Marca 28, 2024, 04:51:32 pm
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?  (Przeczytany 23076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« dnia: Maja 19, 2014, 05:34:05 pm »

Skoro już kombinujemy z zasadami i tak dalej... Jak w temacie - co Wy na to? Kwestia tylko ceny, ale myślę, że można się jakoś dogadać. W zasięgu mamy Base set, Inkwizycję, Warzone, Paradise Lost i Golgothę. Gdyby zrzucić się na karty i uzbierać dla każdego chętnego zestaw 4+2+2+1+1 lub ewentualnie 2x Paradise, złożyć z tego talię i zagrać każdy z każdym? :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 19, 2014, 06:51:54 pm »

W zasięgu mamy Golgothę?  :o

Ja jestem jak najbardziej za! Draft to jedyna opcja gdzie wszyscy są równi! A nie równi w taki sposób, że jeden ma 5 ujawnień, minę i 5 and stay dead a drugi co najwyżej nietęgą minę!

A jeśli się doda zrzutkę z kart R dla wygranego, to już adrenalina niczym podczas pojedynku bokserskiego (własnego).
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 19, 2014, 09:17:00 pm »

Technicznie to jest Sealed. Swoją drogą ciekaw jestem jak by wyglądał draft w DT.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 20, 2014, 12:16:54 am »

Jak zwał tak zwał - draft taki Magicowy z wybieraniem karty i przekazywaniem dalej chyba by nie wyszedł za dobrze. Aczkolwiek nie wiem. Co do Golgothy - mam boxa ENG ale cena była szalona więc koszt boostera to 30zł. Natomiast nie ma obowiązku kupowania kart - można otworzyć, zagrać kartami i oddać. Można założyć z góry jakąś stawkę i potem podzielić karty pomiędzy wygranych.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2014, 12:18:57 am wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 20, 2014, 08:30:07 am »

Ja też jestem za - wszelkie nowe opcje (może za wyjątkiem talii 12-kartowych) mile widziane.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 20, 2014, 11:20:22 am »

Widzę, że Skoq podniósł temat talii 12tkowych. To już kolejna osoba, która o tym wspomina. Trzeba będzie po prostu znowu tak kiedyś zagrać.  ;)


Moim zdaniem draft to właśnie opcja, w której równości nie ma praktycznie w ogóle. Teoretycznie, skoro rozkład kart jest losowy, to na dłuższą metę każdy powinien dostać mniej więcej równie dobre karty, ale to tylko na dłuższą metę. W praktyce jednak wygrywa po prostu ten, kto miał więcej szczęścia w losowaniu.



Zapisane

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 20, 2014, 12:13:04 pm »

Przed otwarciem boosterów wszyscy są równi.
Był draft gdzie Biogigant zszedł po dwóch turach, więc znowu wielkiej niesprawiedliwości nie było.

Draft to taka gra w kości.
Zwykła gra to gra w szachy, gdzie każdy przynosi ze sobą swoje pionki - jeden 5 wież, inny 1 wieżę z 4 pionkami.

Na najbliższym turnieju pewnie będzie draft. Jak jednak miałby wyglądać taki turniej draftowy? Umawiamy się i nikt nie bierze talii, a jedynie wszyscy łoją tym co zakupili? Może od razu ustalić jakąś datę i zobaczyć co się wykluje. Początek lipca?
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 20, 2014, 01:27:22 pm »

Co do zasad to trzeba by ustalić liczbę punktów - 40 mogłoby trwać w nieskończoność przy losowych taliach. Myślę, że 30 byłoby ok. Gra każdy z każdym - najlepsze rozwiązanie moim zdaniem w przypadku takich talii. Co do biogiganta - prawdopodobnie daje zwycięstwo o ile zdążysz go wystawić. Łatwo go zdjąć na drafcie ale w multiplayerze ;) 1 vs 1 niektórzy gracze mogą mieć poważny problem, lub w ogóle mogą nie być w stanie tego dokonać. Ale szczęścia nigdy w grze karcianej nie wyeliminujesz. Na normalnych turniejach też odgrywa zasadniczą rolę. Do tego oczywiście brak kart zakazanych, czyli jak trafisz dwie Maski Westalek to twoje szczęście (ewentualnie pech jeśli przegrasz z braku kart). Karty usuwane z gry normalnie. Trzeba by jeszcze dogadać dokładną ilość kart ale raczej 4/2/2/1/1 wygląda najrozsądniej. 2x Paradise to już przegięcie może być bo tam też lubią się trafić zbyt mocne karty. Każdy musi zatroszczyć się o źródło kart - albo kupuje na własną rękę, albo wysyła kasę komuś kto ma dostęp do kart i już. Zwykłe talie można złożyć na wszelki jakby turniej rozegrał się dziwnie szybko i nie byłoby co robić (zawsze można potem zagrać multiplayera). A co do równości - nie tylko karty decydują - można popełnić poważne błędy podczas składania talii. Trzeba by jeszcze ustalić czy jest side bar czy nie i czy będzie można coś skorygować po grze. Ja zasadniczo byłbym za tym, żeby złożyć deck i potem go już nie zmieniać, bo znowu będą dyskusje, że ci, którzy podejrzą czym gra więcej przeciwników mają większą przewagę. Poza tym będzie zdarzało się tak, że jeden gracz wystawi swojego najlepszego wojownika i wszyscy już o nim będą wiedzieli, a inny swojego wystawi dopiero w czwartej grze... Oczywiście wszystko do przedyskutowania. Lipiec to najwcześniejszy termin - na razie nie mam specjalnie czasu żeby to wszystko ogarniać, ale w czerwcu spróbuję znaleźć jakąś miejscówkę dobrą.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 20, 2014, 02:28:37 pm »

Jakby drafty poszły za szybko, to można pobocznie rozegrać turniej na samym STR +Błąd+Pojmany - powinniśmy zdążyć :)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 20, 2014, 03:22:12 pm »

Widzę to troche inaczej aczkolwiek jestemy w fazie dyskusji. Proponuje 2+2+1+1+1=76kart przy czym obowiązuje zasada że tali nie tworzymy a gramy tym co mamy bez możliwości zaglądania w swoje karty aż do czasu zakończenia draftowego turnieju.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 20, 2014, 06:42:26 pm »

Jak dla mnie na turnieju w grach 1 na 1 się to nie sprawdzi. To będzie jednak turniej i jak ktoś będzie miał możliwość obejrzeć całà talięw pierwszej grze to zdobędzie dodatkową przewagę. Składanie talii to będzie element gdzie można zmniejszyć przewagę kogoś kto ma lepsze karty.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 20, 2014, 08:42:14 pm »

Ciekawy pomysł ale zgadzam się z Lechem że nie ma on raczej nic wspólnego z ideą równych szans. Te same boostery nie gwarantują tych samych kart co powoduje że wciąż możesz zostać z nietęgą mina Madrav ;). Nie zmienia to faktu że chetnie wziąłbym udział w takim turnieju.

Jeżeli mielibysmy tworzyć własną talię z kart z boosterów to zwiększyłbym ich ilosc do 3/2/2/1/1 żeby zwiększyć szansę na różnorodnosc talii.

Jeżeli opcja Nekro to całkowicie zrezygnowałbym z Paradise Lost.

Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 20, 2014, 08:51:13 pm »

Przy opcji Nekro możesz być zmuszony do gry kartami, których nijak zagrać nie możesz lub możesz zagrać, ale nie ma to żadnego sensu - np. Grizzly, Czaszki, Ikar i jakieś mniej prawdopodobne sytuacje trafienia powiedzmy AH/UH bez wojownika Capitolu, lub nieco bardziej prawdopodobne stwory/pojazdy plemienne bez wojownika. Dlatego ja pozostaję przy 4/2/2/1/1. A co do równych szans - na normalnych turniejach lepszą sytuację mają ci, którzy mają większe kolekcje, na tym największe szanse będzie miał losowo wybrany gracz.


PS. Przypominam, że chodzi o dobrą zabawę i wierzę, że taki turniej mógłby być na prawdę fajny. Jak ktoś się boi jechać na turniej bo zakłada, że dostanie słabe karty i nie powalczy - trudno. Do rankingu się to nie będzie liczyło... Co zasadniczo jest bez znaczenia bo za ranking i tak nie ma nagród ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2014, 08:55:59 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 20, 2014, 11:27:09 pm »

Powiedzmy, że na takim turnieju organizator zamiast kombinować z listami kart dodatkowo restricted/banned, kombinowałby z ze składem boosterów - trzeba wypróbować różne opcje (już jest kilka jak widać po poprzednich postach) :) Oczywiście barierą byłaby ich dostępność w różnych terminach...
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 21, 2014, 08:32:20 am »

Moim skromnym zdaniem pomysł Preta z turniejem draft only jest naprawdę bardzo fajny. Można by zachęcić do przyjazdu na taki turniej graczy, którzy nie mają kolekcji pozwalającej złożyć grywalną talie na turniej (np. Wojtek Piechnik, który był bardzo chętny do gry turniejowej ale zrezygnował ze względu na koszty zebrania grywalnej talii).

1. Jeśli miałby to być turniej na drafta to jestem przeciwny pomysłowi Skoq, żeby rozegrać także turniej na zwykły STR, gdyż moim zdaniem może spowodować to sytuację, w której gracze potraktują drafta po macoszemu a cały wysiłek i tak będzie włożony w turniej (niby) poboczny, ze względu na jego rankingowość :).

2. Wg mnie lepsza opcja jest taka, że każdy dostaje powiedzmy 100 kart do drafta w boosterach i może sobie złożyć z tego co chce, nawet zejść do 60 kart. Wtedy mimo losowości można by wprowadzić pewne elementy taktyki :). Np. sami wojownicy z wysokim WW i masa Potężnych Ciosów ;). Więc im więcej boosterów tym lepiej. Konieczność gry wszystkimi wylosowanymi kartami bez możliwości ich oglądania ograniczałoby element taktyczny, mogłoby być kłopotliwe i mocno zapychać rękę.

3. Co do zakupów to można by się umówić tak, żeby zrobić składkę i kupić dla wszystkich razem boxy, żeby było tanio i można było bez bólu grać na większą ilość boosterów. Boxy Warzone i Paradise są bez problemu do kupienia na allegro, ale już BASE i INQ chodzą tylko na Ebayu, w Polsce już chodzą z odpowiednią marżą narzuconą przez sprowadzających je kupców.

4. Co do rankingu, o czym pisał Pret dwa posty wyżej, to można by zrobić oddzielny draft ranking. Zawsze byłaby to dodatkowa motywacja dla graczy, bo byłoby jakieś pudło :). Poza tym zając pierwsze miejsce na turnieju draftowym grając powiedzmy Marsjańskimi Duchami to by była satysfakcja :D. Ktoś pewnie powie, że byłby to ranking farciarzy, ale co z tego, zawsze miło zająć jakieś miejsce :).

5. Co do Golgothy to cena 30zł (za booster po 8 kart) wydaje mi się zaporowa biorąc pod uwagę niską wartość polskich kart Golgothy jak i ilość dodatkowych boosterów BASE/INQ/WZ/PL, które można by mieć za taką kwotę i mieć dzięki temu więcej kart do selekcji przy składaniu talii do gry na drafta :). Ja ze swojej strony mogę zaoferować pełne sety Golgothy po 99zł/szt. Można by je wymieszać i każdemu losowo dać określoną ilość kart z tego. Nie trafiło by się paru np. Saladinów ale ktoś w końcu by tego Saladina na pewno trafił :).

6. Swoją drogą jak rozumiem nawet STR by nie obowiązywał, czyli nie byłoby żadnej selekcji wylosowanych kart? Można by pograć wtedy Maską Westalek, Sokołem, Samobójczym Atakiem i takimi tam kartami, których nigdy na turnieju nie uświadczysz :). Dodatkowa zaleta takiego turnieju.

7. Biorąc pod uwagę ogólną trudność gry losowymi kartami można by pozwolić na dowolne zmienianie talii pomiędzy partiami, włączając w to zmienianie liczby kart w talii. To, że wiesz czym będzie grał twój przeciwnik nie oznacza, że masz w ogóle jakąś kartę kontrującą w kartach, które odrzuciłeś do „sidebaru” :). Na zwykłym turnieju często ludzie mają hard countery w sidzie więc jest trochę inaczej. Danie możliwości dowolnego zmieniania talii urozmaici rozgrywkę a zorientowanie się jakimi kartami gra przeciwnik nie będzie znowu takie proste. Nie wystarczy rzut okiem na stół i stwierdzenie „oo gra Legionem”, bo przy takiej losowości to będzie nie tylko Legion ale też kupa innych dziwnych kart :). Poza tym może to i dobrze, że ktoś będzie wiedział o Biogu, Cyrylu i innych koksach, które mogą być game breakerem w drafcie? Będzie wtedy większa szansa na jakieś skontrowanie tych kart.

8. Jadąc na zwykły turniej trzeba poświęcić sporo czasu na przygotowanie się do niego. Pomysł na talię, składanie, szukanie kart, testowanie talii itd. Biorąc pod uwagę, że większość forumowców to stare konie, każdy ma niewiele czasu. A na taki draft można pojechać zupełnie zielonym, bez żadnych czasochłonnych przygotowań. Kolejna zaleta takiego turnieju :).

To są moje przemyślenia jako laika, nie roszczę sobie prawa do mądrzenia się odnośnie draftów bo moje doświadczenie w tej kwestii jest praktycznie żadne, więc nie znęcajcie się nad nimi za bardzo ;).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry