Kwietnia 24, 2024, 06:45:06 am
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu

Autor Wątek: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014  (Przeczytany 19227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 14, 2014, 04:54:25 pm »

Mam ze 30 boosterów WZ - wezmę. Na drafta bym się pisał ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 16, 2014, 09:17:32 am »

Moje sprawozdanie z turnieju.

PRETORIAN STALKER 45:22 - WIN +23
Pierwszy mecz. Pret grał Legionem na MH, Mishima jak wiadomo jest sroga na Legion, więc przypasowało dobrze. Ciągła walka o każdą kartę, kilka kryształów zużytych z mojej strony (najpierw na Pound zanim został użyty + Drugą Szansę) i w końcu wygrana po bardzo długiej i emocjonującej grze (chyba z 2.5h, na pewno najdłuższa gra na turnieju). Wykształtowanie Poundu dało mi dużo.

TROUBLER 22:42 – LOSS -20
Troublerowi podeszło rozdanie-marzenie, w pierwszej turze już miał 7PZ z misji (Chwała Cesarzowi i Solidarity) i Dziecka. Dodatkowo zgarniał PZ-ty za moich wojowników Mishimy. Ja akurat miałem b.słabe rozdanie. Wykryształowałem jedną misję, próbowałem coś popsuć Troublerowi Anihilacją ale to było tylko przedłużanie agonii. Wykrycie Agentów x3 i Desperackie Środki nie wystarczyły. Uratował go też dwukrotnie Atylla III, który mi dziobał strzelecko Toshira. Zasłużona wygrana Troublera.

CTHULU 18:45 – LOSS -27
Jak zwykle ciężka przeprawa. Cthulu b.mocno się wyłożył na stół od samego początku, Neferytką Ilian z wszelkimi możliwymi Darami, Reliktami i innymi dopalaczami. Popełniłem błąd bo nie zauważyłem Wywołania Bólu i zaatakowałem Toshiro, potem Cthulu popełnił błąd bo zapomniał o moich PA z Ciężkich (w czym mu niestety trochę pomogłem) i się nadział w walce strzeleckiej na mojego Toshiro z przeszywającym. Potem ciężka walka, kryształowanie, Living on The Edge i Cthulu wygrał rzutem na taśmę nie mając draw/discard pila i z kilkoma kartami na ręku.

SKOQ 70:30 – WIN +40
Jak zwykle ze Skoqiem ciekawa rozgrywka :). Parę tur patu, bo obojgu się zapchała ręka, a Skoq na stole miał tylko Local Thuga (który zdobywał PA). Jak zwykle masa przeszkadzajek w talii Skoq i taka grubość, że nie wiadomo było co wyrzucać Kryształem. Jak zaczęło być gorąco dla Skoqa z PZ-tami to wystawił Żandarmskiego Bestala ze statami 28/28/28/28 który wjechał mi raz ładnie na puste i następnie mocno przyblokował stół. W końcu udało się go ubić Toshiro z Przeszywającym + misją Zabójstwa, stąd te punkty. W kluczowym momencie wszedł mi Powiew w Skoqa, więc nie miał możliwości nijak obronić Bestala.

NIUA 42:6 – WIN +36
Talia na Placówce, ale był też Crenshaw. Dobrze się wyłożyłem na początku i wykryształowałem Wybieg. Potem po użyciu kolejnych Kryształów nie miałem zielonego pojęcia co odrzucać. 6 PZ z Białego Mistyka ubitego bodajże Crenshawem. Co ciekawe byłem pewien, że go uratuje, ale Ucieczka, 2 Zakłócenia i Repudiate nie wystarczyły bo dostałem Fizzlem w twarz, czego się w ogóle nie spodziewałem ;).

LECHU 0:43 – LOSS -43
Mecz bez historii, Lechowi podeszła karta, dostałem na wstępie 2 razy Poundem w twarz i to było na tyle. Talia szybka i sroga, nie miałem nic do powiedzenia.

NEKRO 22:14 po oddaniu w/o 22:40 – LOSS -8
Nekro miał Znawcę, Ożywionych Legionistów i jakichś autokillerów i anihilatorów z Placówki. Trochę dziobał po 3 PZ-ty, dostałem Poundem w twarz (nie wiem czy nie dwa razy). Miałem słabe rozdanie ale udało mi się wyjść w końcu Toshiro, który skasował 3 wojów oraz wjechał w puchę w jednej turze (Nekro chyba zapomniał o Nozakim bo go wyłożyłem na początku i miał mnóstwo kart dołączonych, nawet Zabójstwo). Udało mi się w końcu porządnie wyłożyć na stole, był też Nozaki z Aurą i pilnowałem, żeby mieć zawsze min. 6 PZ na zakłócenie Sztuki i MH. Sytuacja zaczęła być dla mnie zdecydowanie korzystna, ale przy stanie 22:14 dla mnie poddałem partię, bo miałem do wyboru wyjść o 1 w nocy albo zostać do 6 rano co mi się nie uśmiechało. Nekro był tak wspaniałomyślny, że zdecydował się zostawić mi zarobione PZ-ty mimo w/o (dziękuję, miły gest).

BILANS 3-4
+ 1 PZ


Zasady na turniej mi nie przypasowały, więc nie miałem pomysłu co złożyć. Stąd ta nudna Mishima, której nie lubię bo uważam, że jest po prostu przepakowana, ale strach przed discardem zmobilizował mnie do zagrania Aurą (no i B.Mistycy też discardują). Tyle, że 3 Aury w talii to za mało i dostałem parę razy discardem w twarz (szczególnie Poundem), co nie było szczególnie przyjemne i przyczyniło się walnie do przegrania poszczególnych meczy. Generalnie uważam, że dopuszczenie discardu na turniej nie było dobrym posunięciem. Discard nic nie wnosi do gry a sprawia tylko, że bez kart na ręce odechciewa się po prostu grać. Jestem zdecydowanym zwolennikiem Preta, który postuluje odbanowanie większości kart właśnie oprócz discardu. Mimo odbanowania Wrobienia (względem ostatniego turnieju) nie było na szczęście grane, ale to pewnie tylko dlatego, że nie było Mulqa & Qliga ;).

Same warunki turnieju były w porządku, ale ta akcja z brakiem możliwości wyjścia ze szkoły od 1 w nocy do 6 rano to nie była fajna sprawa. Oczywiście, że nie mogą nikogo pozbawić wolności i jak by się człowiek uparł to by wyszedł, ale organizatorzy, po wcześniejszym postawieniu sprawy na ostrzu noża, zmienili taktykę i zaczęli prosić, tłumaczyć jakie mieliby z tego tytułu problemy etc. więc żeby nie robić im problemu stwierdziłem, że pójdę o 1 w nocy. Od rana muszę się zajmować dzieckiem, więc wyjście o 6 rano nie wchodziło w rachubę. Szkoda mi poddanego meczu z Nekro, bo wydawało mi się, że miałem przewagę, no ale cóż, takie życie. Dzięki wielkie dla Lecha za podwózkę do metra. Dziwnie się wracało metrem z Cthulu, po 1 w nocy w sobotę, wszyscy w metrze i na peronach nawaleni a my trzeźwi jak świnie ;).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

cthulhu

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 16, 2014, 05:49:11 pm »

Pierwszy tegoroczny turniej za nami. Ostatecznie zjawiło nas się 8 osób: Skoq, Lech, Pretor, Trabler, Nekro, Hutnik, ja oraz nowy gracz Niua, który okazał się całkiem sympatycznym kompanem do gry i rozmowy ;) mam nadzieję, że będzie odwiedzał nas częściej. Rozgrywki wygrał Lechu z kompletem zwycięstw, 2 miejsce przypadło Pretorowi, a 3 chyba mi. Sam turniej przebiegł sprawnie, grało się dobrze. Fajnie było zobaczyć po długiej przerwie Pound od Flash w użyciu (zwłaszcza swój - u przeciwnika cieszył zdecydowanie mniej ;D ) Discard był miłą odmianą i uważam, że raz na jakiś czas możemy go dopuszczać. Co do samych gier - turniej zacząłem z przytupem, od 4 w miarę wysokich zwycięstw. Dobrą passę przerwał Skoq  - karta zupełnie mi nie podeszła, chyba moje panie przeraziły się nieokrzesanych Kozaków ;) następnie nie dałem rady Lechowi i Pretorowi. Bilans gier: 4-3 i +47PZ. Nawet jakieś skromne nagrody były: klasery na karty dla pierwszej trójki. Będzie jak znalazł na moją skromną kolekcję Kultu ;D Dzięki wszystkim za gry. Lechu - dzięki za podwózkę do metra ;)
Z tekstów utkwił mi tylko Wyspiarz Gender i panczenista ;)

Panowie chwalić się co w drafcie dobrego trafiliście ;)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 16, 2014, 09:46:17 pm »

Niewielu graczy, chociaż jak na ostatnie czasy nie ma co narzekać. Grało się fajnie, chociaż wyniki kilku gier to kwestia tylko i wyłącznie szczęścia bo komuś siadło za dobrze, albo nie miał wojownika itp. :) Skoq martwił się, że na drafta ma zestaw tylko dla pięciu graczy, a ostatecznie okazało się, że graliśmy drafta we 3 osoby. Na 6R udało mi się trafić Furię, Nikodemusa, AH/UH, Zabójstwo i dwie karty niewarte wspominania. Było jeszcze kilka niezłych kart u Skoqa i Nekro.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 17, 2014, 08:30:58 am »

Wielkie dzięki za przybycie i fajne granie. 8 graczy, turniej trwał od ok 14.30 do 1.00 - dobry timing, po części na pewno w wyniku dopuszczenia discardu - dla mnie fajny pomysł, oby nie za dużo i nie za często :)
Pudło:

1. Lechu,
2. Pretorianstalker
3. Cthulhu,

Albumy wspomniane przez Cthulhu były dla pierwszej trójki jako nagrody od orgów Zjavy.

Co do gier - postanowiłem zagrać czymś mało grywalnym, ale przegiąłem z grubością talii - jak już coś mało grywalnego, to chudsza talia powinna być - wynik gier mówi sam za siebie.

Niua - mam nadzieję, że spodobało Ci się granie turniejowe i będziesz wpadał na turnieje częściej :)

Wyniki wrzucę jak będzie czas na podliczenie.

Od 1.00 do 6.00 graliśmy z Nekro i Pretorianstalkerem drafta - a nawet 3 drafty :) Grało się super, karty R / U z Inq też fajne podeszły - m.in. Alakhai, Cios dla Kardynała, Inquisitor Majoris. Tekstem drafta dla mnie pozostanie "Starszy aspirant", czyli Cyberglina ze wsparciem Technika Walki ;)

Dzięki wszystkim i do następnego grania! :)

Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 17, 2014, 03:08:52 pm »

Skoq podasz wyniki z dalszych miejsc ?
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 17, 2014, 04:21:42 pm »

Panowie wybaczcie moją absencję. Następnym razem postaram się poprawić :) Dla mnie pół biedy jeśli turniej będzie kończył się o 1 w nocy, ale później będą dodatkowe rozgrywki jakieś, do jakiejś rozsądnej pory kiedy będę mógł wrócić do domu. Ale jeśli turnieje będą kończyć się o 1 ( bądź wcześniej) bez dodatkowych atrakcji to biorąc pod uwagę to, że  z Radomia aktywny zostałem chyba już tylko ja (z Pukim ciężkie rozmowy w tym temacie) to czarno widzę moje wizyty na turniejach więcej niż raz w roku przy takich frekwencjach. Cały czas mam w pamięci Falkon sprzed 2 lat kiedy gry skończyły się o 10 a ja zostałem prawie na lodzie
Zapisane

niua

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 17, 2014, 06:00:33 pm »

Hej!  ;D  Jeżeli tylko kasa oraz zdrowie pozwolą (a jest na to spora szansa) to oczywiście że będę wpadał na kolejne turnieje. Bardzo mi się podobało! Atmosfera super, dużo śmiechu, trudno chcieć więcej ! Mam nadzieję że następnym razem uda mi się zostać dłużej, zagrać w drafta i jeszcze więcej nauczyć.

Co prawda osobiście troszeczkę wolę klimaty tupu luźne granie przy piwku i innych tam takich  ;)  :P Ale tryb turniejowy też jest bardzo wypaśny i bezsprzecznie grając z Wami w ten sposób na pewno moje skromne umiejętności będą miały dużo większe szanse dostać kopa wyżej 8)

 Mam nadzieje że już powoli zaczynamy obradować kiedy następny turniej  ;)


Zapisane
... A WTEDY NADEJDĄ WIELKIE GADY I SPUSTOSZĄ ZIEMIĘ OGNIEM I FURIĄ !!!

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 17, 2014, 11:32:50 pm »

Cytuj
Panowie wybaczcie moją absencję. Następnym razem postaram się poprawić :) Dla mnie pół biedy jeśli turniej będzie kończył się o 1 w nocy, ale później będą dodatkowe rozgrywki jakieś, do jakiejś rozsądnej pory kiedy będę mógł wrócić do domu. Ale jeśli turnieje będą kończyć się o 1 ( bądź wcześniej) bez dodatkowych atrakcji to biorąc pod uwagę to, że  z Radomia aktywny zostałem chyba już tylko ja (z Pukim ciężkie rozmowy w tym temacie) to czarno widzę moje wizyty na turniejach więcej niż raz w roku przy takich frekwencjach. Cały czas mam w pamięci Falkon sprzed 2 lat kiedy gry skończyły się o 10 a ja zostałem prawie na lodzie

Graliśmy do 6:00 więc nikt jakoś strasznie długo na transport nie czekał. Trudno powiedzieć czy drafty będą możliwe następnym razem, ale można zawsze ustalić inne zasady na jakiś poboczny miniturniej lub multiplayer.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 18, 2014, 07:04:18 pm »

Hej, hej. Fajny turniej. Udało mi się wygrać, ale trzeba zaznaczyć, że wziąłem typową turniejową 60tkę, w przeciwieństwie do pozostałych graczy  ;) Jak to na taką talię przystało przeważnie karta mi dochodziła, wyjątkiem gra z Troublerem, ale i z nim udało mi się wygrać (choć gdy zobaczyłym czym gra trochę się podłamałem). Jestem dumny przede wszystkim z tego, że nikomu nie udało się odrzucić mi kart z ręki. Wniosek - discard nie jest straszny, trzeba się tylko na niego przygotować.

Dużą wadą turnieju była organizacja (nie chodzi mi tu oczywiście o Skoqa, ale o organizatorów konwentu). Graliśmy na hali sportowej, było głośno i tłoczno. Całe szczęście znaleźliśmy w miare spokojny kąt, bo gdybyśmy mieli grać tam gdzie wstępnie nas umiejscowiono, to byłaby kicha. To, że zamykano szkołę między 1 a 6, to kolejna pomyłka - przez to nie zostałem na drafta. Nagrody też raczej symboiczne  ;).

Dobra, koniec tych narzekań. Grało się świetnie!
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 18, 2014, 08:48:13 pm »

Miejsca w turnieju - punkty do rankingu:

1.Lechu - 8 pkt.
2.Pretorianstalker - 7 pkt.
3.Cthulhu - 6 pkt.
4.Nekromagus - 5 pkt.
5.Hutnik - 4 pkt.
6.Troublestarter - 3 pkt.
7.Skoq - 2 pkt.
8.Niua - 1 pkt.

Podeślę Nekro pliki do opublikowania.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 19, 2014, 11:29:17 am »

Hejka.
Dochodzę jeszcze do siebie. ;) Turniej ok. Draft rewelacyjna zabawa - została jedynie stara gwardia.  ;D Bodajże pret zrezygnował ze swojego segregatora więc łyknolem go Ja a po spotkaniu z Niua na centralnym dostał Go jako zachętę do dalszych przyjazdów.

Lechu, Trabler, Skoq mieli tradycjne talie charakterystyczne jak dla nich. Pret talia jak zwykle dopieszczona i przemyślana (gdyby ta inhalacja weszła :D ). Cthulhu coś ostanio sieka niemiłosiernie na styl Lecha. Hutnik i Niua będziecie mieli okazję do rewanżu. Hutnik co by było dalej gdybyś mógł zostać tego niewiadomo i sie raczej juz tego niedowiemy może Ty może Ja nie z takich rzeczy się wychodziło. Zapisywanie PA to dobra rzecz ale proponuję aby każdy robił to dla siebie bo pytanie przeciwnika co chwile lekko rozprasza (przynajmniej mnie).
Zapisane

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 19, 2014, 11:59:22 am »

Wiem o tym, że zapisywanie czyichś PA bywa kłopotliwe, ale w przypadku jak ktoś oznacza swoje PA niedbale rzuconymi monetkami (no offence) ciężko jest na bieżąco ocenić, ile tak naprawdę ich ma. Akurat tym razem nie miałem takiej talii, ale np. na Falkonie miałem talie na palenie PA przeciwnika i w każdej chwili musiałem wiedzieć, ile dokładnie tych PA ma… Jak ktoś sam zapisuje swoje PA to nie ma problemu, bo mogę zerknąć na jego kartkę. Tak samo jak ktoś ma eleganckie kosteczki (np. Skoq czy Qliq). Ale z monetkami to już jest dla mnie problem. Nie mówiąc już o tym, że nie każdy mówi, czy medytuje czy nie, tylko np. robi tak: wychodzi wojem na stół i rzuca 2 monetki do puli. Jedni liczą monetki tak inni inaczej, dla jednych 1gr to 1PA, 5gr to 5PA, 2zł to 20PA, dla innych nieważna jaka monetka to zawsze 1PA itd. Każdy ma swój indywidualny system.

Postaram się Nekro usprawnić to następnym razem, żeby się nie pytać tak często o ilość PA, ale z samego zapisu wybacz nie zrezygnuje :).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 19, 2014, 12:33:42 pm »

Dla Ciebie niedbale rzucone monetki a dla Mnie misternie ułożony stos i swoją drogą w przypadku jakiś nieścisłości wierzył bym bardziej temu co mam na stole niż temu co masz tam nabazgrane na kartce (no offence).
Zapisane

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Zjava - Warszawa, 15 - 16 II 2014
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 19, 2014, 12:39:03 pm »

Dla Ciebie niedbale rzucone monetki a dla Mnie misternie ułożony stos i swoją drogą w przypadku jakiś nieścisłości wierzył bym bardziej temu co mam na stole niż temu co masz tam nabazgrane na kartce (no offence).
Chciałem napisać to co napisałem możliwie najdelikatniej i najmniej konfrontacyjnie, ale wnosząc po Twojej odpowiedzi Nekro – nie udało mi się ;). Co do niedbale rzuconych monet to nie chodziło mi konkretnie o żadną osobę, pisałem ogólnie. Co do nieścisłości to słyszałem ten tekst już na Falkonie, a potem po sprawdzeniu okazało się, że zapis na kartce był dokładniejszy niż kostki (osoba zapomniała policzyć sobie PA z Kompleksów czy coś w tym stylu). Nie zapisuje tego dlatego, że nie ufam liczeniu PA przez przeciwnika ale PO TO żeby wiedzieć ile przeciwnik ma PA na pierwszy rzut oka (a nie pytać się przeciwnika czy też liczyć jego monetki).
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2014, 12:45:19 pm wysłana przez hutnik »
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry