Marca 28, 2024, 09:00:15 pm
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016  (Przeczytany 16755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jasieq

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 268
  • Czyste Zło
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 14, 2016, 10:21:15 pm »

Opcja Qby też mi pasuje. Albo poprzestańmy na tym braku sidebaru, albo dorzućmy ograniczenie do 3 kart, choć może faktycznie za dużo już mieszania w tych zasadach i to wystarczy.

Qba zamiast hord badziewia miałbyś drużynę pierścienia, to ja już wolę hordy, przynajmniej różne się trafiają. :P
Zapisane
Bringer of Light | Pan Nienawiści ;)

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 15, 2016, 12:01:30 am »

Jak chcemy różnorodności to po prostu zbanujmy wszystkich wojowników z autokilem i wtedy nie pojawią się ci, o których pisał Qlig. Wtedy również konieczne było by zbanowanie nietoperzy i golemów.

Tak czy inaczej wg mnie ograniczenie wszystkich wojowników do 1 sztuki mocno ogranicza możliwości i powoduje że wszystkie talie bedą do siebie podobne.

Qba jak przeszkadzają Ci hordy badziewia to zamiast ograniczać wojowników można ograniczyć karty dzięki, którym ktos w ogóle decyduje się na hordy, np Obozy szkoleniowe, Razem go itp. Wtedy bedą musiały pojawić się jakies nowe pomysły. 
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2016, 12:13:12 am wysłana przez Muleq »
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Qba

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 208
  • po namyśle:D
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 15, 2016, 08:51:58 am »

Jak chcemy różnorodności to po prostu zbanujmy wszystkich wojowników z autokilem i wtedy nie pojawią się ci, o których pisał Qlig. Wtedy również konieczne było by zbanowanie nietoperzy i golemów.

Tak czy inaczej wg mnie ograniczenie wszystkich wojowników do 1 sztuki mocno ogranicza możliwości i powoduje że wszystkie talie bedą do siebie podobne.

Qba jak przeszkadzają Ci hordy badziewia to zamiast ograniczać wojowników można ograniczyć karty dzięki, którym ktos w ogóle decyduje się na hordy, np Obozy szkoleniowe, Razem go itp. Wtedy bedą musiały pojawić się jakies nowe pomysły.

Co do zasady jestem liberalem za wyjatkiem swiatopogladu wiec moze lepiej juz nic nie ograniczajmy ;D poza ewentualnie tym sidebarem.
Zapisane
"JASZCZOMP" BRACTWA:D

Izzi

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 15, 2016, 04:27:33 pm »

Potwierdziłem, że w lokalu mają kanał sportowy o którym Muleq pisałeś.

Co do zasad to myślę, że czeskie zasady można by spróbować na kolejnym turnieju, bo na tym już i tak będziemy grali bez sidebaru.
W kwestii ilości wojowników to nie upieram się, by byli po 1 sztuce, co więcej podoba mi się pomysł banu na autokille lub alternatywnie ograniczenie wojowników do 3 sztuk, bohaterów do 1.
Konkretne propozycje banów (np. nietoperze, toshiro) proponuję uwzględnić na koniec po ustaleniu ogólnej liczby kart wojowników dopuszczonych do talii.

Uzupełniono deklaracje w pierwszym poście i propozycję zasad dot. wojowników.
Zapisane
Sic vis pacem, para bellum

Jasieq

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 268
  • Czyste Zło
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 15, 2016, 05:33:19 pm »

I czemu ma służyć to ograniczanie do 3/1? Kto będzie chciał grać na chłopkach i tak będzie. Za dużo mieszania się robi, brak sidebaru to wystarczający eksperyment, jestem przeciw ograniczaniu i banowaniu wojów w tej chwili, bo zaraz bedziemy grać turniej na huzarach, a widzę że w tę stronę to idzie.

Bez sidebaru, z całą resztą normalnie, co za dużo to niezdrowo.
Zapisane
Bringer of Light | Pan Nienawiści ;)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 15, 2016, 09:53:51 pm »

Tak jeszcze a'propos pierwszego postu - wpis na dole - nie dopuszczajmy żadnego discardu - przy 2 atakach to za szybko turniej skończymy.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 15, 2016, 10:06:18 pm »

@Izzi
Skoro mają Eleven to moje szanse na przyjazd znacznie wzrosły ;).

@ Qba
Kogo jak kogo ale mnie do liberalizmu przekonywać nie musisz ;).

Zmiany w zasadach mają wymuszać pojawienie sie nowych pomysłów. Gdyby nie wprowadzać żadnych ograniczeń to już wiadomo że w drugiej turze wygrywa talia na Znawcy i discardzie ;).

Ja też jestem przeciwny ograniczaniu wojowników do jednej sztuki ( co najwyżej bohaterowie ), a tzw czeskie zasady czyli 3 kopie tej samej karty jakoś mi sztucznie wyglądają choć kiedys można spróbować tak zagrać.

Zbanowanie wojowników z autokilem jest ciekawą opcją ale trzeba to mocno przemyśleć i uwzględnić jaki mogłoby mieć to wpływ na inne karty więc  raczej odpada na tym turnieju.

Ps.
Zgadzam się ze Skoqiem. Zakaz discardu i przerwania linii dostawczej.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Jasieq

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 268
  • Czyste Zło
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 15, 2016, 10:33:55 pm »

Dopuszczenie discardu raczej odebrane negatywnie, więc na razie dalej zbanowane i na ban listę dorzucam Przerwanie linii dostawczej i Wymianę.
Wydaje mi się że powinno być bez discardu, tylko Izzi zapomniał zedytować w pierwszym poście. :P
Zapisane
Bringer of Light | Pan Nienawiści ;)

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 16, 2016, 04:50:38 pm »

jak leszcze przeszkadzają to trzeba carnage w talii trzymać :)
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 16, 2016, 08:22:00 pm »

Co do 3 sztuk każdej karty - czy sztuczne? Nie powiedziałbym. W większości gier obowiązuje mniejszy limit ilości kart w talii niż 5 i na zdrowie to wychodzi. Talie muszą być bardziej zróżnicowane bo jeśli policzysz ile standardowych kart powtarza się w prawie każdym decku to okaże się, że zawsze masz 5 zakłóceń, szczęść, skradzionych, inspiracji, ukrytych sił i tak dalej... I z wielu z nich nie możesz zrezygnować bo na starcie zmniejszysz znacznie swoje szanse. Ilość 3 kart sprawdzona na Kulcie - sprawdza się bardzo dobrze. Widzę w tym same plusy i mam nadzieję, że niedługo to przetestujemy. ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Izzi

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 16, 2016, 08:38:18 pm »

Dopuszczenie discardu raczej odebrane negatywnie, więc na razie dalej zbanowane i na ban listę dorzucam Przerwanie linii dostawczej i Wymianę.
Wydaje mi się że powinno być bez discardu, tylko Izzi zapomniał zedytować w pierwszym poście. :P
Dokładnie tak było, już poprawione.

Mniej więcej omawiane jeszcze tematy:
moja propozycja banu wojowników do 3, bohaterów do 1;
Muleq - ban tylko bohaterów, jestem akurat przeciw;
Pret - ban wszystkich kart do 3 sztuk, jestem za, ale trzeba się zastanowić, czy próbujemy na tym turnieju, bo już przyjęliśmy ban na cały sidebar. Ważne by nie przesadzić ze zmianami zasad na jeden raz  :P

Co do ilości kart, szczególnie wojowników, postaram się zrobić jakieś podsumowanie wypowiedzi w piątek i uzupełnić zasady w pierwszym poście jako ostatnią propozycje przed weekendem.
Zapisane
Sic vis pacem, para bellum

Jasieq

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 268
  • Czyste Zło
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 16, 2016, 09:03:10 pm »

Zaraz nie będzie czasu talii złożyć jak tak będziesz proponował :P. Wywal zapis o wojach, zostaw brak sidebaru i mamy gotowe.
Zapisane
Bringer of Light | Pan Nienawiści ;)

Qba

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 208
  • po namyśle:D
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 16, 2016, 10:15:01 pm »


Mniej więcej omawiane jeszcze tematy:
moja propozycja banu wojowników do 3, bohaterów do 1;
Muleq - ban tylko bohaterów, jestem akurat przeciw;
Pret - ban wszystkich kart do 3 sztuk, jestem za, ale trzeba się zastanowić, czy próbujemy na tym turnieju, bo już przyjęliśmy ban na cały sidebar. Ważne by nie przesadzić ze zmianami zasad na jeden raz  :P

Co do ilości kart, szczególnie wojowników, postaram się zrobić jakieś podsumowanie wypowiedzi w piątek i uzupełnić zasady w pierwszym poście jako ostatnią propozycje przed weekendem.

Mataczku a jebnij ty się mocno młotkiem w główkę z tymi zasadami.

Ja składam oficjalny postulat grania bez kart specjalnych.
Może być meeeega emocjonująco i ciekawie!!!!
Zapisane
"JASZCZOMP" BRACTWA:D

cthulhu

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 18, 2016, 12:41:14 pm »

Proponuję już nie kombinować z zasadami - bez sidebaru i ewentualnie ograniczyć bohaterów do 1 wystarczy moim zdaniem.

Ja składam oficjalny postulat grania bez kart specjalnych.

O, to może Diablerist się skusi na powrót do grania jako ekspert od talii bez kart specjalnych   :D
Zapisane

Qba

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 208
  • po namyśle:D
    • Zobacz profil
Odp: BeBekon 2016 - Bielsko-Biała, 03 XII 2016
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 19, 2016, 09:07:31 pm »

Panie ORGANIZATORZE ZIEMIA DO PANA PUK PUK MOZE BY PAN ZABRAL WRESZCIE GLOS CO DO ZASAD BO JEST BARDZO KOMEDIOWO!! To bedzie pierwszy turniej na ktory przyjde w charakterze kibica jak tak to dalej pojdzie.
Zapisane
"JASZCZOMP" BRACTWA:D
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry