Marca 29, 2024, 09:43:34 am
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do dołu

Autor Wątek: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015  (Przeczytany 27685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #15 dnia: Września 28, 2015, 08:26:38 pm »

Tu trzeba się zdecydować, czy gramy w doom troopera, dynamiczną karciankę, która zmusza do radzenia sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami, czy też w 'domowe przedszkole z algerothem', w której - nie daj boże! - ktoś zagra jakąś kartę psującą moje super kombo na 27 kart. Tyle ode mnie.

I tu chyba dochodzimy do sedna problemu. Każdy z nas ma trochę inną wizję tego czym jest Doom Trooper. Jedni lubią robić talie na misjach i nasalach ;), inni na Bractwie a inni na jeszcze innych pomysłach. Stad biorą się później różne mniej bądź bardziej artykułowane pretensje do organizatora że stworzył takie zasady. Ograniczenia, które ja wprowadzam mają na celu dwie rzeczy: Nakłonienie Graczy do tworzenia talii opartych na walce oraz używanie kart, które zwykle nie są brane pod uwagę bo jest kilka lepszych. To że autor gry wymyślił karty, które polegają na usuwaniu własnych wojowników czy miast nie jest już moją winą jak również to że są wśród nas tacy którzy chcą w ten sposób wygrywać ;). Jedyne co mogę to utrudnić tworzenie takich talii ;).

Gra bez akcji, PA czy kart na ręce nie należy do najciekawszych i dlatego takie karty jak Zużycie, Znaki itp są zwykle banowane.

Skoro banujemy Trening to dodałbym jeszcze Sen. Talizman i Całkowite dodałbym do ograniczonych x1, a do anihilowanych po użyciu dodałbym Cios dla Kardynała i Eliminacje. Przy okazji Eliminacja też raczej x1. No i może rzeczywiście max 2 ataki w puste??

Oczywiście bedę ;). Co prawda w tym terminie mam zjazd na studiach ale są rzeczy ważne i ważniejsze ;).


Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Qba

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 208
  • po namyśle:D
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #16 dnia: Września 28, 2015, 09:00:49 pm »

Dlaczego skrzętnie omijany jest postulat ograniczenia misji do 1 rodzajowo????!!!! Liczę tu na poparcie Mulqa. Skoro tak was przeraża sztuka, z których dosłownie 5 jest sensownych to nie widzę powodu, żeby nie ograniczyć misji, z których każda robi punkty.

Śmiałem się ostatnio z Pretora, który mówił, że przesuwanie granic banowania kart spowoduje, że będzie dopuszczone jedynie granie Huzarami ale przykro to napisać zaczynam rozumieć sens jego słów.

Co więcej wróciłem do grania w DT po długiej przerwie z nową energią i nowym zapałem, zarówno do grania for fun jak i gier turniejowych ale niestety skrzydła zapału, które mnie niosą zostają skutecznie podcinane.

Ja osobiście identyfikuję się z Bractwem którym gram, może to głupie i dziecinne ale ja się w tym znajduję. Zasady turniejowe, które wprowadzacie premiują granie na zasadzie misz-masz, czyli mam np. bractwo, a tu zza węgła niespodziewanie wyskakuje biotroll albo inne badziewie, które ma robić punkty nie mówiąc o misjach.

Uważam, że tak dalekie ingerowanie w zasady to zły kierunek i ślepa uliczka i tu znowu pozwolę sobie uderzyć do Mulqa - popierasz KORWINA a to jest orędownik znacznej wolności ;D
Zapisane
"JASZCZOMP" BRACTWA:D

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #17 dnia: Września 28, 2015, 09:16:43 pm »

No wiesz jak będziesz miał 5 sztuk kart negujących misję lub nawet 10 to żadna misja Ci nie straszna, widzisz jakąś analogię konieczności posiadania 5 sztuk nieudanych czarów jaką kilka postów temu proponowałeś  :P ?

W obecnej wersji zasady są zbliżone do tych z ostatniej Avangardy na której grało się dobrze + proponowane ograniczenie do 1szt KI, MH i sztuki

Muleq ataki juz zmienione, co do tych anihilowanych się pomyśli
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2015, 09:18:50 pm wysłana przez Troublestarter »
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Qba

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 208
  • po namyśle:D
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #18 dnia: Września 28, 2015, 09:24:42 pm »

No wiesz jak będziesz miał 5 sztuk kart negujących misję lub nawet 10 to żadna misja Ci nie straszna, widzisz jakąś analogię konieczności posiadania 5 sztuk nieudanych czarów jaką kilka postów temu proponowałeś  :P ?

Bo jeszcze nie widziałem (podejrzewam że Ty też nie), żeby ktoś miał 5 kart na turnieju negujących misje a 5 kart na sztukę w Krakowie miało kilka osób. Wygrały w Krakowie 2 talie, które większość lub wszystkie PZ zdobyły tą samą kopią misji.

Strasznie łatwo idzie wam banowanie Bractwa i kart specjalnych, które bardzo łatwo utrącać.

Jeszcze raz apeluję o częściowe zakazanie misji skoro tak mocno chcemy ingerować w zasady.

« Ostatnia zmiana: Września 28, 2015, 09:27:32 pm wysłana przez Qba »
Zapisane
"JASZCZOMP" BRACTWA:D

Jasieq

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 268
  • Czyste Zło
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #19 dnia: Września 28, 2015, 09:41:50 pm »

Akurat częściowe zakazanie misji popieram - z jednej strony piszecie coś o tym z 'czym się fajnie gra' i z czym się 'nie gra fajnie', a później pozwalacie na czystą grę na misje x5, z których można zrobić chyba najłatwiej ze wszystkiego play alone decki? :D:D:D No panowie, powtórzę jeszcze raz - bez jaj, bądźmy konsekwentni. Na ten moment wygląda mi to bardziej na 'z tym nie lubie grać, to to zbanujmy' - banować się powinno karty, które tworzą problemy z balansem, nie takie, które utrudniają grę. Ja nie lubię, jak mi odrzucają wojowników, może zbanujmy też falę? ;).

I tu chyba dochodzimy do sedna problemu. Każdy z nas ma trochę inną wizję tego czym jest Doom Trooper. Jedni lubią robić talie na misjach i nasalach ;), inni na Bractwie a inni na jeszcze innych pomysłach. Stad biorą się później różne mniej bądź bardziej artykułowane pretensje do organizatora że stworzył takie zasady. Ograniczenia, które ja wprowadzam mają na celu dwie rzeczy: Nakłonienie Graczy do tworzenia talii opartych na walce oraz używanie kart, które zwykle nie są brane pod uwagę bo jest kilka lepszych. To że autor gry wymyślił karty, które polegają na usuwaniu własnych wojowników czy miast nie jest już moją winą jak również to że są wśród nas tacy którzy chcą w ten sposób wygrywać ;). Jedyne co mogę to utrudnić tworzenie takich talii ;).
Zasady na twoim turnieju w miarę mi się podobały. Sednem problemu jest właśnie to, że ja nie chcę nikomu uniemożliwiać składania ŻADNEJ talii - ktoś ma ułańską fantazję i chce grać bez akcji, punktów, czy-tam-czego-jeszcze, chce robić misje, rzucać nassalami granaty, robić wymianę, spoko. Po prostu tworzenie takich talii nie powinno być łatwe, ani dawać przewagi nad grającymi na inne taktyki. Jak to najłatwiej osiągnąć? Ograniczając karty wpływające na grę do jednej sztuki. Ograniczając. Nie banując. Doom to gra wielu możliwości, dlaczego je sobie odbierać? Ja nie chcę nikomu narzucać swojego stylu gry, po prostu nie podoba mi się, kiedy ktoś chce to zrobić ze mną, powoduje to we mnie przekorną chęć obejścia zasad. A chyba nie o to chodzi.
Zapisane
Bringer of Light | Pan Nienawiści ;)

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #20 dnia: Września 28, 2015, 09:57:32 pm »

ok, mogę ograniczyć misje, czy spowoduje to ze zjawicie się na turnieju ? czy ot tak sobie dyskutujemy ?
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Qba

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 208
  • po namyśle:D
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #21 dnia: Września 28, 2015, 10:01:43 pm »

ok, mogę ograniczyć misje, czy spowoduje to ze zjawicie się na turnieju ? czy ot tak sobie dyskutujemy ?

Trouble wybieramy się tak czy owak ale chcemy grać na w miarę równych zasadach, także na chwilę obecną z Bielska jest nas co najmniej 3 tzn. Jasieq, Izzi i Ja, jeżeli będę miał miejsce w aucie to jesteśmy wstępnie ugadani z Nemo, może pojedzie Bulielmo i może jeszcze jedna osoba ale to na razie gdybanie.

Byłaby szansa na prv dostać od Ciebie nr telefonu? Mam kilka pytań organizacyjnych, przede wszystkie odnośnie możliwości przekimania kilku godzin bo my mamy ponad 400 km.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2015, 10:04:31 pm wysłana przez Qba »
Zapisane
"JASZCZOMP" BRACTWA:D

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #22 dnia: Września 28, 2015, 10:30:38 pm »

heh pora już nie ta i zamiast prv wysłałem Ci maila :)
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Qba

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 208
  • po namyśle:D
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #23 dnia: Września 28, 2015, 10:38:27 pm »

heh pora już nie ta i zamiast prv wysłałem Ci maila :)

Thx. Będziemy w kontakcie.
Zapisane
"JASZCZOMP" BRACTWA:D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #24 dnia: Września 28, 2015, 11:11:08 pm »

Rozważam przyjazd więc w sprawie zasad się wypowiem. Jest nadal sporo stosunkowo słabych kart MH czy Sztuki, na których można złożyć deck ciekawy, walczący i tak dalej, więc jeśli coś do jednej sztuki bym ograniczał to raczej Bohaterów. :P Osobiście to jestem przeciwny tylko discardowi bo się już naoglądaliśmy decków, które wywalają karty i wjeżdżają w klatę. Poza tym reszta mi nie przeszkadza. Różnorodność jest spoko i fajnie że trafiają się decki walczące, na misjach czy na jakimś kombosie uwalającym gracza jak Przerażające itp. bo nie da się złożyć jednej talii, która wszystko rozłoży bez problemów i będzie na wszystko gotowa. Poza Skoqiem większość zazwyczaj ma talie ze słabymi punktami. ;) Zasady są takie same dla wszystkich więc o nic specjalnie walczyć nie będę, ale nie jestem fanem tego rozwiązania. Kilka pomysłów na ciekawe i na pewno nie 'gamebreakerskie' decki odpada. :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #25 dnia: Września 30, 2015, 05:33:27 pm »

@Qba
Mnie też nie podobają się talie na samogwałcie ale czasami to jedyna szansa żeby pokonać taką talię jak zrobił Jasieq ostatnio. Jestem wielkim zwolennikiem swobody i wolności również w tworzeniu talii ale bez naszych ograniczeń pojedynki trwałyby 5 minut i sprowadzały się tak naprawdę do tego kto pierwszy zacznie lub komu pierwszemu podejdą karty. Dlatego właśnie zbanowany został Discrad itp. Możesz mi wierzyć lub nie ale pojedynek, w którym patrzysz jak przeciwnik wystawia karty, a Ty nie możesz nic zrobić bo albo nie masz PA, albo jakiejkolwiek akcji jest tak samo fascynujący jak lektura książek Marcela Prousta ;).

@Jasieq
Też wolę ograniczać niż banować dlatego w moich zasadach były opcje do wyboru. Mimo że utrudniłem tworzenie talii na misjach dwa pierwsze miejsca zdobyły właśnie takie talie. Co ciekawe mimo odbanowania Zużycia nikt nie zagrał na tą kartę.

@Troubler
Pomyśl jeszcze nad Snem i Eliminacją. A co do Sztuki czy MH to może rzeczywiście wystarczy ograniczyć tylko kilka konkretnych kart takich jak Przywołanie zaklęcia i Pacyfizm? W kwestii misji wciąż mam mieszane odczucia ale coś bym mimo wszystko zrobił żeby utrudnić wygrywanie takim taliom jednocześnie nie powodując żeby nikomu nie przyszło do głowy zrobienie takiej talii.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Jasieq

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 268
  • Czyste Zło
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #26 dnia: Września 30, 2015, 06:27:42 pm »

@Muleq
Izzi grał na zużycie :P
Zapisane
Bringer of Light | Pan Nienawiści ;)

Qba

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 208
  • po namyśle:D
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #27 dnia: Września 30, 2015, 08:25:38 pm »

@Troubler
Pomyśl jeszcze nad Snem i Eliminacją. A co do Sztuki czy MH to może rzeczywiście wystarczy ograniczyć tylko kilka konkretnych kart takich jak Przywołanie zaklęcia i Pacyfizm? W kwestii misji wciąż mam mieszane odczucia ale coś bym mimo wszystko zrobił żeby utrudnić wygrywanie takim taliom jednocześnie nie powodując żeby nikomu nie przyszło do głowy zrobienie takiej talii.

Jak już sam wskazałeś II pierwsze miejsca to były misje i samogwałt więc nie ma już o czym dyskutować 8)
Zapisane
"JASZCZOMP" BRACTWA:D

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #28 dnia: Października 02, 2015, 08:42:27 am »

Ja póki co daję sobie 75% szans na obecność :)

Dla mnie obecne zasady są ok.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Falkon - Lublin, 7-8. XI. 2015
« Odpowiedź #29 dnia: Października 02, 2015, 01:15:25 pm »

oczywiście będę - teraz będą dla mnie klaskać :)

zasady dla mnie ok - takie same dla wszystkich :)
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do góry