Marca 28, 2024, 05:26:32 pm

Autor Wątek: Praca licencjacka  (Przeczytany 3560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Praca licencjacka
« dnia: Listopada 22, 2013, 11:39:54 pm »

Mam w tym roku do napisania pracę licencjacką z filologii angielskiej. Wpadł mi do głowy pomysł żeby napisać pracę o naszym kochanym Doomtrooperze ;D.  Podstawowy problem jest ze sformułowaniem tematu. Żeby promotor mógł go zaakceptować musi być on jakos związany z historią lub kulturą USA lub Anglii. Pomyslałem o temacie: Motywy historyczne w swiecie Kronik Mutantów ( takie zboczenie zawodowe ;) ). Istotna sprawą będzie również kwestia źródeł na jakich mógłbym oprzeć swoja pracę. Jeżeli ktos z Was miałby jakis inny pomysł lub sugestię byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

necrobutcher

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: Praca licencjacka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 23, 2013, 09:17:08 am »

To co znalazłem nie jest konkretnie na temat DT ale może się przyda ;) jako zasłona dymna http://cards.wikia.com/wiki/Collectible_card_game.

A tak pozatym to ja bym nawiązywał jakoś do popkultury, generalnie definicji masz bardzo dużo :).

Wiem że to same ogólniki ale może cośpomogłem ;).
Zapisane
Non Serviam !

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Praca licencjacka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 23, 2013, 05:29:48 pm »

Nie wiem dokładnie czy o to co przyszło Mi do głowy to jest właśnie to czego szukasz ale... Imperial. Masz tu korporację wyjętą z struktur i historii UK (klany). Np. piechota okopowa to nic innego jak żywcem przeniesieni żołnierze angielscy w maskach gazowych z okopów I wojny światowej. Jednym z źródeł mogła by być kroniki mutantów przykładowo: The Clans Of Damnation.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Praca licencjacka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 24, 2013, 08:38:07 am »

Co do źródeł to tylko książki z od RPG wydają się mieć sens i podręczniki do Warzone edycja pierwsza. Capitol i Imperial mają coś wspólnego z USA i Anglią ale to chyba by było na tyle. Wszystkie te Pdfy są chyba dostępne na mutantpedia.com.

EDIT: W sumie to napisałem bzdurę. Podręćzniki do WZ druga i trzecia edycja również się nadadzą. Czemu nie? Inny podział jednostek, klanów etc. ale to nadal klany i jednostki wzorowane na rzeczywistych oddziałach (nie wszystkie oczywiście ;) ). No i może coś ciekawego znalazłbyś w nowym MC od Fantasy Flight Games. Nie wiem co oni tam stworzyli bo nie czytałem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2013, 08:52:31 am wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Praca licencjacka
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 24, 2013, 09:56:10 pm »

Dzięki Panowie za pomoc. Czy może jeszcze ktos wrzucić linka do historii kronik mutantów. Takie cos jak na naszym Forum tylko w języku angielskim ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Praca licencjacka
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 25, 2013, 10:57:31 am »

http://www.mutantpedia.com/eng/Warzone.html

W pierszym pdf-ie znalazłem historię. Jak pogrzebiesz dalej to więcej napewno znajdziesz.
Zapisane

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Praca licencjacka
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 25, 2013, 10:26:03 pm »

Między światem MC i naszym istnieje sporo zbieżności historycznych (coś jak historia, która się powtarza) - bo większość ważnych wydarzeń, jeśli chodzi o korporacje, jest zainspirowanych wydarzeniami historycznymi.
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2013, 10:28:08 pm wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

Malina

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Praca licencjacka
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 01, 2014, 12:56:36 pm »

Bardzo fajny pomysł na pracę licencjacką. Temat ciężko wymyślić, żeby ładnie się wkomponowywał.


Wrocław, ul. Grabiszyńska - trener personalny
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2015, 08:00:58 pm wysłana przez Malina »
Zapisane

hottohoren

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Praca licencjacka
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 25, 2015, 12:25:58 am »

hint od mojej żony: "czesc, moze oprzyj prace na temacie postapokaliptycznej wizji swiata w kulturze amerykanskiej - w kinematografii i literaturze az sie roi od przykladow... twoja praca moglaby rozwinac temat na przykladzie Kronik Mutantow..."

a od siebie co mogę Ci poradzić to poczytać Capitol Sourcebook i Imperial Sourcebook :) jak poszukasz to znajdziesz PDFy :)

edit: Przejrzałem na szybko sourcebooki do MC RPG i no cóż.... dużo informacji ale już z ery rządów megakorporacji.... jak nie motyw post-apokalipsy to motyw cyber punku :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2015, 12:38:52 am wysłana przez hottohoren »
Zapisane