Marca 28, 2024, 09:44:38 pm

Autor Wątek: Kilka pytań.  (Przeczytany 3110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Claus

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Kilka pytań.
« dnia: Lipca 13, 2015, 11:20:29 am »

Witam.
Chciałbym zacząć zbierać tą karciankę ale mam kilka pytań i wątpliwości. Mam nadzieję że ktoś odpowie.
-Gra w to jeszcze ktoś i czy rozgrywka jest wciągająca ?
-Ciężko nazbierać całego seta łącznie z kartami promo ?
-Jakie są ceny kart tych najlepszych ?
-Czy na początek wystarczy kupić boxa lub dwa czy polować na boosterki z tego dodatku Inferno ?
Pozdrawiam.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 14, 2015, 08:49:13 am »

No to tak - ja w Kult grałem pierwszy raz dawno, dawno temu (około 1999) i wtedy średnio mnie wciągnęło, ale nie grałem swoimi kartami i graliśmy z jednej niewielkiej kolekcji. Ostatnio kiedy pojawiły się boxy na allegro postanowiłem zebrać sześć pełnych setów i dzięki temu, że boxów było dużo to udało mi się to szybko. Grywam jak mam okazję i uważam, że gra ma bardzo ciekawą mechanikę i fajny klimat, co powoduje, że rozgrywki są wciągające i dość niepowtarzalne. Czy ktoś grywa? :) No w okolicy mam kilka osób do gry, nie znajdziesz raczej jakiejś zorganizowanej ogólnopolskiej ekipy. Ale tu i tam ktoś, gdzieś w Polsce grywa. Na forum mamy jeszcze kilku graczy z różnych stron kraju.

Całego seta podstawki zebrać łatwo. O Inferno teraz już trudniej. Ceny kart najlepszych niewiele odstają od cen kart najgorszych. Wiadomo, rzadkie są droższe niż commony, ale jeśli chodzi o base set to raczej nic nie powinno przekraczać 2-3zł z powodu dostępności. Co do Inferna to różnie - karty mogą być nieco droższe, ale jakieś 5zł/szt to też chyba max jeśli o allegro chodzi. A co do promo - tego raczej nie znajdziesz i nigdy nie uzbierasz :D Ja się nimi nie przejmowałem, jak się trafią na allegro to może będę walczył, ale już lata ich nie widziałem, a wtedy kiedy się pojawiły chodziły po 230zł/szt niektóre. Papa Beauchamps i Wody Płodowe to dwie częściej spotykane i tańsze, natomiast pozostałe - Puzzle, Dzień Wniebowstąpienia, Nie przeżyjemy bez żywych i Okaleczenie raczej nie do zdobycia.

Co do startu - box spokojnie wystarczy na wiele gier. Można kupić i pograć, a potem zdecydować czy chce się kolekcję rozbudować. Inferno wprowadza masę ekstremalnie silnych kart (kompletnie niezbalansowanych i często psującuch rozgrywkę) ze słabymi grafikami, więc to też kwestia wyboru raczej, a nie przymus - co kto lubi. Niektórzy mówią, że ten dodatek psuję grę, ale tak samo było z Paradise Lost. Kwestia gustu. Jeden box żeby trochę pograć to na pewno dobry wybór przy obecnych cenach boxów.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Claus

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 20, 2015, 09:51:37 pm »

Kupiliśmy z kolegą jakieś boxy ale jest problem. Nie możemy odszukać zasad do tej gry w internecie.Ma ktoś może jakieś dobre info gdzie co i jak ?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 20, 2015, 10:25:32 pm »

http://www.thewinternet.com/games/kult/

Oficjalna strona. Gdzieś mam chyba też skan polskiej instrukcji. Podeślę jak znajdę.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Claus

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 21, 2015, 07:04:35 pm »

był bym wdzięczny za instrukcję w języku polskim :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 21, 2015, 09:52:04 pm »

Poszło na maila z profilu.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Claus

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 22, 2015, 10:40:11 am »

Super. Dzięki wielkie.
Zapisane

Arbw

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań.
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 06, 2024, 10:01:47 am »

Cześć,
chciałbym się zapytać o instrukcję po polsku do Kultu, macie jeszcze?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kilka pytań.
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 09, 2024, 02:53:29 pm »

Może być ciężko. Ale spróbuj może na polskiej grupie na FB - ktoś na pewno będzie miał. :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.