Luty 23, 2018, 03:27:33 pm

Autor Wątek: Mundial 2014  (Przeczytany 3154 razy)

Offline madrav

Mundial 2014
« dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:42:41 am »
Panowie!

Wiem, że to forum ma inną tematykę, ale ostatnio mamy tu dość posuchę (gdzie te czasy, co były dyskusje w selekcji kart :D ) więc może chociaż pobawimy się w jakieś typowanie w sferze sportu?

Tylko błagam! Bez zbędnych komentarzy jakie miały miejsce w Bluzgatorze całkiem niedawno. Jesteśmy dobrymi kolegami i niech jakieś durnowate dyskusje nas nie dzielą a bawią.

Typujemy półfinały, finał i zajęte miejsca! (lub jak kto tam woli, może sobie typować co chce!)

Dla przypomnienia grupy:

A.
Brazylia
Chorwacja
Meksyk
Kamerun

B.
Hiszpania
Holandia
Chile
Australia

C.
Kolumbia
Grecja
Japonia
Wybrzeże Kości Słoniowej

D.
Urugwaj
Kostaryka
Anglia
Włochy

E.
Szwajcaria
Ekwador
Francja
Honduras

F.
Argentyna
Bośnia i Hercegowina
Iran
Nigeria

G.
Niemcy
Portugalia
Ghana
USA

H.
Belgia
Algieria
Rosja
Korea Pd

Moje typy:

Półfinały:
BRAZYLIA vs. NIEMCY -> BRAZYLIA
HISZPANIA vs. ARGENTYNA -> HISZPANIA

Finał:
BRAZYLIA vs. HISZPANIA -> BRAZYLIA

Miejsca:
1. BRAZYLIA
2. HISZPANIA
3. NIEMCY
4. ARGENTYNA

Zapraszam do zabawy!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2014, 11:44:13 am wysłana przez madrav »
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Offline pretorianstalker

• Administrator
Odp: Mundial 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2014, 02:08:30 pm »
Nie chce mi się analizować tabelek pod względem tego jakie spotkania w dalszych fazach będą możliwe, więc niestety nic ciekawego nie wymyślę - Hiszpania i Niemcy wysoko (Hiszpania wygrywa), potem pewnie Brazylia jeszcze w czołówce. Co do Argentyny to jakoś nie jestem przekonany. Kiedyś typowanie w tego typu zawodach było trudniejsze, a przynajmniej tak mi się wydaje. Włosi, Holendrzy, Anglicy - zawsze dawano im szanse. Ostatnio jakoś nieszczególnie. Liczę na jakąś fajną niespodziankę ze strony Ghany czy Bośni i Hercegowiny albo innego commona ;)
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Offline Marcino

• **
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2014, 03:08:14 pm »
Ja obstawiam niestety Hiszpanię na zwycięzcę.

Niestety dlatego że trochę to już nudne. Lubię hiszpański futbol i chłopaki zasłużyli na wcześniejsze tytuły, ale trochę to już rutyna. Z resztą po finale EURO 2012 już było widać że aż tak bardzo nie cieszą się z kolejnego zwycięstwa. Chyba że będzie jakiś "zmienny los" i wygra kto inny  ;)
Pozostałe miejsca to
2. Niemcy
3. Brazylia
4. Włochy
Brazylia już nie ta. Nie ma to jak czasy Pele a dalej poprzez Romario na Ronaldo kończąc. Ronaldinho i Kaka też czołowi gracze ale nie zapisali się trwale w historii brazylijskiej piłki. Choć kto wie co w te mistrzostwa się wydarzy. w końcu grają u siebie....

Offline Muleq

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2014, 05:20:56 pm »
A ja Was zaskoczę.

Brazylia odpada w 1/8 z Hiszpania albo Holandią albo... Chille! ( Hiszpanie są zmęczeni sezonem i mimo że trzymam za nich kciuki to niestety tym razem już im się nie uda zdobyć mistrzostwa a w Holandii szpital, stare gwiazdy już za stare a młode jeszcze nie wyrosły ), no chyba że sędziowie pokażą poziom jak w Korei to wtedy rzeczywiscie nikt nie zatrzyma Brazylii ;).

Anglia albo Włochy nie wyjdą z grupy kosztem Urugwaju. ( Włosi zawsze są faworytem i zwykle nie zawodzą na dużych imprezach a Urugwaj gra własciwie u siebie wiec Anglia ma przesrane ;) )

Portugalia nie wyjdzie z grupy kosztem USA i Krystyna znowu będzie smutny i zapłakany ;).

Czarnym koniem bedzie Belgia i Japonia ( oba dojdą przynajmniej do 1/4 )

Nie pamiętam czy i kiedy Argentyna spotka się z Niemcami ale to będzie przedwczesny finał jeżeli oczywiscie do niego dojdzie przed finałem ;).

Moja pierwsza czwórka to:

1. Argentyna
2. Niemcy
3. Brazylia ( z pomocą sędziów )
4. Belgia
KORWiN - 4,76% - a jednak naprzód!! :)

Offline Lechu

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2014, 12:35:00 pm »
ja obstawiam (w kolejności przypadkowej):
Niemcy
Belgia
Francja
Brazylia

Offline pretorianstalker

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2014, 09:17:47 pm »
To Belgia coś gra ostatnio, że pojawia się w typowaniach tak często? Belgia to raczej z latami 80. mi się kojarzy jako sensowna ekipa. Ostatnio niespecjalnie śledzę więc mogę być nie na czasie.
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Offline Lechu

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2014, 10:25:37 am »
Gra i to nieźle. Mają bardzo mocny skład. W większości są to młode gwiazdy, myślę, że w tym roku powalczą o półfinał (z wyjściem z grupy nie powinni mieć żadnego problemu), a za dwa/cztery lata będą walczyli o złoto.

Offline Muleq

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2014, 03:45:45 pm »
Dokładnie tak. Jeżeli nic niespodziewanego sie nie zdarzy to za 2 lata Belgia wygra Euro i nie bedzie już czarnym koniem ale faworytem do tytułu mistrza swiata. Mundial w Brazylii bedzie dla Belgów przetarciem i nabraniem doswiadczenia.

Po rozmowach z kumplami i dyskusji na Forum widzę że większosc nie daje szans Hiszpanii ( ja zresztą też chociaż z bólem serca ;) ). Nie wiem czy nie za wczesnie skreslamy ich z listy faworytów. Ostatecznie to oni są obrońcami tytułu i mistrzami Europy.

Widzę również że w każdych typach pojawiają się Niemcy ;).

Offline Muleq

« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2014, 02:20:29 pm »
No i już pierwszy mecz rozwiał moje wszelkie wątpliwosci na temat pracy sędziów i szans Brazylii na tytuł :D.

Offline pretorianstalker

• Administrator
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2014, 11:30:35 pm »
Wszystkie kolejne mecze również pełne błędów więc może to przypadek, że akurat były na korzyść Brazylii. Zobaczymy co będzie w kolejnych meczach Brazylii, może nie powtórzy się historia z Korei/Japonii.
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Offline Nekro

• phpBB Moderator
  • Coś W Dowolnej?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2014, 02:26:08 am »
Obstawiam:
1. Argentyna
2. Holandia
3. Urugwaj
4. Portugalia

Offline Muleq

« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2014, 07:09:54 am »
To jest zasłona dymna ;). Mylimy się w każdym meczu więc nie miejcie do nas pretensji że bedziemy sie mylic na korzysc Brazylii ;).

Mnie jeden kupon już wszedł ;). Najbardziej zestresowali mnie Holendrzy, którzy mieli zremisować do przerwy ale na szczescie Van Persi mnie uratował ;). To co później zrobili z Hiszpania to była masakra ;).

Kupon na dzisiaj troche ryzykowny bo stawiam na dokładny wynik Grecji z Kolumbią i Wloch z Anglią ( w obu 0:0 do przerwy ) Biorąc pod uwagę ich dotychczasowe wyniki i ilosc bramek strzelonych to jakos nie czuje żeby ktos w tych meczach strzelił gola ;).

Offline Nekro

• phpBB Moderator
  • Coś W Dowolnej?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2014, 03:51:53 pm »
Kolumbia  -  Grecja remis
Urugwaj  -  Kostaryka wygra: Urugwaj
Anglia  -  Włochy remis
Wybrzeże Kości Słoniowej  -  Japonia wygra: Wybrzeże Kości Słoniowej

Ja obstawiłem sobie tutaj:
http://events.gry-online.pl/fifawc2014.asp

Offline Nekro

• phpBB Moderator
  • Coś W Dowolnej?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2014, 12:04:53 pm »
Lechu wytypował dwie drużyny na prawidłowych miescach a Mulq aż trzy ale miejsca nie te. Pogratulować nosa. ;)

Offline Muleq

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2014, 06:24:36 pm »
Nekro Ty też trafiłes dwa zespoły wiec tez całkiem nieźle.

Co do moich typów muszę przyznać że rozczarowała mnie bardzo Belgia. Co prawda doszli do 1/4 ale bedą musieli mocno popracować na taktyka jesli maja jakies wieksze ambicje.

Całkowicie pomyliłem sie co do Japonii. Liczyłem że taki trener jak Zaccheroni wyciągnie więcej z tego zespołu.

Totalnym zaskoczeniem była dla mnie Kostaryka, której naprawdę niewiele brakło do wyeliminowania Holandii, która znowu mile zaskoczyła a w pewnym momencie stała się nawet faworytem mistrzostw.

Co do reszty moich typów to moge z satysfakcją powiedzieć że rzeczywiscie miałem nosa przez co i finansowo wyszedłem na tym całkiem miło ;)