoby radę stworzyć 4 bądź też nawet 5 grup. No i jeśli będzie dużo grup, sporo osób szybko odpadnie i dobrze by było zorganizować też im jakiś fajny ladder, żeby nie musieli wracać do domu po 3-4 meczach.

Kolejna sprawa – na ile można przekroczyć ww. limit czasu i gdzie się przenosimy jak będą nas już siłą wyrzucać (jak mnie i Snaka z sggw, gasząc nam światło ;)).

Możliwe, że moje obawy są nieuzasadnione i Skoq ma wszystko pod kontrolą, ale nic nie pisze w tej kwestii dlatego dla pewności podnoszę ten temat publicznie :).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Jerry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Irytujący Kłapouchy Gaduła ;)
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 27, 2013, 11:07:54 pm »

Co do lokalu, jak nas będą wyrzucać, to mam parę pomysłów. Pogadamy, jak nas będą wyrzucali. ;)
Przy okazji, jakby ktoś miał w rozsądnej cenie 2 x Ujawnienie przeznaczenia, to niech da znać na priva.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 28, 2013, 10:29:45 am »

Jerry - co do grup  - w zależności od ilości osób będziemy grać każdy z każdym, albo podzielimy się na 2 lub 4 grupy - okaże się na miejscu jak zwykle. Sala będzie dla nas do 6.00 w niedzielę - ten opis z tabeli jest delikatnie mówiąc niedokładny ;) Dzwoniłem dzisiaj  do naszego "opiekuna" i on twierdzi, że nie będzie problemu :) Będziemy grać z Dark Edenowcami ( ich będzie z 9 osób jakoś) w jednej sali - ale myślę, że się zmieścimy.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 28, 2013, 12:44:27 pm »

Popatrzyłbym na turniej DE... Coraz bardziej żałuję, że mnie nie będzie :) Mam nadzieję, że nie skończy się na jednej, czteroosobowej grupie jak w Raciborzu :P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 28, 2013, 01:05:19 pm »

A może jednak wpadniesz? :P
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

cthulhu

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 28, 2013, 10:31:04 pm »

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będę (jak Tommy Lee Jones w Ściganym 8) )
Jak zwykle wezmę czajnik, więc zabierzcie jakiś kubki, zupki, itp.

Poza głównym turniejem gramy coś jeszcze? Draft? A może ktoś na partyjkę KULTu chętny?;)
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 29, 2013, 08:25:05 am »

Poza turniejem - Muleq będzie miał towar na drafta ;) Myślę że na więcej czasu nie będzie... ;)


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2013, 02:30:05 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 29, 2013, 02:32:12 pm »

UWAGA - istotne informacje w pierwszym poście - MIEJSCE I CZAS - po rozmowie telefonicznej okazało się, że tabelka na stronie Polconu jest do d. - mamy i inne miejsce i inny przedział czasowy :)

NIECH KAŻDY UCZESTNIK PRZECZYTA!
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 29, 2013, 10:45:25 pm »

Sspoko  8) nieźle nas rozgonili, na szczęście między 6 a 11 nie jest daleko. Jak ktoś będzie miał kłopoty ze znalezieniem się to są jeszcze telefony
Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 30, 2013, 10:01:05 am »

Kati gramy w  16 a nie w 6, 6 jest dalekoooo

jak dobrze się doczytałem to wystarczy że kupimy akredytację specjalną za 20PLN , nie ?
bo wymieniony "kocioł" którego dotyczy akredytacja specjalna to miejsce w którym gramy, nie ?
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 30, 2013, 08:03:21 pm »

Hehe - dobrze kombinujesz TrStarter ;) faktycznie to kocioł :)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 30, 2013, 09:23:17 pm »

Kati gramy w  16 a nie w 6, 6 jest dalekoooo

tak tak :) chodziło mi o turniejówkę 6 i budynek 16, trochę skrót myślowy z mej strony :)



http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14521730,Uczestnicy_Polconu_stali_kilka_godzin_w_kolejkach_.html#BoxSlotII3img
ciekawie, oby jutro było lepiej...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2013, 09:35:25 pm wysłana przez Kati »
Zapisane

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #42 dnia: Września 01, 2013, 03:46:10 pm »

Świetny turniej!

Krakowiacy dobili do swego grodu ok 9 rano, więc było jak zwykle długo, choć za każdym razem sobie obiecywaliśmy, że więcej tak nie robimy, że nie będziemy startować do domu około godziny 4.

Bardzo fajnie się grało, miłe towarzystwo w postaci turnieju Dark Eden w tym samym pomieszczeniu a po sąsiedzku cała sala gier planszowych do wypróbowania - extra. W pobliżu spoko knajpy z żarciem i napojami. Jak na razie to był najfajniejszy konwent na jakim byłem.

Talie... cóż, Japończycy i Zło zdominowały okolicę, choć trafiali się także przedstawiciele innych przynależności.

Ci co nie byli - niech żałują - powiadam Wam, jest czego! :)

W drafcie trafiłem SEN, SHILLELAGH, WIEK KATASTROF, CIOS DLA KARDYNAŁA, NIMROD AUTOCANNON, CAP 7000P -więc udanie :)
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2013, 06:00:34 pm wysłana przez madrav »
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #43 dnia: Września 01, 2013, 05:43:34 pm »

Pomimo początkowych problemów organizacyjnych Skoqa, jak i problemów z nią na całym konwencie, wyszło, że mieliśmy super miejscówkę, którą "zaadaptowaliśmy", chociaż powinienem powiedzieć, że zalaliśmy ją hordami jak armia legionu ;) wypychając poprzednich graczy z niej, gdyż dostaliśmy salę po planszówkach.     
 Niezapomniane wizyty w zabiegowym i poważne o życiu rozmowy :)  Śmiechu jak zwykle co niemiara i muszę powtórzyć - jeden z lepszych turniejów na jakim do tej pory byłem ( w tym roku  ;D ).
 Szkoda, że wcześniej nie przyszło mi do głowy, by wziąć jakąś planszówkę, bo te 5h bezczynności czekając na rozwiązania w grupie B były męczące. A gra w "Pan tu nie stał" to było to czego trzeba, gra warta polecenia bo jest świetna
 Sam turniej to prawie same małe żółte ludziki i legion, wszędzie legion (plus Placówkarze Madrava). Z moją talią wbiłem się w grupę po prostu idealnie :) Graliśmy do białego rana, a w szybkim finale spotkały się dwie jakże różne koncepcje talii opartej na Mishimie.

W nagrodę za czekanie na odchodne Mulqa wziąłem sobie 2 boosterki base seta i w pierwszym ku mojej uciesze znajdowała się przenośna mina.

Dzięki wszystkim za gry, po kilkumiesięcznej przerwie to było to czego mi potrzeba, a grało się naprawdę wybornie. Szkoda tylko, że nie dotarło nas więcej ostatecznie, ale i tak to był jeden z większych turniejów ostatnimi czasy.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2013, 05:57:49 pm wysłana przez Kati »
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Polcon - Warszawa, 31.08 - 01.IX.2013
« Odpowiedź #44 dnia: Września 01, 2013, 08:33:51 pm »

Turniej rewelka! Wielkie dzieki Skoq za organizację. Miejscówka mimo początkowych trudnosci okazała sie idealna. Duża zasługa w tym Jerrego, który uprzejmie acz zdecydowanie wyjasniał każdemu wchodzacemu do naszego "games roomu" że odbywa się tu turniej Doom Troopera i niestety miejsc NIE MA ;). Mimo zapowiedzianych 18 osób ostatecznie zjechało się nas 13 co i tak uważam ze niezły wynik biorąc pod uwage chociażby frekwencję na ostatnim Goblikonie ;). Gry grupowe skończyły się koło północy, choc i tak pojedynek między Cthuhlu i Jerrym został oddany walkowerem. Miłym przerywnikiem była wizyta w pokoju służbowym Jerrego gdzie przy filiżance woodki rozmawilismy o rurach i innych tego typu egzystencjalnych problemach :D. Oczekiwanie na kolejne pojedynki można było sobie uprzyjemnić wypożyczając jedną z wielu planszówek. Nam udalo się prztestować grę "Kolejka" która idealnie oddawała realia sklepów w czasach PRL. Turniej dla mnie zakończył się w półfinale koło godziny 4 nad ranem gdzie po zaciętym pojedynku musiałem po raz kolejny uznać wyższosc talii Katiego. O samych grach napisze więcej przy opisie talii. Powrót z Warszawy mimo nieprzespanej nocy tym razem na szczęscie odbył sie bez bliskich spotkań z rowami, krawężnikami czy innymi znakami drogowymi ;). Mam nadzieję że przynajmniej jeszcze raz w tym roku uda mi się wyrwać na turniej dooma. Do zobaczenia!
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)