Forum ogólne > Turnieje/rozgrywki

Falkon - Lublin 8-9 XI 2014

(1/16) > >>

Troublestarter:
Jak co roku zapraszam szanowną Brać Doom Trooperową na turniej w Lublinie

http://www.falkon.co

gramy od 14:00 w sobotę

Deklarujcie się :

moja luźna propozycja :

 turniej 1.  STR (jednak z ograniczeniami ;) ) (mecz + rewanż)

turniej  2.  Draft ( w jakiej formie, to się okaże )

Na turnieju wystąpią

1. Moja Skromna Osoba
2.Skoq
3. Muleq
4. Qlig
5. Necrobutcher
6. Madrav (80%)
7.Cthulhu

Zasady:

Limity kart:
1) Obowiązują listy kart O / A / Z z STR + dodatkowo:

karty zakazane :

 - Burza Chaosu (Sztorm Chaosu)
- Częściowe Przejęcie Kontroli
- Pound Of Flesh
- Powiew Wątpliwości
- Przejęcie Kontroli
- Throwing It All Away
- Wielka Wróżba
- Wybieg
- Przerwanie linii dostawczych
- Nietoperz zwiadowca
- Jadowity nietoperz
- Wyspiarz Grinder

dodatkowe ograniczenie kart do 1 szt:

- Błąd nawigacyjny
- Pojmany

a) Można mieć tylko 1szt każdej dozwolonej karty sztuki
b) karty promo nie są dozwolone

Zasady:
Zasady zgodne, z STR:
http://www.doomtrooper.pl/smf/index.php?topic=161.30 - wersja w oryginale eng
http://www.doomtrooper.pl/smf/index.php?topic=161.msg1167#msg1167 - wersja pl
Wyjątki poniżej:
- Zakaz palenia kart,
- Gracz może posiadać jedne Archiwa Bractwa w szwadronie,
- Herold/Untouchable chroni przed Repudiate
- Bez “dziwnych” zasad ws. pojazdów
- Gramy na przenoszenie się zdolności - Heretycka Diana może leczyć Legionistów, Legioniści mogą korzystać z Uleczenia Obrażeń i Przywołań itp.
- Dług w Banku Bauhausu jest automatycznie spłacany w pierwszej kolejności jeśli gracz przekroczył 40 PZ.
- Zasady forumowe: http://www.doomtrooper.pl/smf/index.php?topic=858.0

Mechanika turnieju:
- Gra toczy się do 40 PZ.
- Gramy systemem mecz + rewanż
- W przypadku zdobycia lub przekroczenia granicy 40 PZ przez jednego gracza, gra się natychmiast kończy. Jeśli pozostały  dodatkowe ataki za karty specjalne, umiejętności wojowników, zdolności ekwipunku czy inne to nie są one już brane pod uwagę.
- Zwycięstwo w rozgrywce - 3 pkt
- Remis ze wskazaniem na gracza, który wypracował przewagę punktową - 2pkt, gracz z mniejszą ilością małych punktów w rozgrywce remisowej otrzymuje 1 pkt
- Nie można zdobyć więcej niż 100 PZ w jednej rozgrywce. Kolejne zdobyte PZ są zamieniane na PA.
- Podczas ustalania końcowej kolejności w przypadku remisu „dużych punktów”, podlicza się małe punkty.

Skoq:
Ja będę na 99%. Ale TrStarter - wymyśl coś konkretniejszego w kwestii zasad, proszę - co to znaczy bez sztuki? Bez całej sztuki, czy tylko bez discardu? A co z innym discardem niż sztuka? Oczywiście jest czas - więc pomyśl organizatorze nad zasadami mniej "luźno" ;), ale jakby co to ja się deklaruję już :) Draft  - też, tylko skąd stuff?

Troublestarter:
Taka propozycja zasad nie wynika z lenistwa, po prostu bardzo dawno nie było okazji pograć w coś koło STR.
Chodzi mi o ban całej sztuki. Reszta kart dozwolona. Rewanż jest po to aby turniej się za szybko nie skończył. Myślę że przy takich zasadach spotkają się naprawdę niszczące talie i każdy będzie miał okazję zagrać czymś co dotychczas było zbanowane. Czekam na opinie i chętnie podyskutuję o propozycji zasad. Co do stuffu na drafta to piszcie co kto ma.

madrav:
Ile wjazdów w puchę za PZ?

będę na 80%

Skoq:
A dlaczego tylko sztuka ma być zbanowana? Może MH i KI również? Trochę nie fair dla Bractwa w stosunku do Legionu z Poundem np... Co do innych hardcore'ów - Throwingi, Znaki, Treningi, Zużycia, samogwałty Nietoperzowe z Wymianą / misjami - czy na pewno chcemy czegoś takiego na turnieju? Już na ostatnim Falkonie mieliśmy kaszanę - same nietoperze = nuda do kwadratu - właśnie z powodu zasad... Zbanowanie Sztuki nic ciekawego nie przyniesie - nie będzie Anihilacji = Nietoperze +misje znowu będą super sposobem na grę :(
Uważam, że należy pomyśleć ostrożnie nad zasadami, żeby nie wskazywać jednego słusznego sposobu gry...

A jak już chcemy hardcore - to grajmy po prostu STR+ogr Pojmany i Błąd Nawigacyjny - jak na pierwszych turniejach albo to plus jeszcze brak Discardu tylko (i Sztuki i Pounda i Wybiegu) - przynajmniej będzie więcej kombinacji niż tylko nietoperze :)

Jeszcze w kwestii zasad: ile będzie ataków w puchę za PZ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej