Marca 29, 2024, 07:49:11 am

Autor Wątek: Post Pod Postem  (Przeczytany 1289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Post Pod Postem
« dnia: Stycznia 09, 2019, 01:02:48 am »

Parę razy spotkałem się z hasłem typu "nie pisz posta pod postem - używaj edycji". Zdaje się, że zwykle pada to "z ust" moderatora czy tam administratora, czy tam jeszcze jakiegoś innego "ober/gruppen/arcy" inkwizytora ;)
Pytanie techniczne - czemu "post pod postem" to taki problem?
Przecież mogło coś komuś nagle wpaść głowy, jakiś wątek/myśl/rozwinięcie, którą(którym) by chciał się podzielić, zarazem zaznaczyć że to nowy wpis, żeby dotarł do większej liczby odbiorców.

Sama edycja nie załatwia tego, bo post wisi dalej ze starą datą, i jak go czytał wcześniej, nie będzie raczej tam specjalnie zaglądał, szukając ewentualnych śladów edycji.

PS.
Gdyby admin chciał mnie zbanować, niech weźmie pod uwagę że:
nie zamierzam walczyć z zasadami forum, grzecznie dostosowuję się do ustaleń ;), może czegoś nie wiem, "nie łapię", tak tylko pytam.
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Post Pod Postem
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 09, 2019, 11:33:07 am »

To taki powszechny zwyczaj przyjęty na forach, że nie piszesz post pod postem. Z jednej strony po edycji wisi ze starą datą, z drugiej jak napiszesz pod pod postem, to ktoś tego pierwszego też może nie zauważyć. Nikt tu banował nie będzie, także spoko, ale raczej zalecane jest edytowanie, a jeśli nie uzyskasz odpowiedzi to ewentualnie wtedy podbicie tematu kolejnym postem. Może być to praktycznie pusty post - czasem przyjęło się wrzucać post o treści "Bump" :) W szczególności na zagranicznych forach. Potem ktoś to usunie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Post Pod Postem
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 14, 2019, 02:24:41 pm »

Spoko po  tylu latach już nie ostrzegam a modyfikuję i kasuję bez uprzedzania.
Zapisane