Marca 28, 2024, 04:29:27 pm
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?  (Przeczytany 23075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 21, 2014, 08:50:08 am »

Hutnik:

Ad.1 / 4 - granie poboczne na STR nie byłoby rankingowe, żeby nie umniejszać drafta w turnieju draftowym ;)

Można się rzeczywiście pokusić o ranking draftowy - jestem jak najbardziej za.

Ad.5 Golgotha w boosterze ma 15 kart , nie 8. Ale cena 30 pln i tak jest mocna - ja mogę grać z Golgothą, ale zrozumiem, jak będzie sprzeciw.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 21, 2014, 11:01:01 am »

Ja bym może kiedyś zagrał taki turniej. Jestem za większą liczbą boosterów i układaniem z nich talii, a nie graniem w ciemno.

Podstawowy problemy jaki widzę to to, że może się zdarzyć, że o tym, kto wygra turniej możemy się dowiedzieć po pierwszych grach. Ktoś wylosuje Biogiganta właśnie (albo jakiś dobry combos) i jeżeli nie zrobi poważnego błędu, a przeciwnicy nie będą mieli wielkiego szczęścia, to bez problemu wygra wszystkie gry.
Zapisane

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 21, 2014, 11:13:08 am »

Ale taka sytuacja jest także na zwykłych turniejach - ktoś zrobi talię na dobrym combo, do tego jeśli jest doświadczony, to nie sposób go zatrzymać (tak jak np. talia Ris`a oparta na ciosie dla kardynała na którymś Mulkonie) - potem to się kończy tylko banowaniem coraz to większej ilości kart.

Jeden trafi bioga, inny trafi minę, inny trafi falę, eliminację, jakiś czas temu na drafcie bioga wyrzuciłem sztuką Odegnanie - a gracz zbierał na niego chyba przez 10 tur (bo gdy nie ma szczęść lub kompleksów to uzbierać to jest dość ciężko).

Nie widzę problemu też w tym, że wygra gość, którego wybierze los poprzez danie mu dobrych kart z boosterów, przecież chodzi tylko o to, by pociurać w dooma w spoko towarzystwie. Nawet jeśli ktoś trafi wędrownego sokoła i nietykalność, to wcale nie znaczy, że jest to gwarancja wygranego turnieju.

Moim zdaniem trzeba zrobić turniej testowy i zobaczymy jak to wyjdzie. Jak okaże się, że to będzie totalna porażka, to skorygujemy zasady, ale coś czuję swoją mocą przewidywania, że będzie to super zabawa.
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Fankomiks

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 21, 2014, 12:28:34 pm »

Kilka uwag:
- pomysł ok
- zasady do przedyskutowania ale ja optuję za: z kart układamy talie i gramy ja do końca turnieju, z jakich dodatków to kwestia tylko dostępności.
- grać do 25 max 30 pz
- a przetestować można już na najbliższym turnieju w Krakowie(przypominam!). Nie widzę problemu w połączeniu, zwłaszcza jeśli będzie ok 10 osób
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 21, 2014, 12:29:58 pm »

To tak - do Hutnika:
Dla mnie drugi turniej raczej też odpada bo niektórzy będą pewnie tego drafta grać i grać, inni skończą szybciej. Myślę, że to dobry moment żeby przetestować obok jakieś gry na talie 'dwunastkowe' czy coś w tym rodzaju.

Co do składania talii - dla mnie to absolutna konieczność. Granie każdy z każdym kartami, których nawet nie znasz zabierze połowę zabawy, bo będzie się w każdej grze kisiło sto zbędnych kart na ręce.

Co do zakupów base i inq - obecnie taniej kupisz w PL niż gdziekolwiek indziej.

Ranking można robić, tylko kwestia jak często będzie można zagrać taki turniej i czy ma to sens :)

Golgotha ma 15 kart tak jak napisał Skoq, więc cena średnia to 2zł za nową kartę angielskiej Golgothy - nie powala na glebę. Niektórzy tego szukają więc można się zawsze jakoś dogadać czy po turnieju bierzesz karty czy nie.

Tak - STR nie obowiązuje. Można grać wszystkim, aczkolwiek karty usuwane z gry po zagraniu nadal są usuwane - nawet te, na których tego nie zaznaczono.

Co do zmian w talii - jestem przeciwny, bo tu nie chodzi o karty mogące rozwalić biogiganta. I tak każdy weźmie wszystkie tego typu karty do talii - począwszy od Fali Prawości, a skończywszy na zwykłej Błyskawicy czy Kuli Żywiołów. Ale czy brać np. Krwawy Cios? To już jest problem. Side bar nie ma specjalnego sensu bo specjalnie się go nie wykorzysta. Ja byłbym za złożeniem jednej talii i graniem nią do końca.

