Kwietnia 30, 2024, 05:07:33 am
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu

Autor Wątek: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015  (Przeczytany 17231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 24, 2015, 01:11:06 pm »

Pret - właśnie miałem rzucić taki komentarz :)

Jako, że to jest osobny typ turniejów, to nie dodaję go do rankingów 2015 / total. Możemy ewentualnie pomyśleć nad osobnym rankingiem - proszę o opinie w tej kwestii.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 24, 2015, 01:30:11 pm »

Wiele takich turniejów nie będzie z wiadomych względów więc nie wiem czy ranking ma tu sens ;)

I druga sprawa - talie w sumie porywające nie będą z powodu małej ilości użytych kart - następnym razem powinno być o wiele lepiej.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 24, 2015, 07:55:04 pm »

Jestem za dodawaniem takich rozgrywek do rankingu bo wszystkie zasady zostały spełnione aby turniej był rankingowy.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 24, 2015, 08:38:20 pm »

Zasady ogólne i owszem, ale to kompletnie inny rodzaj rozgrywek, gdzie dużo większy wpływ ma element losowy (trafione karty) niż w "normalnych" turniejach, więc wyniki są nieporównywalne z wynikami standardowych turniejów. Możemy stworzyć dodatkowy ranking dla tego typu spotkań, bez podziału na lata (bo jak słusznie zauważył Pret - nie będzie zbyt wielu takich rozgrywek ze względu na dostępność boosterów/starterów). Zobaczymy kto będzie najlepszy w budowaniu talii z badziewia lub też kto będzie miał najwięcej szczęścia :)

W wolnej chwili dorobię kawałek postu z rankingiem draftowym.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 24, 2015, 10:28:56 pm »

A co na to inni? Oddzielny ranking czy dodanie do tego co jest?

Jak widać na tego turnieju nie wystarczy wylosować kardynała żeby wygrywać a co do tworzenia talii to też wymaga to doświadczenia i przemyślenia sprawy.
Zapisane

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #65 dnia: Marca 25, 2015, 08:44:39 am »

Moim skromnym zdaniem - z uwagi na to, że ten turniej jest dość specyficzny - oddzielny ranking.
Można się co najwyżej zastanowić,  czy w tym oddzielnym rankingu nie wpisywać wszystkich draftów - tylko konieczne byłoby podchodzenie do nich bardziej poważnie na turniejach.
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #66 dnia: Marca 25, 2015, 09:01:03 am »

Madrav - pomysł dobry, ale gramy te poturniejowe drafty tak późno, że nie wiem, czy komuś będzie się chciało grać każdy z każdym, spisywać PZ itp. ... (zazwyczaj gramy multiplayery, bo niewielu graczy zostaje ;) ). Z drugiej strony - jeśli będą chęci i możliwości na ogarnięcie się  - to oczywiście dopiszemy każdy draft, który będzie miał podliczone wyniki i będzie w formie pojedynków - nawet jak zagrają 3 osoby ;) To będzie fajna statystyka po dłuższym czasie :)
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2015, 09:06:28 am wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Marcino

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #67 dnia: Marca 25, 2015, 03:21:08 pm »

Ja bym nie mieszał tego ze standardowym turniejem. Traktował bym to bardziej jako standardowy kategoria OPEN, draft - kat. junior :)
Do rankingu można liczyć każde wygrane drafty, tzn każde wygrane gry osobno na małe punkty, będzie więcej punktów a i od razu rozwiąże się problem draftów poturniejowych gdzie gramy multi. Gra kto chce. Jeśli gra się skończy to np zwycięzca 2pkt, drugi - 1pkt, reszta 0.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #68 dnia: Marca 25, 2015, 04:25:47 pm »

Dla mnie zdecydowanie osobny ranking bo chociaż umiejętności budowy talii oczywiście nadal się liczą to jednak czasem z braku kart musimy zbudować ułomną talię i nie mamy na to wpływu. ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #69 dnia: Marca 25, 2015, 05:02:30 pm »

Moim zdaniem osobny ranking draftowy byłby dobrym rozwiązaniem, nie mieszałbym tego ze standardowym rankingiem  :).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

NEMO

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #70 dnia: Marca 26, 2015, 12:23:15 pm »

Wojtek nie spodziewałem się wejść na podium dlatego zmyłem się od razu do domu dlatego kupon odbiorę przy najbliższej nadarzającej się okazji.

Grało się rewelacyjnie, ale jak na razie to pojedynki z Mulqiem kończą się wskazaniem :P (ten punkt dał mi pudło)

Co do tali to siła była w zestawie Billy + Kratach + nieboska siła oraz Crenshaw + AC-40 + czary

Najbardziej skomplikowane zdjęcie woja z pola walki to atak Billym + nieboska + wzmocnienie na Syksa a w kolejnej turze pożarcie przez Karnofaga
Zapisane

cthulhu

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #71 dnia: Kwietnia 01, 2015, 11:01:25 pm »

Nareszcie mam chwilkę, żeby skrobnąć parę słów ;)
Turniej świetny, klimat świetny! Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będzie okazja spotkać się u Wojtka przy kartach ;) a i norweskie startery robiły swoje  8)

Z ciekawszych kart trafiłem: Kardynała Dominika, Ucieczkę, Przejęcie Kontroli, Vinca (co ciekawe zawsze przychodził pod koniec, jak już grę w miarę kontrolowałem i nie było sensu ryzykować wystawiając go - pojawił się przez to chyba tylko 2 razy), Nazgaroth, Rozdzieracz dusz, Nagła Śmierć oraz 2x Podział obowiązków - nieźle mi ustawiało to sprawę PA.

Same gry też ciekawe: z Mulqiem wystawiliśmy po Kardynale, nawet karty dołączone mieli identyczne - po stabilizatorze i wiecznym przekleństwie ;) w końcówce ubiłem Robota jakimś leszczem na Powiększeniu, co dało mi zwycięstwo ;)
Nemo: niestety nie doszedł mu wojownik poza chyba nietoperzem, dość szybko rozstrzygnięta gra.
Madrav: pierwszy remis na turnieju i szybka decyzja, żeby za takie sytuacje przyznawać po 2 duże punkty. Swoją drogą mamy z Madravem szczęście do remisów w naszych grach: 2 razy na innych turniejach dobijaliśmy do stanu 39:39, ale zawsze udawało się przechylić szalę na którąś stronę ;)
Wojtek: rzutem na taśmę udało mi się przechylić szalę na swoją stronę: ostatnia akcja (trzecia tura po skończonej talii), ostatni atak i weszło ;)
Nekro: nazgarotha to ja trzymałem dla Nekromutanta :P ale przykampiłeś w Grabieżcy, to musiałem Cię jakoś z niego wykurzyć :) ciekawa, emocjonująca rozgrywka, jedyna moja porażka na tym turnieju.
Marcino: zasypałem go leszczami i bidny Demnogonis nie nadążał ich odrzucać. Jakoś dało radę, choć łatwo nie było ;)
Dominik: bardzo szybka, dynamiczna rozgrywka, mnóstwo walki, mnóstwo Kapitanów  ;D
Kruk: sympatyczna, choć długo wyczekiwana potyczka ;)

Wojtek, dzięki, że nas "przechowałeś" do 5 rano. Przy Drakuli niestety już padłem, musiałem godzinkę kimnąć, bo nie ogarniałem co się wokół dzieje..o nagrodzie przypomniało mi się jak już szliśmy z Nekro na dworzec - odbiorę kiedyś przy okazji ;)

Jeszcze raz dzięki wszystkim za turniejowe emocje i do następnego ;)
Cyknąłem parę fotek, wrzucę je w święta, tak samo jak spis talii.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2015, 11:03:27 pm wysłana przez cthulhu »
Zapisane

Fankomiks

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #72 dnia: Kwietnia 03, 2015, 10:31:23 am »

Tak dla formalności Drakula został pokonany, wygraliśmy!  ;)  Nawet śpiąc wniosłeś niebagatelny udział w to zwycięstwo  ;D
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #73 dnia: Kwietnia 03, 2015, 05:38:46 pm »

osobny ranking
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Draftowy - Kraków, 21.III.2015
« Odpowiedź #74 dnia: Kwietnia 04, 2015, 04:58:27 pm »

Dodałem do tematu z rankingiem ranking draftowy. Wyniki w formie pliku Excela odesłałem do Nekro celem opublikowania.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry