Marca 19, 2024, 03:14:16 am

Autor Wątek: Skradzione papiery vs Ucieczka  (Przeczytany 3616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Skradzione papiery vs Ucieczka
« dnia: Sierpnia 20, 2014, 09:12:48 am »

Wojownicy gracza A i gracza B giną w walce. Gracz A zagrywa Ucieczkę natomiast gracza B zagrywa skradzione Papiery i zagrywa Ucieczkę na swojego wojownika.

Czy jest to prawidłowe zagranie?

Osobiście uważam ze nie ponieważ samo zagranie skradzionych przez gracza B kończy moment kiedy może zagrać ucieczkę.

Oczywiście kwestia do wyjaśnienia.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Skradzione papiery vs Ucieczka
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 20, 2014, 10:46:08 am »

Wydaje mi się że znaczenie może mieć jeszcze kwestia kto był agresorem a kto obrońcą. Jako że agresor może zagrywać karty jako pierwszy to wtedy obrońca mógłby "skrasć" zagraną Ucieczkę bo wciąż jest jeszcze jego faza kontrowania rany. W drugą stronę to już chyba nie zadziała bo faza kontrowania rany przez agresora już minęła więc nie mógłby "skrasc" Ucieczki zagranej przez obrońcę.   
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Skradzione papiery vs Ucieczka
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 20, 2014, 11:08:28 am »

Mimo to dalej uważam ze jest to moment "po" skradzionych więc na chwilę obecną pozwolisz że się z tobą "delikatnie" nie zgodzę aczkolwiek biore pod uwagę fakt że moższesz mieć rację. Potrzebuje jednak opinii wiekszego grona czy taka "specyficzna" sytuacja może mieć miejsce. ;)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Skradzione papiery vs Ucieczka
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 20, 2014, 11:27:09 am »

Ja zasadniczo uważam w chwili obecnej, że nijak nie jest prawidłowe. I nie chodzi o to, że Ucieczka będzie zagrana po Papierach, tylko chodzi o to, że faza kontrowania ran wojownika trwa dopóki obydwaj gracze nie spasują. Skradzione na Ucieczkę automatycznie zmieniają fazę kontrowania ran agresora na fazę kontrowania ran obrońcy (czy tam na odwrót - nie pamiętam, która jest pierwsza) podczas gdy gracz nadal ma prawo kontrować rany innymi kartami niż te zagrywane "natychmiast po".
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Skradzione papiery vs Ucieczka
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 20, 2014, 03:06:52 pm »

Przyszły mi do głowy dwa argumenty.

1. Chcę zagrać Podaj dalej na kartę specjalną ale w międzyczasie przeciwnik zagrywa Zakłócenie. Nawet jak zakłócę jego zakłócenie to i tak już nie bedę mógł zagrać Podaj dalej. W ten sposób przeciwnik pozbawił mnie prawa zagrania legalnej karty. Jeżeli to jest ok to dlaczego w przypadku Skradzionych już nie jest ok?

2. Do tej pory interpretowalismy karty zgodnie z zasadą co nie jest zabronione jest dozwolone. Gdzie w zasadach jest napisane że nie można uniemożliwić przeciwnikowi zagrywania kart w danej fazie walki? Z tego co wiem jest zapis że obaj zagrywają karty aż obaj spasują. Po zagraniu Skradzionych Gracz zostaje zmuszony do spasowania. Wg mnie nie kłóci się to z zasadami.

Ale żeby była sprawa jasna wg mnie również nie powinno być możliwosci zagrania Skradzionych na Ucieczkę. Pokazuję tylko inne możliwosci interpretacji przepisów. Poza tym pamiętam że wielokrotnie na turniejach dochodziło do zagrywania Skradzionych na Ucieczkę więc warto byłoby to jednoznacznie ustalić na przyszłosc.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Skradzione papiery vs Ucieczka
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 20, 2014, 04:00:30 pm »

1. Nie rozumiem sytuacji. Timing jest ustalony jasno. Zagrywasz na przemian, lub zgodnie z ruchem wskazówek zegara jeśli jest więcej niż dwóch graczy. Ktoś rzuca kartę specjalną i sam ją Zakłóca? Po zagraniu danej karty specjalnej przychodzi czas na zagrywanie kart kontrujących i zagrywanych natychmiast po. Jeśli ktoś przed tobą ma pierwszeństwo to może zagrać zakłócenia i po sprawie. Nie rozumiem problemu.

2. Nie możesz zmusić przeciwnika do pominięcia jakiejś fazy poprzez zagranie karty. Faza walki nie zmienia się po zagraniu Skradzionych tylko w momencie kiedy obydwaj gracze wyrażą na to zgodę. Pierwsze słyszę o tym "co nie jest zabronione jest dozwolone". Kompletny absurd. Możesz poruszać się tylko w obrębie konkretnych zasad jakie ustala instrukcja. Nie ma w instrukcji słowa o tym, że możesz przeciwnikowi zrzucić karty ze stołu i wziąć PZ za wojowników, którzy spadną. Nikt nie zabronił więc może tak grajmy? Jest jasna zasada, że faza trwa do momentu aż gracze spasują. Jeśli karty zmieniałyby fazy walki to można zacząć od rzucenia Potężnego ciosu żeby od razu przejść do fazy modyfikacji i pominąć fazę przerywania walki. Skradzione powodują, że musisz natychmiast użyć skradzionej karty, co w tym wypadku raczej będzie niemożliwe moim zdaniem. Nie pamiętam tego problemu z żadnego turnieju - pamiętam podobny z Oszustwem. Po przemyśleniu sprawy powiedziałbym to samo co o Ucieczce. Nie można kraść kart, których nie możesz zagrać z tej oto prostej przyczyny, że to nie faza na ich zagrywanie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Skradzione papiery vs Ucieczka
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 21, 2014, 08:48:53 am »

No pierwszy raz widzialem takie zagranie i sądzę że było na tyle ciekawe że warto je omówić na forum. Tutaj chciałbym zacytować preta bo chyba te dwa zdania wyjaśniają wg Mnie cały problem:

Skradzione na Ucieczkę automatycznie zmieniają fazę kontrowania ran agresora na fazę kontrowania ran obrońcy (czy tam na odwrót - nie pamiętam, która jest pierwsza) podczas gdy gracz nadal ma prawo kontrować rany innymi kartami niż te zagrywane "natychmiast po".

Skradzione powodują, że musisz natychmiast użyć skradzionej karty, co w tym wypadku raczej będzie niemożliwe moim zdaniem. Nie pamiętam tego problemu z żadnego turnieju - pamiętam podobny z Oszustwem. Po przemyśleniu sprawy powiedziałbym to samo co o Ucieczce. Nie można kraść kart, których nie możesz zagrać z tej oto prostej przyczyny, że to nie faza na ich zagrywanie.

A co do kart typu szczęście, ukryte to zgrywasz je, pytasz czy wchodzą (jak nie to nie zagrasz podaj dalej) a następnie zagrywasz podaj dalej.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Skradzione papiery vs Ucieczka
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 27, 2014, 01:41:18 pm »

http://www.doomtrooper.pl/smf/index.php?topic=158.msg28198#msg28198

Nekro uprasza sie następnym razem o korzystanie z opcji "Szukaj"  :P
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Skradzione papiery vs Ucieczka
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 28, 2014, 08:39:57 am »

Dobrze że podałeś temat:

Wypowiedź nr 100
Na ostatnim turnieju kilka razy pojawiał się problem rzucania Skradzionych papierów na Ucieczki i Oszustwa. Po zastanowieniu się, doszedłem do wniosku, że zasadniczo nie powinno się dać kraść tego typu kart, bo będą one zagrywane natychmiast, podczas gdy czas ich zagrywania już minął lub nastąpi dopiero w kolejnym etapie danej fazy (kontrowania ran/przynzawania pkt). Są karty zagrywane Natychmiast po zranieniu - Ucieczka i karty zagrywane po zranieniu - Uleczenie obrażeń. Więc jeśli kradniemy Ucieczkę to automatycznie przechodzimy z nią do kolejnego etapu fazy kontrowania podczas gdy agresor może jeszcze np. zagrać Uleczenie obrażeń. Nie wiem jak jest z Oszustwem, bo nie wiem czy są karty zagrywane niekoniecznie 'natychmiast po' w tym wypadku, ale mechanizm ten sam więc tak samo powinno to zostać potraktowane. Uważam więc, że byłoby rozsądnie nie kraść kart, które muszą zostać zagrane w danej fazie, bo nie można zmienic fazy dopóki wszyscy nie spasują. Co wy na to?


Wypowiedź nr 101
Ja jestem za.
Zapisane