Marca 28, 2024, 08:10:20 pm
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do dołu

Autor Wątek: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015  (Przeczytany 23030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Żeleś

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #120 dnia: Grudnia 20, 2015, 01:40:01 pm »

to jest uzasadnione podejrzenie że mogłem wyjść z grupy 8)

Zapisane
chodzę na pake z golemem:-D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #121 dnia: Grudnia 20, 2015, 05:06:42 pm »

Twoje podejrzenia są dobrze uzasadnione ;). Gdybyś poczekał jeszcze chwilę to miałbyś okazję zagrać w ćwierćfinale z Qligiem choć biorąc pod uwagę Jego talię byłaby to raczej wątpliwa przyjemność ;).

Na wczorajszy wieczór miałem zaplanowane trzy rzeczy. Wygrana w Dooma, Grę o tron i Lotto nie koniecznie w tej kolejności ;). Jak się okazało najbliżej byłem wygrania turnieju choć w finale z Jasieqiem moja talia nie miała raczej wiele do powiedzenia ;).

Co do samego przebiegu gier po pierwszych pojedynkach zdecydowaliśmy się na podział na grupy co z perspektywy czasu wcale nie było aż tak bardzo konieczne jak się wydawać mogło. Większość z nas skończyła fazę grupową koło 18, niektórzy nawet wcześniej. Koło 22 było już po turnieju i mogliśmy rozpocząć zmagania o tron Westeros ;). W między czasie chłopaki zagrali jeszcze partyjkę Chaosu w Starym Świecie więc jak zwykle przy okazji turnieju Dooma udało się rozegrać partyjki kilku planszówek.

Co do zasady 1 kopii karty nie wiem jak reszcie ale mnie bardzo przypadła ona do gustu. Dzięki temu można było zobaczyć w grze karty zwykle nie używane. Obawiałem się że dominować będą talie na Bractwie ale okazało się że moje obawy były niepotrzebne. Było wiele pomysłów, wiele rozwiązań, wiele nowych errorów a co najważniejsze wiele klasycznej walki między wojownikami. Generalnie wrażenia bardzo pozytywne i chętnie kiedyś powtórzę tą zasadę z małymi zmianami oczywiście ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Żeleś

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #122 dnia: Grudnia 20, 2015, 05:29:46 pm »

to na poczet ćwierćfinału można zaliczyć gierke sparingowa jaką miałem z Quligiem na poczatku turnieju ze stanu 34:0 gdzie juz byłem pewien że moja wygrana jest kwestią tury czy dwóch wygrał i co gorsza zmuszajac mnie do kilku tur typu dopieram  odrzucam dziękuję...:-(

Zapisane
chodzę na pake z golemem:-D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #123 dnia: Grudnia 20, 2015, 07:09:53 pm »

Co do zasad - faktycznie wyszło lepiej niż myślałem i grało się dobrze, ale nie sądzę żeby dało się to powtórzyć sensownie. Pomysłów trochę było, ale wiele więcej już nie będzie. Niestety z powodu małej liczby wzorów kart (zwłaszcza tych grywalnych) liczba kombinacji talii jest bardzo mocno ograniczona. Można ewentualnie spróbować pokombinować z ilościami jak Czesi. Na przykład wojowników w talii do 5, a innych kart do 3 sztuk i tak dalej. Lub jeszcze bardziej szczegółowo - jeden Bohater, do 5 standardowych wojów, do 3 reszta... I cała masa innych kombinacji.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #124 dnia: Grudnia 21, 2015, 09:45:35 am »

no dzięki wszystkim za gry :) frekwencja robiła wrażenie - pytanie czy to kwestia zasad przy po prostu zrządzenie losu :D

przegrałem tylką jedną grę (wszystkie były ciężkie) - niestety w półfinale i to jeszcze z Muleqiem ;/
Szkoda Pret że Cię już nie było - to byłaby ciekawa gra.

Do następnego!
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Marcino

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #125 dnia: Grudnia 21, 2015, 11:10:43 am »

Hejka,

Wspaniały turniej, choć sukcesów nie było (wygrana jedynie z Żelesiem i Krukiem, a z Wojtkiem prawie  ;)) to atmosfera wspaniała jak zwykle. Zasady bardzo mi się podobały. Trzeba było pomyśleć z czego talię zrobić, jak zagrywać karty, przypomnieliśmy sobie o innych alternatywnych kartach (widziałem przewagę taktyczną u Mulqa:)).
Grałem Bractwem i tu częstym problemem okazało się brak PA, choć wojowników w talii też nie miałem za dużo.
Turniej skończył się wcześniej i załapałem się na pociąg więc ogólnie wszystko ok. Z chęcią wracam na Mulqony...
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #126 dnia: Grudnia 21, 2015, 01:24:00 pm »

Turniej spoko - tylko krótki niestety - następnym razem grajmy od startu każdy z każdym jak są mutliataki - bo musiałem dłuuuuuuugo na pociąg czekać ;) Ale za to mogłem zagrać po raz pierwszy w Chaos w Starym Świecie, podziwiać rozgrywkę w Game of Thrones, poczytać komiksy z Wojtkowych półek i załapać się na wczesno-poranny powrót kibiców Cracovii z jakiegoś meczu - z asystą SOKistów i policji... ;)
Co do formatu - fajnie się grało, bo talie nie wygrywały zbyt szybko nawet mimo multiataków, było sporo walki i do tego grało się nietypowymi kartami, ale - trzeba by zmodyfikować te zasady bo np plemiennymi się nie da grać - można kiedyś np zagrać - wojownicy nie będący bohaterami x 5 , reszta kart x 1 czy coś takiego.

Jasieq - gratuluję zwycięstwa (szkoda, że nie zagraliśmy ;) ) - podeślij skan karty wyników, lub po prostu spis wyników - skoq@poczta.onet.pl
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Jasieq

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 268
  • Czyste Zło
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #127 dnia: Grudnia 21, 2015, 03:03:14 pm »

Dzięki, następnym razem pewnie zagramy Skoqu ;). Wyniki podesłałem.
Zapisane
Bringer of Light | Pan Nienawiści ;)

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #128 dnia: Grudnia 21, 2015, 03:13:12 pm »

Prowadziliście statystyki gier? ile trwały pojedynki? ile tur?
Zapisane

Izzi

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #129 dnia: Grudnia 21, 2015, 06:00:12 pm »

Obawiam się, że nikt tych statystyk nie zrobił. Jeżeli się mylę to też z ciekawości chciałbym wiedzieć jak to wyszło.
Ogólnie to gry trwały tyle co zwykle - od 10min do około 2 godzin, ale wydaje mi się, że większość gier trwała mniej, więcej 40min.
Zapisane
Sic vis pacem, para bellum

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #130 dnia: Grudnia 21, 2015, 06:42:13 pm »

Nie, nikt nie liczył, ale nie do końca miałoby to sens. W wielu grach była masa tur na zasadzie '3 medytacje, odrzucam'. Nie spowalniało to gry specjalnie, bo były to szybkie tury, ale licznik tur leciał... :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Żeleś

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #131 dnia: Grudnia 21, 2015, 06:44:04 pm »

mi się zdarzały tury typu dobieram odrzucam i tyle ....
Zapisane
chodzę na pake z golemem:-D

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #132 dnia: Grudnia 22, 2015, 07:27:17 am »

A takie kolejne pytanie, tak z ciekawości, o której skończył się turniej główny, draft jeśli był?
Zapisane

Qba

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 208
  • po namyśle:D
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #133 dnia: Grudnia 22, 2015, 08:36:16 am »

mi się zdarzały tury typu dobieram odrzucam i tyle ....

Bo Ty byles mocno bojowo nastawiony😆
Zapisane
"JASZCZOMP" BRACTWA:D

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Mulkom - Kraków, 19. XII. 2015
« Odpowiedź #134 dnia: Grudnia 28, 2015, 11:51:40 pm »

Wyniki Mulqomu Świątecznego 2015:

1.Jasieq - 15 pkt.
2.Muleq - 14 pkt.
3.Qlig - 13 pkt.
4.Pretorianstalker - 12 pkt.
5.Izzi - 11 pkt.
6.Skoq - 10 pkt.
6.Qba - 10 pkt.
8.Żeleś - 8 pkt.
9.Cyberedd - 7 pkt.
10.Marcino - 6 pkt.
11.Wojtek - 5 pkt.
12.Madrav - 4 pkt.
13.Bulielmo - 3 pkt.
14.Nemo - 2 pkt.
15.Kruk - 1 pkt.

Wyniki podeślę Nekro do opublikowania.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do góry