Marca 28, 2024, 11:41:34 am

Autor Wątek: Nowa edycja DT  (Przeczytany 1387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Nowa edycja DT
« dnia: Sierpnia 20, 2017, 12:37:51 am »

Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski o tym, że ktoś, gdzieś tworzy jakąś nową wersję Doomtroopera. Do dziś nie jestem pewny jaki był tego zamysł, czy miała to być edycja do gry online, czy planowali to wydać. Tak czy inaczej, To co do mnie dotarło nijak nie przypadło mi do gustu i wydawało mi się mocno nijakie. Od pewnego czasu sam nosiłem się z własnym pomysłem na kolecją edycję DT i zupełnie niedawno ot tak wpadło mi do głowy kilka (moim zdaniem) ciekawych pomysłów. Postanowiłem się za to wziąć i stworzyć własną wersję gry, skupiającą się na walce, a nie jak obecnie wygląda to na turniejach - usuniecie wojowników wszelkimi możliwymi sposobami poza walką i wjazd w gracza. Będzie tam trochę z Dark Edenu, trochę z Doom Troopera jakiego znamy najlepiej, trochę z MtG, trochę z Monty Python & Holy Grail i pewnie z innych karcianek jakie kiedykolwiek miałem w ręce, a dodatkowo trochę z Warzone. Mam nadzieję, że po połączeniu najlepszych rozwiązań z różnych gier i oczywiście swoich pomysłów (chociaż czasem ciężko stwierdzić co jest twoje, a co wpadło do głowy bo gdzieś to już widziałeś) powstanie ciekawa gra logiczno-karciana, w którą gdzieś tam przy okazji turnieju będzie można przetestować. Zaczynam od stworzenia dwóch talii, wtedy spróbuję to "ograć" z kimś na miejscu, poprawić i kto wie - może coś grywalnego powstanie. W momencie kiedy gra wyjdzie poza pierwsze testy i wprowadzę jakieś poprawki, będę się chciał podzielić z kimś na forum tą radosną twórczością, żeby ktoś rzucił na to okiem, rozegrał ze znajomymi kilka partyjek i pokusił się o komentarz - co jest ok, co jest do bani, gdzie zabrakło balansu i tak dalej... :) Do szerszej publiczności gra trafi po kilku seriach poprawek i wtedy zobaczymy jak to wyjdzie i czy będą chętni rozegrać jakiś turniej. ;)

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2017, 12:40:48 am wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Jimmy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
Odp: Nowa edycja DT
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 20, 2017, 08:22:26 pm »

Świetny pomysł, powodzenia w realizacji.
Zapisane

Claus

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Nowa edycja DT
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 21, 2017, 10:58:55 am »

Kupie kilka boosterków to pewne :)
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Nowa edycja DT
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 23, 2017, 10:34:23 pm »

Trzymam kciuki.
Zapisane