Kwietnia 19, 2024, 01:01:55 pm
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?  (Przeczytany 23153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 23, 2014, 12:03:36 pm »

Wolabym najpierw określic czym gramy a później widzial bym deklaracje.
Zapisane

niua

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 25, 2014, 02:27:10 pm »

1 chętnie zagrałbym kiedyś turniej drafta. Szczegółowe zasady jakie ustalicie nie robią mi różnicy.

2 czym są te talie dwunastkowe ? można mieć 12 kart w talii ? czy 12 rodzajów kart ??
Zapisane
... A WTEDY NADEJDĄ WIELKIE GADY I SPUSTOSZĄ ZIEMIĘ OGNIEM I FURIĄ !!!

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 25, 2014, 03:27:40 pm »

Nie wiem skąd nazwa dwunastkowe, ale generalnie rzecz biorąc chodzi o to, że na każdą kartę wyjątkową musisz miec określoną liczbę kart rzadkich i powszechnych. Np. Tak jak masz w boosterach 1-3-11.

A co do drafta - w co gramy i czym to z grubsza wiadomo. Za Kraków nie odpowiadam więc nic nie mówię, ale w lipcu postaram się zorganizować tego typu turniej i będzie to coś w stylu 4/2/2/1/1 na zasadach jakie podałem (o ile będą chętni) - oczywiście wszystko można dogadać. Myślę, że powinien to być raczej samodzielny turniej bo poboczne raczej rzadko wychodzą. Na wypadek gdyby poszło za szybko czy coś było nie tak warto złożyć talię do gry w coś nietypowego - przygotować się na jakiegoś multiplayera albo coś w tym rodzaju.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2014, 04:30:52 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 25, 2014, 09:31:29 pm »

Raczej nie ma sensu robić dwóch turniejów tym bardziej że moge zaproponować jedynie boostery Base set, Inq i Warzone. Oczywiscie jak beda chętni to można spróbować.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 26, 2014, 07:43:23 am »

Popieram, że nie może być dwóch turniejów. Jeśli okazałoby się, że jakimś cudem skończymy turniej podstawowy o 23, można wtedy spróbować jeszcze jeden, np. 4+2+2 i zobaczyć jak wyjdzie. Ale prawda jest taka, że nie skończymy o tej godzinie tylko np. o 3 i wtedy rozpoczynać drugi turniej to już hardcore. Wg mnie lepiej to rozdzielić. A na turnieju draftowym można rozegrać jakiegoś multiplayera albo jakiś śmieszny turniej typu sama placówka lub wszystkie karty ograniczone do 1 szt jako dodatkowa rozrywka.
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 26, 2014, 08:47:34 am »

Czyli rozumiem, że teraz 07.06 w Krakowie - turniej "zwykły" + draft po staremu / a'la turniej jak będzie więcej czasu; potem w lipcu - turniej draftowy jako główna atrakcja?

W miarę możliwości piszę się na oba :)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 15, 2015, 12:15:43 am »

Dobra panowie... To kto by się pisał na to co powyżej ustaliliśmy? Podjąłem pierwsze kroki w kierunku organizacji takiego turnieju, ale muszę wiedzieć ilu mamy chętnych - nie ma terminu, miejsce to pewnie Katowice. Przybliżony termin to koniec marca/kwiecień. Gramy z wykorzystaniem 4x base set (lub starter - to się jeszcze określi) + 2xINQ + 2xWZ + 1xGOLG + 1xPL. Nie ma ograniczeń w kartach - wszystko dozwolone (poza tam kilkoma kartami typu Ograniczone zasoby)... Drobiazgi się ustali. Karty powinienem mieć - niestety ceny nie są dobre więc taki zestaw ode mnie będzie kosztował około 70-80zł. Można dowolną część we własnym zakresie przywieźć. Jak nie - powinienem mieć do tego czasu do sprzedania niezbędne karty. Szczegóły nadal można dogadać tak żeby pasował jak największej liczbie ludzi. Grać może każdy aczkolwiek max to chyba 11 osób - nie sądzę żeby tyle było ;) (tyle mam boosterów GOLG). Jak ktoś ma może jeszcze GOLG w wersji FR to tym lepiej dla niego. :P Wszyscy przed rozpakowanie mają równe szanse - wielkość kolekcji nie ma tu znaczenia! Można więc zaliczyć udany debiut! ;) Proszę o zgłoszenia ludzi, którzy mają ochotę zagrać.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 15, 2015, 08:45:18 am »

Ja chętnie zagram! Nawet wcześniej można. Jeśli byłby problem z lokalem, to wiesz, że w Krakowie mamy kolegę, który jest w stanie ten temat ogarnąć lepiej niż dobrze :P
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 15, 2015, 09:51:20 am »

Jestem na tak w Katowicach bo dla Mnie bliżej. 8)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2015, 10:46:22 am wysłana przez Nekro »
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 15, 2015, 09:53:35 am »

Marzec - kwiecień - ja też powinienem dać radę- okaże się ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Fankomiks

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 15, 2015, 11:39:02 am »

Tak, potwierdzam marzec/kwiecień można zorganizować w Krakowie. Propozycja taka egoistyczna - chętnie zagram ale nigdzie z Krakowa się nie ruszam;)  Pewnie jeszcze jeden chętny na taki turniej by się znalazł, ale też tylko w Krakowie. Czyli plus takiej lokalizacji to 2 dodatkowych chętnych.
Draft bardzo przypadł mi do gustu, szczerze to nawet bardziej mnie cieszy niż standardowe turnieje. To taki powrót do korzeni;)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 15, 2015, 12:01:36 pm »

No draft to zdecydowanie coś na kształt absolutnie pierwszych gier gdzie kolekcja = talia lub niewiele więcej ;) Jest to też okazja do pogrania kartami typu Maska Westalek czy Wędrowny sokół - o ile ktoś je trafi. Poczekamy trochę i zobaczymy ilu chętnych się znajdzie. Potem dopasujemy czas i miejsce. Na obecną chwilę mam 11 boosterów Golgothy i to jest ograniczenie. Jeśli chętnych będzie dużo więcej (w co wątpię) to będę próbował wykombinować nieco więcej boosterów - może jakieś francuskie czy niemieckie...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kruk

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 15, 2015, 12:41:12 pm »

Z założenia jestem sceptycznie nastawiony do Golgothy w drafcie, ale że koncepcja turnieju mi się podoba to chętnie bym zagrał. Z okazji studiów i pracy może być ciężko z terminem, ale jeśli turniej byłby w Krakowie to powinno się udać.
Zapisane

Fankomiks

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 15, 2015, 12:56:27 pm »

Czyli trzecia osoba za Krakowem  ;)
Myślę, że po lutowym turnieju można założyć temat i niech zgłaszają się chętni. Termin i miejsce do doszlifowania. Golgota potrafi zdestabilizować grę, ale ponieważ każdy będzie miał booster to może nie będzie tak źle. I większa różnorodność. Bardziej mnie martwi PL, ale i to jakoś ujdzie
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A co byście powiedzieli na regularny turniej drafta?
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 15, 2015, 01:02:03 pm »

Trudno powiedzieć jak to z Golgothą wyjdzie. Myślę, że raczej na plus z takiej oto przyczyny, że każdy gracz będzie miał jakiegoś wojownika z wysokimi statystykami. Bez Golgothy, ktoś może trafić Robota Zabójcę czy jakiegoś innego Alakhaia i niektórzy gracze mogą nie być w stanie tego pokonać. W każdym boosterze Golgothy powinno być 2-3 wojowników typu Simon, Yuichiro, Behemot...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry