Kwietnia 20, 2024, 02:48:30 am

Autor Wątek: Żniwiarz, Degradacja i kula pomniejszych sług  (Przeczytany 2014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Żniwiarz, Degradacja i kula pomniejszych sług
« dnia: Czerwca 14, 2006, 01:22:16 pm »

Cytuj
bulielmo:
Czy mogę dołączyć karte Żniwiarz do wojownika który ma W=4 w wyniku degradacji??? Czy kolejna degradacja (już po Żniwiarzu) obniża bazową W czy te już zmodyfikowaną przez Żniwiarza??

koszal:
Gram tak jak sugerujesz. Najpierw obniżam degradacją W podmiotu, później zagrywam żniwiarza swoją drogą wrzucam osobny temat, bo coś mi zaświtało.

Nekromagus:
I tak to działa, mój ulubiony trick : degradacja na merkuriańską ochydę i żniwiarz do tego ! Rewelka  

koszal:
Zgadza się. Można też dać ohydzie pancerz przekleństwa i plagiat, którym będzie kopiować pomiot ilian.... Potem kula pomniejszych sług...

« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2009, 05:26:24 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Żniwiarz + Kula pomniejszych sług
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 14, 2006, 01:28:57 pm »

Cytuj
koszal:
Czy można użyć jednocześnie tych kart? 1. Żniwiarz + kula pomniejszych sług, chodzi tu o zwykłe dziecko Ilian. 2. Pomiot Ilian, degradacja, żniwiarz, kula pomniejszych sług- wykładane w tej właśnie kolejności.

pretorianstalker:
Kula pomniejszych sług działa na cechy niemodyfikowane. Żniwiarz działa na modyfikowane  Można więc je łączyć. Kula najpierw potraja cechy, a potem Żniwiarz je podwaja. Co więcej, karty Żniwiarz się kumulują o ile tylko damy radę, je dołączyć do tego samego wojownika. Oczywiście takiego Żniwiarza musimy zagrać przed Kulą, bo inaczej cięzko będzie o odpowiednie W. Co do Degradacji. Sprawa jest dość cięzka jeżeli chodzi o działanie tej akrty  Są dwie drogi do obliczania W wojownika z Degradacją.

1.Po uwzglednieniu wszystkich modyfikatorów na końcu odejmujemy 2, np.: Krwawy beret - W:4 -> Degradacja W:2 -> Siewca zagłady W:6

2.Odejmujey 2 przed innymi modyfikatorami - tutaj działa ona na bazowe W i w takim przypadku W nie podlega takim wachaniom w momencie zagrywania kolejnych kart, ale ponieważ Degradacja nie działa wcale na bazowe W, to jej modyfikator powinien być liczony zgodnie z obowiązującymi zasadami matematyki: najpierw mnożymy, potem odejmujemy -> czyli sposób 1.

W drugim przypadku opisanym przez koszala, mamy do czynienia z sytuacją, kiedy wojownik, o W:3, dostaje Żniwiarza - W:6/8 (zaleznie od drogi na jakiej liczymy degradację), potem wystawiamy Kulę - W:18/28. W sumie cechy mnożymy przez 6, natomiast modyfikator od Degradacji uwzgledniamy jednym z dwóch momentów liczenia - od tego zależy końcowy wynik. Logiczniejsze chyba byłoby uznanie, że na karcie Degradacji powinno pisać -2 do bazowego W wojownika, tymbardziej, że na karcie angielskiej pisze: Affected warrior is permanently -2 to V. Nie jestem natomiast pewny czy tak faktycznie jest, jak ktos ma lepszy pomysł i uzasadniony w jakiś rozsądny sposób to proszę pisać. Jedyne inne sensowne wyjście to -2 do W bazowego. Mniej z tym problemu.

Dyzus:
Też jestem tego zdania i tak właśnie zawsze z kumplami grałem.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.