Kwietnia 19, 2024, 10:28:59 am

Autor Wątek: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014  (Przeczytany 16458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 22, 2014, 12:59:31 pm »

Do mnie pijesz? ;) Ja nie mam problemu z ograniczaniem kart do 2 czy 3 szt - w zasadach na Avangardę są zaledwie 3 takie karty - nie będzie z tym żadnego zamieszania (tak samo jak nie ma problemu z ograniczaniem do 1 szt lub banowaniem poszczególnych kart mimo, że ich lista się wydłuża i co turniej zmienia). Oczywiście zapraszam do dyskusji o zasadach, zwłaszcza, jeśli ktoś się wybiera, a nie tylko komentuje w tematach o innych turniejach :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2014, 01:03:26 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 22, 2014, 08:53:29 pm »

Uderz w stół....  ;D avangarda to tylko pochodna pewnych tendencji. Ja również jak pretor uważam że 1, 5 lub 0 to najlepsza metoda.

Skoqu prześledź sobie zasady z ostatnich dwóch lat a zobaczysz że "coś sie dzieje" z tym wymyślaniem. ;)

Jeden Crenshaw, Toshiro itd. to jest dopiero udziwnienie.

O avangardzie nawet nie myślałem bo się nie wybieram ze względu na termin (nie mówiąc ze czytałem jej zasady) - teraz przeczytam co tam będziecie mieć. :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 22, 2014, 08:58:49 pm »

Boję się o te dziwne liczby bo tylko czekać aż pojawią się opcje 1, 2, 5, 7, unlimited...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

niua

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 22, 2014, 09:14:11 pm »

jeżeli miałaby być opcja bez "wymyślań" to ewentualnie proponowałbym:

lutek x1
repudiate x1

karty typu kreszaf i toszi możemy odblokować swobodnie , tak naprawdę mi to w sumie jest obojętne totalnie,  ale trochę mnie dziwi ten Wasz brak elastyczności ?, czy turnieje nie powinny się różnić od siebie zasadami żeby było ciekawiej ? jutro będę o tym wszystkim myślał bo idę spać  8)
Zapisane
... A WTEDY NADEJDĄ WIELKIE GADY I SPUSTOSZĄ ZIEMIĘ OGNIEM I FURIĄ !!!

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 22, 2014, 09:26:54 pm »

Od pewnego czasu turnieje i tak już się nie różnią bo zmiany dotyczą tylko kilku kart. Zmiany w obrębie kart zakłócających i jakieś częściowe ograniczanie bohaterów niewiele zmieniają. Jak kiedyś będę coś organizował to ograniczę tylko i wyłącznie karty manipulujące kartami w talii, ręce i discardzie. Wtedy powinny ponownie pojawić się ciekawe talie na Wymianie, Owcy i tak dalej, ale będą o tyle słabsze, że nie będzie można przywalić discardu przed finałową akcją - powinno być ciekawie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 22, 2014, 10:55:26 pm »

Ja to bym już zostawił. Umówiliśmy się, że to organizator ustala zasady i jeśli ktoś się zdecyduje na ograniczanie do 4, to jest to jego prawo. Jeśli niua widzi to tak, że Toshiro i Crenshaw do 1szt. to i niech tak będzie.

Ja to w przyszłości zagrałbym na turnieju, gdzie wszystkie karty będą do 1szt. :D
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 22, 2014, 11:00:21 pm »

Organizator może robić co chce, pytanie tylko czy będę chętni na taki turniej. Mi tam zasady najczęściej nie robią różnicy bo są takie same dla wszystkich - jak mam czas to się pojawiam. Aczkolwiek mogą mi się podobać lub nie - i takie dziwne rzeczy jak ograniczenia do 2szt. mi się nie podobają ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

niua

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 23, 2014, 05:05:11 am »

a tak z innej beczki, bo juz kilka dni temu mi się przypomniało... jest kwestia jeszcze tych kartek na punktacje, nie za bardzo pamiętam jak one wyglądały tak szczerze mówiąc, może któryś z Was mógłby mi pomóc w tej kwestii ??  ;D

co do zasad to nie ma strachu, coś tam wkrótce ustalę , z resztą powoli, powoli będziemy zamykać wątek modyfikacji, - turniej już co raz bliżej. moim zdaniem zasadami nie ma sensu się aż tak bardzo przejmować
bo i tak nigdy się nie zdarzy żeby wszyscy byli zadowoleni gdyż zdania ludzi są skrajnie różne niekiedy. Szczerze mówiąć nie wydaje mi się też żeby tak drobne modyfikacje miały mieć wpływ na frekfencje. Jak ktoś ma głód gry to przyjedzie  bo będzie wolał pograć niż czekać następne kilka miesięcy  8)
Zapisane
... A WTEDY NADEJDĄ WIELKIE GADY I SPUSTOSZĄ ZIEMIĘ OGNIEM I FURIĄ !!!

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 23, 2014, 09:01:10 am »

@ Nekro - ludzie wymyślają, bo znudziły im się powtarzające się ograniczenia i tyle... (skoro może być ograniczenie do 1 szt, to dlaczego nie może być do 2 czy 3?).  Ale fakt - w ramach walki z nudą stawiałbym na bardziej wymyślne talie, a nie na ograniczenia w zasadach.

@ Pret - dobry pomysł z tym "ograniczonym ograniczaniem" - ale boję się, że talie na Owcy / Wymianie-Wrobieniu / Zużyciach- Falling Markecie-Pechu / samogwałcących misjach (które wygrywały turnieje i bez discardu) zdominowałyby turniej - i dla talii opartej na zwykłej walce nie byłoby miejsca - chyba, że na multiatak w puchę - tylko wtedy turniej mógłby się za szybko skończyć (jak bywało w przeszłości). Te kolejne w stosunku do STR ograniczenia (po części oczywiście) wzięły się z niechęci do wymienionych kombosów, które psuły zabawę i granie na walkę. Można jakoś pośrednio też - np mało ograniczeń, ale dwa ataki w puchę, albo mało ograniczeń, jeden atak, ale minimum 100 kart w talii i takie tam - tak czy owak - mało ograniczeń kart  - ok, ale trzeba przemyśleć inne elementy formatu turnieju, żeby nie było za nudno lub / i za szybko...
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 23, 2014, 11:37:36 am »

Dawno nie graliśmy w ten sposób więc trudno powiedzieć co by się stało ;) Można zagrać mecz + rewanż lub do dwóch zwycięstw w razie potrzeby.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 23, 2014, 11:42:55 am »

O - rewanż, lub do 2 zwycięstw - to też pomysł na wydłużenie - nawet przy multiataku w puchę :) No ale to o osobnym turnieju - nie zaśmiecajmy tematu o Goblikonie.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

niua

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 23, 2014, 05:41:58 pm »

Ok Panowie  8)  Zamykam dzisiaj fazę modyfikacji zasad  ;D Czasu było sporo, większość bardziej zainteresowanych wypowiedziała się po kilka razy. Za kilka minut wpiszę ostatnie drobne korekty.
Będziecie mogli zacząć układać ostateczne talie i przyswajać te super trudne zasady. Ewentualnym nie w 100% usatysfakcjonowanym zasadami graczom chciałem
przypomnieć że kiedy padło pytanie o organizację w Raciborzu była cisza jak makiem zasiał  :P  :P he he he



no fajnie dałem się namówić na ten pech x5 a sam mam jeden w kolekcji  8)  hehe ale... wydaje mi się że wymyśliłem
fajny sposób jak się przed tym obronić  ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2014, 05:54:01 pm wysłana przez niua »
Zapisane
... A WTEDY NADEJDĄ WIELKIE GADY I SPUSTOSZĄ ZIEMIĘ OGNIEM I FURIĄ !!!

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 23, 2014, 09:59:04 pm »

I weź się przed turniejem w końcu wyśpij. :P
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 23, 2014, 10:48:10 pm »

Dobrze powiedziane Nekro ;).

A co do dyskusji o zasadach to powiem nieskromnie że mój pomysł z opcją wyboru kart z listy bardzo mi się spodobał :D. Dzięki niemu można ograniczyć karty, które regularnie były wykorzystywane do wygrywania gier i zastąpić je innymi do tej pory używanymi sporadycznie albo wcale.

Co do pomysłu Pretora. Przeglądałem ostatnio opisy talii, które wygywały turnieje sprzed kilku ładnych lat. Następnie porównałem zasady jakie wtedy obowiązywały i w moim przekonaniu przy dzisiejszym poziomie i tamtych zasadach byłoby im bardzo ciężko odniesc podobne sukcesy.( no może poza taliami Skoqa przy których zasady nie miały aż tak wielkiego znaczenia ;) ). Generalnie poziom gry oraz specjalizacja talii podniosły się niewiarygodnie od tamtego czasu. Ma to swoje plusy ale i minusy. Narzekamy że talie sa coraz bardziej podobne do siebie ale zapominamy chyba że liczba kart i kombinacji w Doomie jest ograniczona i niezleznie od zasad ciężko jest dzisiaj wymyslec cos całkiem nowego. Nie sądzę żeby udało nam się doprowadzić do sytuacji że ktos wygra turniej na cyberglinach lub błyskawicach bauhasu ;).

@Niua
Bank kardynała??  :)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

niua

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon - Racibórz, 15-17 VIII 2014
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 24, 2014, 04:53:27 am »

hehehe  ;D to dobre, nie no Racibórz to trochę inna akcja bo mam blisko także jest spora szansa że będzie ok.
ja też mam taki tryb dnia że wstaje o 4:00 a.m. a o 21:00 już jestem spiący zazwyczaj , ale przypuszczam że jakbym ogłosił początek turnieju o dziewiątej rano bylibyście średnio szczęśliwi  ;D

gramy w zwykłego drafta na tym turnieju ?

potrzebuje przynajmniej wzór tej karty na punkty żeby zrobić ksera.

nie zgadłeś Muleq :)) z resztą bank kardynała jest zbyt oczywisty żeby to nazwać pomysłem,
i nie zgaduj dalej bo jeszcze Ci się uda   

"Generalnie poziom gry oraz specjalizacja talii podniosły się niewiarygodnie od tamtego czasu"
ale sobie posłodziłeś  :o aż mnie zemdliło  :P
Zapisane
... A WTEDY NADEJDĄ WIELKIE GADY I SPUSTOSZĄ ZIEMIĘ OGNIEM I FURIĄ !!!