Do Lecha - uważam, że nie dowiemy się tak szybko kto wygra z bardzo prostej przyczyny. Mało kto będzie miał karty kontrujące, może dwie osoby będą miały nieudany czar i może jedna zakłócenia. Nawet najlepsze combo w kilku grach może zostać rozmontowane Częściowym przejęciem kontroli lub kartą w stylu Płomienia oczyszczenia. Dołóż do tego brak kart typu Zamówienie, Szczęścia, Ukryte siły. Na najlepszego wojownika możesz czekać całą grę, bo akurat wyląduje na spodzie talii. Możesz nie być w stanie za niego zapłacić przez wiele tur, a po wystawieniu może od razu spaść tak jak to było ostatnio w Wawie - chyba dwa razy Alakhai poleciał z powodu Płomienia oczyszczenia. Musiał byś trafić na prawdę genialną talię z Kompleksami Przemysłowymi, Zakłóceniami, Zamówieniami żeby być przekonanym o swoim zwycięstwie. A i tak przetasowanie talii zadecyduje, czy w ogóle doczekasz się najlepszych kart. Uważam, że nie będzie to bardziej oczywiste niż na standardowych turniejach po kilku rozegranych turach. A nawet jeśli trafi się taki przypadek to i tak można się dobrze bawić i pograć do tego jakimiś innymi taliami poza draftem.

EDIT: Co do kart zakazanych - zakazałbym Ograniczonych zasobów i tego co tam w STR jest zakazane na gry dwuosobowe i dwudrużynowe. Ograniczone zasoby to w wielu przypadkach będzie gamebreaker - będzie można zagrać to w odpowiedniej chwili żeby uzyskać remis lub wygraną - potem nie wystawiasz wojownika i spokój ;) Jak przeciwnik nie ma opcji zdjęcia karty specjalnej, a część mieć nie będzie to pograł ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2014, 12:36:42 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 21, 2014, 12:36:23 pm »

Jestem również za grą do 30 PZ i układaniem talii z tego co kupimy.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 21, 2014, 12:49:15 pm »

Popieram pomysł ułożenia talii z kart zakupionych i grania nią przez cały turniej.

Jestem przeciw banowaniu karty Ograniczone zasoby. Lepiej nie banować nic, bo zaraz się okaże, że nam lista zbanowanych kart zacznie niebezpiecznie rosnąć. Jeśli zrobiłby się problem z tą czy inną kartą, to można pomyśleć o zakazaniu, ale fajnie byłoby zagrać choć jeden turniej odblokowany na fulla.

Jeśli najbliższy turniej skończyłby się o rozsądnej porze (czyt. przed 5 rano), można spróbować zrobić jakiś test, może zamiast drafta. np. 4BS+2INQ+2WZ (bo pewnie nic innego nie będziemy mieli), złożyć talię i zobaczyć czy ten wynalazek działa.
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Fankomiks

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 21, 2014, 01:06:28 pm »

czyli zasady się klarują bez większych zgrzytów  ;)
Jeśli uda się rozegrać pierwszy draftowy turniej w Krakowie to jednak proponuje do 25 pz i ewentualnie na następne podnieść.  Boostery pewnie będzie miał Marcin. Myślę, że można powoli się deklarować kto chciałby obok "normalnego"  turnieju zagrać w draftowy.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 21, 2014, 01:10:53 pm »

Nawet Bezlitosną i Zagubienie bym dopuścił - nie ma problemu poważniejszego, ale Ograniczone Zasoby nie mogą nigdy zostać odrzucone. Wjeżdżasz raz w klatę w drugiej turze, rzucasz Ograniczone zasoby i koniec gry. Nie wystawiasz wojownika do końca gry i jedyne co przeciwnik może zrobić to wykonać jakąś Infiltrację czy coś.

EDIT: co do Zagubienia i Bezlitosnej - tu nie ma problemu bo z karty wynika, ze na dwoch graczy nie mozna jej zagrac.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2014, 01:49:10 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 21, 2014, 02:39:45 pm »

No niestety - Ograniczonych nie można odrzucić - też jestem za banem na tą jedna kartę.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 21, 2014, 03:40:38 pm »

Proponuje zrobic ankietę w której były by wszystkie opcje co do ilości dodatków i ewentualnie inne opcje. Jak zwykle demokratyczna wiekszość wygra. Co Wy na to?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 21, 2014, 03:53:49 pm »

"-Za!
-Za!
-Veto!"

Najpierw ustalmy kto w ogóle jest zainteresowany i kto będzie chciał wziąć udział żeby wiedzieć w jakim gronie w ogóle dyskutujemy ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 21, 2014, 07:42:51 pm »

Jestem za turniejem draftowym wg propozycji Pretora.

- Każdy robi talię z tego co wylosuje w boosterach.
- Bez sidebaru.
- Ograniczone zasoby zbanowane.
- Gramy do 25 PZ.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Marcino

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 22, 2014, 09:23:05 pm »

chcecie równolegle rozegrać tego drafta? Bo ja pewnie będę musiał zawinąć się jak ostatnio, czyli przed 5, więc jeśli tak to wchodzę
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 23, 2014, 08:16:30 am »

No właśnie gramy 07.06 w Krakowie taki turniej po zwykłym (jako test), czy ktoś zorganizuje osobno? (a może jedno i drugie?)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry