Marca 28, 2024, 03:11:33 pm
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: MulKom - Kraków, 5-6 IV 2014  (Przeczytany 18346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 11, 2014, 09:10:09 am »

Właśnie z tymi wojownikami to słabo - Crenshaw Mortyfikator 1 (lub 0), ale Wyspiarz Crenshaw / Crenshaw The Reedemer już x 5?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 11, 2014, 10:24:17 am »

Ok widze że na wszelki wypadek musze wyjasnić co autor miał na mysli ;).

Ograniczenie co do wojowników ma na celu utrudnienie tworzenia talii na najbardziej typowych kilerach. Stad Toshiro, Cyryl, Crenshow, Niszczyciel itp. Trochę nie pasuje tam Mercenary ale z drugiej strony jak ktos chce nim grać to nie ma sprawy ale nie bedzie już mógł pomóc sobie wyczyscić stół jakims typowym kilerem. Oczywiscie wszyscy wojownicy z listy sa x1. Crenshow, Wyspiarz czy Redeemer to wciąż ten sam Crenshow wiec jeden do wyboru.

Zasada 1 kopia Sztuki, MH i Mocy Ki oznacza że można miec np 10 kart sztuki ale tylko po jednej kopii danej karty. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest Repudiate x5.

Wszyskie karty z list kart ograniczonych oczywiscie też x1. Czyli tam gdzie jest lista 2 kart do wyboru nie można np wybrać Po namysle x2 itp.

Co do Miny to dlatego jest w innej grupie niż zwykłe przerywajki bo po pierwsze jest to przerywajka dająca PZ ;) a po drugie nie chciałem za bardzo zwiększać tej listy z której można wybrać tylko 2 karty.

I na koniec.
Zasady są wstępne. Jeżeli ktos ma jakies pomysły i sugestie jestem naprawdę otwarty na wszelkie zmiany. Jeżeli ktos widzi jakies mordercze combo do którego te zasady moga doprowadzić to niech też napisze. Specjalnie tak tworzyłem grupy kart aby uniknąć własnie tego typu sytuacji.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 11, 2014, 04:36:52 pm »

Zasady dość dziwne, ale mi to zasadniczo zwisa - dopóki są takie same dla wszystkich to nie widzę problemu. No i dopóki są jasne, więc dzięki za wyjaśnienie w ostatnim poście bo praktycznie do każdej zasady nasuwało mi się pytanie ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

niua

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 11, 2014, 05:55:41 pm »

powiem tak, nie chcę Ci za bardzo słodzić :P jednakże najprawdopodobniej bardzo spoko wymyśliłeś te zasady

 :)) co prawda pierwsza moja myśl - "a to co znowu? nie! ratunku! Mistrz Shifu marudzi, nie chce mi się tego czytać, nie mógł po prostu dać STR... :P"  jednakże drugie spojrzenie ... i muszę przyznać że fajnie to wymyśliłeś :))... mam jedno pytanie:

czyli jeżeli wsadzę do talii Dominika to nie mogę już wsadzić Toshiro ?? tak to działa ?

i nie podałeś w przewijaczkach DejaVu czyli mogę mieć ich więcej jak co ?
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2014, 06:11:05 pm wysłana przez niua »
Zapisane
... A WTEDY NADEJDĄ WIELKIE GADY I SPUSTOSZĄ ZIEMIĘ OGNIEM I FURIĄ !!!

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 11, 2014, 08:39:19 pm »

Miło mi to słyszeć ;), zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Dokładnie tak, jak zdecydujesz się na Dominika x1 to już żadnego innego wojownika z listy do talii nie włożysz.

Pominięcie Deja vu było celowe. Do tej pory mało kto używał tej kart bo przecież wystarczyło Play lub Sposobnosc. Działanie jest słabsze ale jeżeli komus bardzo zależy to włoży do talii.

Ps.
Wprowadziłem drobne poprawki do zasad. Mam nadzieję że teraz bedzie już wszytsko jasne ;).
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2014, 08:47:36 pm wysłana przez Muleq »
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 12, 2014, 09:22:17 am »

Muleq - ten stuff z Allegro to byś na draft zostawił może..?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 12, 2014, 05:24:04 pm »

Starczy na jedno i drugie ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 14, 2014, 03:09:20 pm »

ja tak :D
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 14, 2014, 08:12:34 pm »

Super, przekonaj jeszcze Młodego i Lapsona to będziemy mieć rekordową frekwencję, przynajmniej jak na ostatnie turnieje ;).
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 16, 2014, 03:05:08 pm »

Jest pewna szansa, że przyjadę. Musiałbym trochę pokombinować. Niewątpliwie duża liczba deklaracji byłaby sporą motywacją.

Co do zasad, to w pierwszej chwili bardzo mi się spodobały, głównie ze względu na to, że są dosyć oryginalne. Po dłuższej analizie mam mieszane uczucia, ale nie będę narzekał.
Zapisane

Marcino

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 18, 2014, 03:16:36 pm »

Hejka,
Widzę sporo chętnych na turniej, więc może się dołączę tak na 50%. Jako że pierwszy raz bym się wybierał możecie udzielić mi kilku informacji?
O której to się zaczyna?
Do której trwa?
Jak z żarciem? czy coś swojego czy można tam coś kupić? o ewentualnych małych % też myśle...
Jak to jest z taliami? Jedna na wszystkie mecze z małymi modyfikacjami czy może być kilka?
Jak wyglądają rozgrywki? Każdy z każdym czy system pucharowy?
Czy ktoś jedzie może przez Łódź i mógłbym się zabrać?
Nie wszystkie zasady są dla mnie jasne więc rozumiem że wytłumaczycie co i jak  :P
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 18, 2014, 04:06:35 pm »

Część zależy od organizatora więc nie odpowiem, ale zazwyczaj wygląda to tak:
-Jedna talia na wszystkie mecze - masz 25 kart w sidebarze i pomiędzy grami możesz dokonywać modyfikacji, ale sidebar zawsze musi zawierać 25 kart, czyli wymieniasz z talią w stosunku 1:1
-O tym czy gramy każdy z każdym czy pucharowo zazwyczaj decydujemy na miejscu jak zobaczymy ilu jest graczy. Im więcej tym większa szansa na grupy + późniejszy system pucharowy. Poniżej 10 osób zazwyczaj gramy każdy z każdym.
-Problemów z zasadami zawsze się trochę pojawia, część to stare problemy, które regularnie wracają, ale prawie zawsze jest też coś nowego. Jeśli coś ma mieć wpływ na budowę talii to pytaj zanim ją złożysz, reszta na miejscu :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Fankomiks

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 18, 2014, 04:40:05 pm »

Cześć,
Turniej zaczyna się od 12 - 14, jak wszyscy dotrą
Trwa do rana, do pierwszych autobusów, tramwajów, pociągów...
Jedzenie - oczywiście można przywieść własne ale ponieważ to centrum Krakowa to nie będzie z tym problemu
małe % ..
Zapisane

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 18, 2014, 07:34:18 pm »

co małe %?
proszę o rozwinięcie tej myśli! :D
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: MulKom - 5-6 Kwiecień
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 18, 2014, 08:35:47 pm »

W zasadzie chłopaki odpowiedzieli na wszytskie pytania. Jeżeli chodzi o wyjasnienie jakis zasad turniejowych to musisz konkretnie napisać co jest niejasne. Jeżeli chodzi o zasady doomtroopera to pretensje do Wintera :D. Co do transportu to tym razem niestety nie przewiduję samochodu m.in z powodu tych małych %, o ktorych wspomniał Wojtek ;) oraz dlatego że sklep Wojtka znajduje się jakies 10-15 minut na nogach od dworca.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry